Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за избора на телефон от Z-серията
#1

Здравейте колеги! До скоро бях собственик на iPhone 5, но след откакто телефона ми поостаря ползвам Z5 Compact. Тъй като той е с доста забележки реших да си закупя нов телефон. Дилемата ми е между Z5 Compact и Z5 (евентуално съм се насочил и към Z3). Попрочетох из форума, но не успях да си отговоря еднозначно на няколко въпроса. Например - има ли осезаема разлика между Z5 Compact и Z5 (като изключим размера, естествено). Дали някой от двата телефона работи по-добре (вероятно заради причината, че 5.2 инчовата версия е с 3Гб памет). Също така ме интересува батерията на Z5 пада ли значително по-бързо от тази на компактната версия и евентуално дали Z3 би бил разумна инвестиция.

     П.С. Ако прецените, че темата вече е разнищвана - спокойно можете да я изтриете.
Цитирай
Аксесоари
#2

Камерите са абсолютно еднакви. Дисплея на Компакта е малко по-пикселизиран но като цветопредаване и яркост не остъпва от Z5. Да, ако си "power user" тези 2GB ram може да са ти малко, при повече от 5-6 приложения се задъхва Sad иначе и двата са много бързи. На компакта батерията издържа повече, но разликата не е голяма. Другите неща са еднакви, рамката на компакта е от поликарбонат, а не метал като Z5, но е хубаво направена и не е проблем.
Цитирай
#3

А някой има ли мнение за HTC M9, тъй като е много сходен с Z5-цата.
Като цяло за мен важното е дисплея да е добър, включително и на слънце, както и батерията да издържа поне 1 ден с нормална употреба и без лишения. Водоустойчивостта е бонус, но не ми е приоритет. Като цяло се бях насочил към компакта най-вече защото 5 инчовите телефони сякаш са ми големи и неудобни, но в крайна сметка се замислям дали да не опитвам подобен.
Цитирай
#4

Можеш да погледнеш и Sony Z3+ Smile Аз съм с него от горе-долу месец и нямам никакви оплаквания. Много съм доволен.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#5

Как се държи батерията на Z3+? Мисля, че спрях избора си на Z3+ или HTC M9.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)