Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Различно зарядно.
#1

Добър ден. Значи имам Sony Xperia Z5 Compact не знам вече от 4,5 месеца. Та проблем ли е не знам ако използвам USB кабел за зарядно.  Преди имах iPhone 4 и от там имам главички знаете ги.? Както и да е.  Имах оригинално зарядно ..  Скъса се, тоест без да искам го скъсах, не питайте как... ;д Този USB кабел влияе ли на батерията ми?  Разваля ли я?  Да добавя,че ползвам USB зарядното вече от 3 месеца. И да ако може да ми кажете от къде да си взема оригинално зарядно за телефона. Също така да питам,че съм новак ;д антивирусни,боост и клеан такива приложения да слагам ли? Или не ми трябва. В момента съм изтеглил Avast security.  Благодаря ви много за помоща която ще ми дадете. Smile)
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма ли да помогнете или да дадете съвет?????
Цитирай
#3

Ползвай друго зарядно със същия ампераж, проблем няма. Никакви оптимизиращи антивирусни и почистващи приложения не ти трябват - само ще пречат на нормална работа на устройството ти.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#4

@Pacogamer, Не стана много ясно описанието ти за скъсването на кабела, но в случая не е от значение.
По принцип оригинално зарядно на Сони се състои от адаптор/ трансформатор и отделен кабел Юсб -> микро юсб конектор.
Ако въпросът е дали може да зареждаш телефона си с такъв кабел, то не би трябвало да е проблем, стига адаптора / трансформатора към когото го свързваш, да е според изискванията за отдадено напрежение към телефона.
За зареждане, може да се ползва също и юсб кабел към компютър или лаптоп.
Пример за такъв кабел може да бъде този ТОЗИ
За оригинално зарядно, би могъл да се обърнеш например към Сони център.
По въпроса за приложения свързани с рам мениджмънт, напълно излишни са, но всеки потребител преценява за себе си.
За антивирусните важи същото, но имай в предвид все пак, къде и към какви сайтове се насочваш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Много се извинявам колеги, аз имам същия проблем с телефона. Дадоха ми го без зарядно и не мога да му улуча ампеража. Моля кажете ми оригиналното зарядно на колко ампера ток е. Благодаря !

Life is like a box of chocolates and you`ll never know what you gonna get!
Цитирай
#6

Те пишат всякакъв ампераж по зарядните, който обикновено няма нищо общо с истината. Ако зарядното дава 5V без товар телефона ще вдига тока докато напрежението което достига до не го не спадне до 4.75V, това са 400/600/800/900мА - зависи от кабела и от вътрешното напрежение на зарядното. Ако зарядното е 5.25V телефона с подходящ кабел (0.5мм жица на VBUS/GND) може да дръпне до 2.1А. Много от въпросите се изясняват ако имаш нещо такова:


Прикачени файлове
.jpg usbtester.jpg Размер: 87.12 KB  Сваляния: 34
Цитирай
#7

Аз такова устройство нямам и искам да знам просто за конкретния телефон какво зарядно да търся, което да го зарежда добре и да пази батерията. Оригинално зарядно нямам в момента.

Life is like a box of chocolates and you`ll never know what you gonna get!
Цитирай
#8

Зарядното няма да ти пази батерията. Това си е работа на специален контролер в телефона. Вземи си някое на което пише поне 2А, обаче виж за кабела нещата са зле. Независимо какво AWG* пише на кабела, има всякакви дървета. Проблема не е че ще ти прецакат батерията, а че ще зареждат много продължително. Без някакво тестерче за нищо не може да си сигурен. Има за 8лв, сигурно в разните бенгуди и пр. китайщини има и по-евтини.

http://www.dx.com/p/usb-detector-current...__ebvl96Ik

_________________________________________________________________________________________________
AWG - http://goughlui.com/2014/10/01/usb-cable...ging-slow/
Цитирай
#9

@rootman, Вероятно тези стойности от оригиналното зарядно те интересуват:
http://www.xperiablog.net/2015/09/20/son...z5-family/
Спази ги при това зарядно, което смяташ да закупиш и няма причина да имаш проблеми.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Каквото и да е но да е марково. Телефона потдържа Куик Чардж и е хубаво да е такова но те са над 50лв. От всякакъв друг телефон ще стане. Аз си ползвам едно на Нокиа щото е с дълъг кабел. Добри са и продуктите на Хама примерно. Да е над 1500мА. Не се доверявайте на БГ онлайн магазини , Ибей и оня бежанец Алиекспрес. Купувайте от легални търговци като Технотата, Ардес, мобилните оператори. Те не продават боклуци.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#11

Куик чардж оригинално зарядно в комплекта с оригинален самсунг кабел струва 35 лева и то в самсунг магазина. Тия на Сони сигурен ли си че са толкова пари?

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#12

Това е зарядното, което е в комплекта на Z5.

http://www.technopolis.bg/bg/Accessories...2/p/593152

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#13
Lightbulb 

Ако купиш в България "Sony UCH20 Quick Charger" по-евтин от 39лв със сигурност е менте.
Цитирай
#14

(2016-10-14, 19:02:20)icis4 написа:  Ако купиш в България "Sony UCH20 Quick Charger" по-евтин от 39лв със сигурност е менте.

UCH20 Не е бързото зарядно, то е нормалното, което е в комплекта. Бързото е UCH10, аз имам намерение да си взема такова.
Цитирай
#15

А бе това е като средните картофки в Макдоналдс и другите подобни места за джънк фуд - има средни картофки, има и големи картофки - няма малки 'начи средните са малки. Разликата е 300мА и 10лв отгоре. Сигурно в  99% от местата където можеш да купиш такива неща и за UCH20 пише Quick Charger, той така си и излезе "Quick Charger" 1500мА, после айде 300ма за +10лв - големите картофки 1800мА. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)