Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

caller id четящ контакти на кирилица - Решен проблем!
#1

Здравейте, едва ли има много хора които да си вкарват контактите на български език, но все пак да питам. 
Търся програма caller id четящ контакти на кирилица. Дали може да ми препоръчате нещо. 
Благодаря.
Поздрави!

Благодаря! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз никога не си пиша на латиница контактите освен ако човека не е чужденец.
НИКОГА не съм имал проблем.

Какъв е точно проблема че търсиш нов caller id.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#3

Здрасти, става въпрос при повикване да ти произнася името на повикващия. Едно време Нокия имаше такива телефони.
Тоест нещо като гласово повикване, но само приемащата част. Пропуснал съм в първия пост Voice caller id.

Благодаря! Smile
Цитирай
#4

За да чете на български ти трябва TTS (Text to speech) на български. В момента има само два български гласа за Андроид: Дария - в Google play я има във Vocalizer TTS, и Гергана от SpeechLab v.2.0.
Цитирай
#5

Може би не се изразих правилно, имам предвид при входящо повикване вместо звън да се чува "Еди кой си, ви търси"
Не ми трябва да чете.

Има много такива програми, но не работят с кирилица.

Благодаря! Smile
Цитирай
#6

Не, не, правилно си се изразил. За да ти каже "Еди кой си Ви търси" трябва да прочете името. Този тиp програми (voice caller ID) ползват обикновено говорен синтезатор, или по друг начин казано - Текст към Говор. За целта трябва да прочете името на кирилица и да го възпроизведе. Когато се инсталира voice caller ID той ползва TTS от телефона  по подразбиране, където със сигурност няма български език. Затова е необходимо допълнително да се инсталира TTS. 
Изпробвах първите две voice caller ID  от Google play и двете съобщаваха името на български. За TTS на български ползвам Vocalizer.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bse07 за това мнение:
  • georgie
Цитирай
#7

Стана страхотно, много благодаря. Smile

Благодаря! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)