Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S7 edge vs. 6s plus vs. 7 plus
#1

Здравейте,

общо взето избора се свежда до следните телефони. 

Важните неща за мен са:

1. Екран
2. Батерия
3. 4G и WiFi свързаност
4. Звук в слушалки

В момента имам Xiaomi Redmi Note 3, но има малки дреболии, които ме дразнят и след проучване се спрях на следните варианти за нов телефон. Ясно е, че откъм софтуеърни актуализации, няма кой да бие Епъл, но доколкото гледах и четох, текущия TouchWiz е доста читав. Въпроса е, че на няколко места срещам, че S7 edge има проблеми с интернет свързаността, която не е никак силна сравнена с други телефони.

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Взимай i7+.
Има всичко, което ти трябва, екран, батерия, свързаност и звук в безжични /с преходник слушалки

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Който и да вземеш няма да съжаляваш, тук въпроса е Android ли искаш или iOS .

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Всички телефони ще удоволетворят изискванията ти. Кой те грабне него взимаш и пей сърце. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

7+ е в пъти повече от другите два Smile

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#6

iphone 7+ е много добър, но замисли дали слушаш музика - само с безжични слушалки, които струват доста, а и Bluetooth облъчва допълнително а и трябва да се зареждат слушалките.  iphone 6s plus имаше само 16 bit DAC, а новия не знам колко bit DAC има и дали въобще има след като са премахнали изхода за 3.5 мм слушалки.
Цитирай
#7

Да взима айфоня поне ще е фиешън. А това за свързаността за еджа не знам откъде е дошло, но със сигурност не е вярно Wink

Sent from my LG-D802
Цитирай
#8

Честно казано хич не ми пука колко ще е фешън, не съм го и упоменал в изискванията. За свъраността на S7 edge видях в разни ревюта. Слушам музика почти постоянно, така че това ми е много важно, екрана на Самсунг е извън всякакви класации, докато в ръката Iphone определно стои по- добре.

P.S. Вчера минах през Мтел и според консултанта там мога да се надявам за оферти след Нова Година, така че има 3 месеца, в които да избера.
Цитирай
#9

Тази тухла с 5.5 инчов дисплей и такива огромни рамки като айфон 7+ ли ти стои добре в ръката? По принцип колкото е по - голям еедин телефон толкова по - трудно е да се държи и да се борави с една ръка с него. Новия Xiaomi 5.7 инча е със същите размери като айфона, това имам в предвид. Но щом добре ти стои в ръката каквото и да означава това взимай айфона Wink
Цитирай
#10

Пробвах двата телефона в Техномаркет, как стои в ръката е много субективно чувство. Да 6s plus/ 7 plus са невъзможни за ползване с една ръка, просто Самсунг лежи неествено лек, както е и доста хлъзгав, което се елиминар с кейс разбира се.

Не напразно наклоних темата към iOS vs. TouchWiz още в първото мнение, за мен това е което ще определи крайния избор в най- голяма степен, а в тази категория намирам най- малко сравнения в интернет.
Цитирай
#11

Самсунга трябва да го настроиш да не ти харчи батерия докато не го ползваш. Виж темата за батерия на с7. Ако не ти се занимава с глупости зимаш айосSmile На самсунга пък можеш да му сменяш лаунчъра и да сваляш кракнати приложения без да го рутваш Smile

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#12

Ако слушаш постоенно музика S7 Edge според мен е по-добрия вариант. В форумите за 4G в началото само на Теленор пишеше, че има по-малка скорост на 4G, но после писаха, че се е оправил с първия ъпдайт, с другите оператори е нямало проблеми. На iphone музика можеш да качваш само през itunes, няма misroSD карта като S7 Edge, като го синхронизираш с един комп., ако после си вземеш 2-ри лаптоп или комп. и го синхронизираш с него ти се губят всички данни и музика. Виж тази тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=85615 . Victormihov ги има и 2-та и препоръчва S7 Edge. В друга тема (не я намирам сега) пише за загубата на данните при синхронизацията с 2-ри комп. Аз имам 3 познати - един в БГ и 2-ма в САЩ. Този в БГ му се скапаха 2 iphone 6+ и му ги смениха на 3-я път като му го доставиха от Мтел, каза че направо го продал, без да го разопакова, а им беше голям фен, имал е всички предишни версии, сега е на андроид. Другите в САЩ, казват, че им загрява много, почти не може да се държи като говорят по вайбър, така, че добре си помисли.
Цитирай
#13

Скоро такива простотии не бях чел, то бива фенщина ама .........Към автора взимай iphone 7 plus, супер екран макар че , няма 2к или 4к резолюция много добре е калибриран ,топ чипсет за момента, много добра камера и по-нов модел . След 2 месеца S7 edge ще е морално остарял като в началото на годината ще представят S8 . И да не ти допадне iphone с неговия IOS ,ще го продадеш без проблем без никаква загуба на пари . В къщи моята приятелка ползва S7 edge а аз 6S plus, никога не бих заменил айфона за самсунга . А това за синхронизацията просто нямам думи.........можеш да синхронизираш айфона с 5 различни компютъра .
Цитирай
#14

1. Екран - единствения по-добър екран от този на S7 Edge в момента е този на Note 7. Който ти казва, че айфон има по-добър екран от ъгъла сериозно те лъже. Буквално във всеки един аспект екрана на Edgе-а е по-добър от този на ябълката - резолюция, контраст, яркост, цветоподаване и т.н. и т.н. Единствения проблем е забелязващият се ШИМ, от който хора се оплакват че ги боляло глава.
2. Батерия - и айфоните и еджа ще ти изкарват горе долу еднакво. Ако съдим по ревюта на сайтове (тук не включвам смешното ревю на iPhonearena, понеже те ревюта НЕ могат да пишат), то Edge-а би трябвало да има по-добра батеиря, но на практика смятам че ще изкарват г/д еднакво.
3. 4G/ WiFi свързаност - какво ще рече това? Всичките изброени модели поддържат и уайфай и 4г (: Edge-а проблеми със свързаността НЯМА. Не знам от къде си чел такива неща, но или е било единичен случай или някой просто е хвърлял храна по телефона.
4. Звук от слушалки - хахахахаха. Предвид факта, че за да вкараш слушалки в айфона трябва да правиш някви гимнастки директно бих го отписал като удобно устройство за слушане на музика. За да си вкарам слушалките в телефона трябва да се подават 8726342387 преходника.... да, да, мерси. Запазете си иновациите.

Предимството на айфона е уникалния чипсет с който са го напомпали. На бенчмарковете прави всичко на Куалком и Самсунг за резил.
Освен ако не искаш да пробваш iOS не виждам особено добра причина за покупката на iPhone 7. Ааа... и ако искаш да се гъзариш естествено. Тогава айфона няма равен, особено новия чалгарски, така дe "jet black", черен цвят трепе рибата (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#15

Уникален дисплей има С7 като го погледнеш под ъгъл или розовее или синее на бял фон. Изкуствено напомпени цветове и нереални .Но всеки си има вкус някои харесват амоледа други предпочитат лсд . И дали включваш слушалките в 3.5мм или в lihtghntening порта голямо значение има.....Ще видим като в С8 махнат 3,5 порта друга песен ще се пее .
Цитирай
#16

(2016-09-29, 22:26:08)martoo написа:  Уникален дисплей има С7 като го погледнеш под ъгъл или розовее или синее на бял фон. 

Глупости (: Естествено по ъгъл има color shift, ама ми покажи дисплей който го няма това (hint: айфона го има).

Изкуствено надутите цветове спокойно можеш да ги регулираш с режимите на дисплея от настройките. Ама нали е по-лесно да храним нещо отколкото да проверим. 
И дали ще си включиш слушалките в жака за слушалки или в лайтънинг порта има огромно значение. Да се изкарва липсата на жак, като плюс или като не толкова сериозен недостатък е чиста доза фенщина. Да премахнеш нещо, за което няма читава алтернатива е висша доза на простотия. И самсунг да го махнат и тях ше ги псувам за това.

Относно дисплейте - изобщо не говорим за лични предпочитания, а за характеристики на хартия. Там както и да го кривиш айфона е зле (зле за телефон от 2016 с ТОЗИ price tag). Ти ако искаш си го харесвай - това няма общо. Има хора, които харесват и пежата като коли ((:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#17

Да има го ама е в пъти по- малко изразено . И кога съм казал ,че липсата ма 3.5 жак е плюс е това е глупост . И 100 режима да има пак си остават нереално наситени цветовете . Твоето е фенщина , че как се напишат 2 реда лошо за самсунг и скачат 100 човека да се обесняват . През моите очи дисплея  на Айфона ми харесва повече и не ме интересува какви характеристики има дисплея на самсунга . Той има и два пъти повече рам и 8 ядрян процесор ама не му пречи да работи по зле . Този спор може до безкрай да се води, просто по-разумната покупка в този момент е на Айфон 7 плюс . След 2-3 месеца като излезне С8 , С7 ще бъде забравен от към софтуерна подръжка .
Цитирай
#18

(2016-09-29, 22:55:00)martoo написа:  И 100 режима да има пак си остават нереално наситени цветовете

Значи всичките сайтове, които казват че S7/Edge/Note 7 имат едни от най-добре калибрираните дисплеи в бейсик моуд ни лъжат яко, а? (:
Спираме с темата, защото има едно златно правило: "с поддръжници на айфон не се спори - те знаят всичко"

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#19

Не ме вълнуват някакви сайтове какво пишат ,отивам в магазина хващам телефоните ,които ме интересуват и избирам . Както на теб ти харесва амоледа на мен не . И какъв привърженик .....винаги ползвам някой топ андроид телелфон и айфон . Харесвам и 2-те операционни системи ,всяка една си има плюсове и минуси . Новия айфон не е перфектен телефон има си своите недостатъци ,но в този момент при положение ,че цената е почти еднаква бих заложил на 7 plus .
Цитирай
#20

Цената е далеч от еднаква. S7 Edge e 1400 лева срещу малкия айфон който е 1500 лева. А малкия айфон сравнен с еджа е как да го кажа.... смешен като телефон просто. Лично мнение. Но просто няма смисъл от факти колко съм се объркал, не се впечатлявам много особено от измислени такива.
Цитирай
#21

С план от 22 лв при един от операторите е за Iphone 7 plus 32 gb 1330лв ,за Samsung S7 edge 32 gb e 1210 . 100 лв разлика не мисля ,че е огромна сума .
Цитирай
#22

Да, добра цена. Аз гледах на свободна продажба. Както и да е де, в случая между iPhone 7 Plus и SGS7 Edge всичко е само и единствено до човека, това iOS vs Android няма смисъл да се дискутира. Да взима айфоня, пък ако не му хареса което е възможно го продава, те държат цена и си взима еджа Smile Или някой пиксел или каквото му е кеф....
Цитирай
#23

Дисплеят на S7 edge с включен базов режим е най-реалистичният в мобилно устройство. Това не е фенщина, а факт.
Цитирай
#24

Това че са факти, не пречи на някои хора да ги оспорват...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)