Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Появи се странна икона на екрана
#1

Здравейте, вчера забелязах, че на екрана се появи неизвестна за мен иконка със съмнително име (черната до настройките). Тръсих в приложенията и списъците с последно свалени - няма нищо такова. Сканирах със съществуващата антивирусна, после по съвет качих и тази на есет - и двете не откриват нищо. Имаше предположение, че е някакъв остатък след краш на телефона или че е нещо, което може да се махне от настройките на клавиатурата, но там не открих нищо. Не съм го натискала, а като задържа пръст отгоре, ми дава опция само за триене, няма такава за ънинсталиране или подробности други. Та някой да има идея какво да го правя това чудо, че само ме притеснява да го гледам?


[Изображение: 40ef96e0dcbe451081ebe3970438f496.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е пряк път към папка направил ти го е файловия мениджър който ползваш по иконата ми прилича на root explorer или май беше ES File manager. Хващаш и изтриваш това не е приложение за да е инсталирано. Ако го натиснеш ще те заведе до папката, ако самата папка я няма вече защото я е изтрил някой почиствач като Clean Master ще ти даде грешка. Това ти го е сложил според мен точно този Clean Master самата програма е напълно безсмислена както и всички антивирусни. Андроид не е Windows и не му трябват таск килъри след андроид 4.4.2. Антивирусна пък още по малко. Деинсталирай всички подобни защото работата им е точно и само реклами да пускат на устройствата и в някои случаи и инсталиране на други приложения на заден фон с цел реклама. Когато искаш да си почистиш устройството от ненужните файлове на системата не ти трябва Clean Master , AVG, Avast или каквито и да са такива от този сорт, а просто влизаш в Настройки >> Памет >> Кеширани данни изтриваш, това е.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

мерси, това звучи доста успокително. като го натиснах нито отвори папка, нито даде грешка, а отвори поле за писане с името на папката в него. луда работа. изтрих го. иначе за програмките не си първият, който го казва и наистина е крайно време да ги махна, все се каня...
сега проверих, с андроид 4.2.2 съм, това значи ли, че все пак има нужда от тях?
Цитирай
#4

Хм..съгласен съм с казаното от rado_8 за боклуците като клйна,оптимизатори на батерии,антивирусни и други безполезни и дори вредни приложения,но това на шота не е производно на някой файлов менеджър,ползвам и двата(а и много други),споменати от теб,не създават никога пряк път с такова гнусно изглеждащо"вирусно"име Smile Съветвам колежката,ако има рут,да си сложи от маркета "System App remover".Най-успешното приложение,което съм намирал до сега-нищо не може да му се опре,резачката маха абсолютно ВСИЧКО (системни приложения,скрити приложения,заключени и т.н.).Голям плюс е,че предупреждава кое е важен и критичен системен модул и кое е натрапник.Предупреждавам,че иска пълни рут права,приложение от този тип няма как да работи иначе!Ако не усети нищо,значи машинката е чиста и това е някакъв остатъчен траш.Успех.
Цитирай
#5

kikabelata ще изтриваш всички от recent apps (когато задържиш Home бутона >> последни приложения) така ще изчистиш ти РАМ който ти е нужен да работи андроид 4.2.2 , а не Clean Master и то ще го правиш преди да си заключиш екрана защото си свършила с телефона и ще го прибираш в джоба. Андроид с 5.0 и на горе това вече не се прави защото той кешира процеси и приложения и работи точно за това по-бързо не му трябва да стартира процес когато натиснеш да отвориш приложение , а то вече е заредено (кеширано на заден фон без да пречи или гори енергия) така командата се изпълнява веднага. Ако си с или над 5.0 не се трие recent apps , а се трие, ако си с андроид под 5.0. А Clean Master разработчика му не го интересува като гледам какъв андроид се ползва, а гледа реклами да му слага за да генерира посещаемост демек печалба....жалко за него, а беше добро приложение в началото като излезе.






vertexe много си прав и аз го ползвам и винаги работи коректно като и всичко каквото си изтрил с това приложение си имаш автоматичен бакъп намира се в Recycle bin Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

vertexe, нямам рут, а и вероятно няма да имам Smile обаче ти сега пак ме стресира.
радо, в интерес на истината, от известно време рам-а си го трия сама, точно с хоум бутона, а клийн мастъра ми предлага фикс за разни многократно стартиращи се за кратък период от време приложения, като това за времето, например. телефонът след това осезаемо се забързва и батерията спира да се точи така умопомрачително, но не е трайно решение.
Цитирай
#7

Цлеан дизастъра го разкарай от телефона си. Той харчи и пречи повече от всичките ти приложения. А ако имаш и една две антивирусни ще е още по - хубаво затлачен телефона ти. Не мога да разбера кой ви кара да инсталирате подобни боклуци? Имате ли нужда реално от тях и защо сами си го причинявате. От подобни боклуци ще се стигне до хард ресет много по - скоро отколкото ако не слагаш подобни ускорители и антивирусни.
Цитирай
#8

(2016-10-07, 14:58:14)vertexe написа:  Хм..съгласен съм с казаното от rado_8  за боклуците като клйна,оптимизатори на батерии,антивирусни и други безполезни и дори вредни приложения,но това на шота не е производно на някой файлов менеджър,ползвам и двата(а и много други),споменати от теб,не създават никога пряк път с такова гнусно изглеждащо"вирусно"име Smile Съветвам колежката,ако има рут,да си сложи от маркета "System App remover".Най-успешното приложение,което съм намирал до сега-нищо не може да му се опре,резачката маха абсолютно ВСИЧКО (системни приложения,скрити приложения,заключени и т.н.).Голям плюс е,че предупреждава кое е важен и критичен системен модул и кое е натрапник.Предупреждавам,че иска пълни рут права,приложение от този тип няма как да работи иначе!Ако не усети нищо,значи машинката е чиста и това е някакъв остатъчен траш.Успех.

@rado__8

System App Remover а му нямям доверие, Link2sd позлвам, задържам и давам Деинсталирай, има и много други опций Smile

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)