Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой CPU Governor използвате?
#1

Малко съм недоволен от моята С4-ка. Работи доста бавно за 1.9 процесор и 2 гб рам. Инсталирах CM11 и работи доста зле. ОБАЧЕ... Настроих governor-а на Performance, сега телефона буквално ЛЕТИ! Менюто хвърчи и съм мега адски доволен. Но въпросът ми е, този говернър трябва ли изобщо да се ползва? Батерията знам, че по-бързо пада, не ми е това проблема. Питам дали е полезно за процесора, защото ползва всички ядра на макс скорост което мисля че не е полезно. Имах преди С3-ка, на която правех така. Андроида работеше няколко часа докато не се скапе нещо и не се рестартира.. Имах С3 Нео, на него слагах Performance и след няколко дни телефона рестартираше. Буквално ВСЕКИ път като сложа този говернър. Интересното обаче е, че на С3 Нео между Balanced и Performance нямаше ПОЧТИ НИКАКВА разлика в бързината, докато на С4-ката разликата е ГИГАНТСКА... На всеки телефон различна ли е препоръката за това, или трябва въобще да забравя за тоя процесорен профил... ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами S4 си беше и е достатъчно добър като бързина, не знам какво очакваш от него. Проблеми ще имаш като много повече греене и произтичащи от това проблеми. Но най вече ще се отразява на батерията. Така че не мисля че ще е добре да се ползва този говернор.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#3

(2016-10-01, 23:56:31)degman написа:  Ами S4 си беше и е достатъчно добър като бързина, не знам какво очакваш от него. Проблеми ще имаш като много повече греене и произтичащи от това проблеми. Но най вече ще се отразява на батерията. Така че не мисля че ще е добре да се ползва този говернор.

Sent from my SM-G935F

Проблема е, че аз не съм със SM-G935F а с GT-I9505, но във форума няма раздел с тоя модел и затова постнах тук.. явно моята с4-ка е най-бавна от всички, защото дори с3 нео който е 1.4 процесор и 1.4 рам работи много по-гладко от моята с4-ка. шанс...
Цитирай
#4

Вероятно заради твоите приложения е това. Направи хард ресет, настрой си телефона без да инсталираш нищо от плей. С хард ресет ще изгубиш всичко от телефона. Ако имаш карта с памет я извади и нея.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#5

Доста странно наистина и аз чувам с4-ка бавна!!!Определено има нещо омазано на телефона ти, принципно моя е 9505 и няма лаг и лети на игри и приложения с нормалния си лолипоп и кернел.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)