Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Soft бутона "back" спря да работи
#1

Здравейте,имам С4 9505.Проблемът ми се изразява  в това че отказа сензора за "back" функцията.Реших да си сложа къстъм рековъри и след това отказа сензора.Не знам дали е случайност или съвпадение.Качих си нов ром с хард ресет и пак същото...Левият който е за опции по принцип и тои се бъгна някак си...след като докосна сензора извибрирва с един нормален и един къс сигнал както когато се задържи хоум бутона.Надявам се да се досетите какво имам впредвид.Освелтението работи и на двата сензора но не реагира на този който е за back.Чудя се софта ли е или хардуерно.Влизам в тест режима на хъб сензорите изписва PASS на другите не ми е ясно какшо трябва да се гледа.Чудя се сензорите имат ли общо с кернела.В крайна сметка мисля да опитам да флашна целият дял на паметта и с нов партишън да кача всичко наново.Из форумите чета че може и да е попаднал прах до самите сензори и се налага почистване,но това мисля ще пробвам като последна стъпка.
Цитирай
Аксесоари
#2

Един колега си продаваше с4-ката с подобен проблем, иначе за проблема или нещо си омазал софтуерния драйвър за сензора със смяната на кернела или е бъг може би!Както се казва пробвай да флашнеш оригиналния Лолипоп за да видиш дали ще се оправи.
Цитирай
#3

Мдаа сложих първия лолипоп който беше за Германия - UHOА7.С него всичко си е ОК сензора си работи и няма проблеми,НО след като ъпдеитна до някоя от новите официални фърм-ове и хоп проблема пак се появява...3 различни ром-а опитах и неще и неще,като върна към този и всичко е ОК.Ако някой има идеи примерно как да ъпдеитна версията на софт бутоните,че да мога да си кача и нещо по ново Smile
Цитирай
#4

По-добре стара и да работи , отколкото нова и да не работи...
Цитирай
#5

Колега флашни си този който работи рутни влез в system и копирай папка usr намира се в главната директория и записваш на самата папка пермишъните те са rwxr-xr-x, а на файловете в папките са системните rw-r-r Инсталираш и рутваш не работящия подменяш ръчно папката с root explorer или друг рут мениджър който ползваш правиш същите пермишъни и рестартираш. На теория би трябвало да стане. Ако не се получи пиши да ти направим зип за флаш от къстъм рековъри.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Флашни друго рикавъри и всичко ще се оправи Smile

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Цитирай
#7

Не съм се занимавал много,че в последно време само това правя по цяла вечер.Директно реших да пробвам порта от s6-цата на albe95 и да ви кажа сензорите си работят!Порта изглежда доста читав,лично много ми харесва на визия.А и от към батерия се справя добре.Не знам дали скоро ще се върна на стоков ром,но ако реша ще направя това което е писал колегата rado_8 (мерси за което) ! Колкото до къстъм рековърито колега нали като флашна до оем ром ми флашва до стоковия ром.И това опитах пак нямаше промяна...За сега ше си карам с Порт-а докато не се омаже евентуално Big Grin и пак ще тествам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)