Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изчезване на мобилни данни след фактори ресет на LG G2
#1

Здравейте,

Направих фактори ресет на LG G2 и след него при опит да пусна мобилния интернет само се променя цвета на иконката, не се поява символа за мобилни данни горе в дясно на дисплея и няма достъп до интернет. Пробвах с няколко карти  на различни оператори, направих и втори фактори ресет и проблема си остава.. Някакви идеи на какво се дължи това? И преди съм правила фактори ресет и не е имало никакви проблеми.

Благодаря Ви!
Цитирай
Аксесоари
#2

Имаш ли настройки за интернет?
Цитирай
#3

Тези които мобилния оператор изпраща ли?
Цитирай
#4

@sladko630, да, нямаш ли такива настройки?

 
Цитирай
#5

Нищо не ми е изпратил оператора, преди като съм правила ресет пак не са ми пращали, но си имах мобилни данни..
Цитирай
#6

За кой оператор става въпрос?

Sent from my MI5

 
Цитирай
#7

Ами аз не съм в България английски оператор е JT, но пробвах и с българската си карта тя е на Теленор и с двете едно и също.
Цитирай
#8

По принцип, когато сложи някоя СИМ карта, без значение към какъв оператор е, трябва да ти дойдат автоматични настройки за интернет. Опитай следното: Отиди в >> Настройки  >> Клетъчни мрежи >> Предпочитан тип мрежа. Ако нещо е маркирано 2G, 3G, LTE, промени маркираното с някое друго, след което избери LTE например. Ако ли не, обърни се към мобилен опертатор и те ще ти изяснят от къде идва проблема, дали от тяхната мрежа или от устройството.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#9

Пробвах и това, но проблема си остана. Мисля че е софтуерен проблем, защото стана след ресета..
Цитирай
#10

Колега влез в, настройки/предоставяне на връзки и мрежи/мобилни мрежи/имена на точки за достъп, и виж дали имаш някакъв профил или така прословуто APN, ако нямаш такова, създай ново със съответните настройки за съответния оператор, рестартирай телефона и ако пак не ти тръгне мобилния интернет, тогава ще се наложи да си префлашнеш рома, защото няма никаква логика да ресетнеш и да няма. А тези настройки по принцип си седят в новите сим карти по дефоулт на оператора и трябва да си тръгне сам, ама има и друг момент, някоя сим може да няма въпросните настройки и тогава се налага да се въведат ръчно.

Samsung A40/Blue 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)