Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

А5-2015 след ъпдейт към 6.1 андроид батерията се срина
#1

Здравейте преди 2 дни получих ъпдейт към 6.1 маршмелоу, понеже от преди съм писал тема и вече знам, че след такъв ъпдейт се прави хард ресет.. обаче и след хард ресета батерията се срива за 5 6 часа и пада много дори когато не си ползвам телефона процентите стъбилно си вървят на доло.. и другото, прегледах какво консумира батерията и на първо място е "музика" с 31% и консумирана енергия 690mAh и след него са екрана и операционната система с 24 и 23 %, най интересното, е че нямам нито 1 песен в телефона и не съм слушал нищо..

ППС: всичко това се случва в режим пестене на енергия
Цитирай
Аксесоари
#2

Тая музика е първото нещо което замразявам.
Пробвай да флашнеш фърмуера през Один отново като чекнеш phone bootloader update и тогава направи хард ресет.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#3

Върнете до 5.1.1 и спрете да ъпдейтвате до керливия Marshmallow, в 3 теми в тоя раздел писах вече , че battery drain му е основния ефект. После ще видите и като заиграете игри как е прецакан RAM мениджмънта и телефона се държи като с 512MB RAM - пускаш игра, затваря остатъка. В 5.1.1 играя на NFS NL с мод за High Graphics (дори с medium лагва на Marshmallow), слушам музика, пиша в messenger и т.н. без да се затвори нищо и без лагове.

Просто махни смотания marshamllow, и без това не носи никакви полезни функции, освен 2 нови иконки, пренареждане на иконки в настрйките и гордоста да ти пише в about phone 6 вместо 5. И някакъв измислен doze, който си го има като функция и в 5.1.1 на Touchwiz (App Optimizer в Phone Manager приложението).

И специално плейъра след последния си ъпдейт (и визуален такъв) яде повече RAM , което се усеща много рядко на 5.1.1 , но прецаква стабилно изживяването с 6.

Ваша си работа, аман от керливата мания по ъпдейти....

Съвета е да върне на 5.1.1, то след флаш си е като с хард ресет, и проблема е решен.
Цитирай
#4

Не знам защо се вкарват разни психоатаки, че 6.0.1 не работи както трябва на този телефон. Работи си и то отлично. И какъв е този 5.1.1. За A5 2015 Lollipop-a e 5.0.2. Но това не е съществената част на въпроса. Колегата @tonus е дал част от правилното решение.... А може и да е пълното решение на проблема. Аз ще ви опиша моя начин - по трудоемък е но резултатите са на лице. Преди (с 4.4.4), човека които ползва телефона го зареждаше през 3 дни. Сега (с 6.0.1), го зарежда през 4, дори и през 5 дни понякога. Със същите инсталирани програми и същия начин на експлоатация....
Всичко флашвам задължително през Odin. Първо сервизен, четирифайлов ROM 4.4.4, след което задължителен пълен wipe. Изтеглям четирифайловия сервизен ROM за SM-A500FU от тук:
http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php...&Itemid=82
След флашването и пълния wipe, флашвам последователно изтеглените от sammobile.com 5.0.2 и 6.0.1, през Odin, като след всяко флашване отново се прави пълен wipe.
След, което root-вам телефона, като флашвам през Оdin, TWRP изтеглен от тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=52320669
След което и изтегленото от същото място SuperSU.
След root-ването спирам задължително директно доста от програмите, които не се ползват, а тези които не могат да се спрат директно замразявам с приложението Root Uninstaller Pro v8.2 (изисква Root). Толкова.Телефона работи безпроблемно и икономично - лично проверено на практика.
А да, както е отбелязал колегата @tonus - при флашване на фърмуера през Один чекнете (маркирайте) опцията phone bootloader update.
И флашвайте през 64-битова версия на Windows. Аз лично работя на Windows7 x 64

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#5

Благодаря за изчерпателните обяснения, шапка ви свалям! Обаче не съм на ти с флашвания, руутвания и.тн. ще търся някой, който е по запознат с тези работи, защото мен ме е страх да не прецакам нещо..апък гаранцията ще я прежаля Big Grin
Цитирай
#6

Аз съм недогледал, ставало въпрос за 2015, не за 2016. Както и да е, дрейн има и на 2016-ката. Като цяло всеки да си преценя дали после ще има времето да се занимава с флашове, връщане на бекъпи, настройки и т.н. и дали не е по-хубаво като не е счупено да не се мъчи да го поправя и да си стои на сегашното издание на OS, ако то не създава проблеми и е ОК. От желание да се почешеш може и да се разкървиш...
Цитирай
#7

До сега съм имал 7 телефона Самсунг и винаги съм ги ъпдейтвал до последния наличен Андроид за тях( флашване с Один+хард ресет+замразяване на заводските им приложения които не ползвам). Проблеми не съм имал.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#8

plmng,  би ли споделил кои системни приложения замразяваш

Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#9

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=47462029

Виж в спойлера на горния линк снимките. Въпреки че са за друг модел Самсунг, разликата е минимална. Това със сините ленти са замразените приложения... Е малко се е престарал човека - аз Google Play не го замразявам например - но нещата са по преценка - ако ползваш нещо от показаните не го замразявай.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)