Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

samsung galaxy a5 (2016) процесор въпрос
#1

Здрвейте, мисля да си закупя а5(2016). Та разрових се из разни теми из форума за лични впечатления и т.н. и попаднах на едно мнение, че самия телефон се предлага в 2 варианта: snapdragon ; exynos процесор и при snapdragon-а телефона има лаг. Та разрових се из магазините за телефони, онлайн магазините, и никъде не пише точно какъв е модела на процесора, а иначе модела на телефона "а510F" е еднакъф навсякъде. Та интересно ми е как да разбера дали ще си поръчам със snapdragon или със  exynos процесор???? Във всички сайтове пише едно и също, само името на процесора не го пише. Някакви идеи ??
Цитирай
Аксесоари
#2

Това са всички модели >> Versions: A500F (Global), A500FU (Europe), A500M (Peru, Colombia), A500Y (Australia, New Zealand), A500YZ (Taiwan), A500F1/A500K/A500S (Korea), A500FQ (Turkey)

А500F е с Snapdragon 410
Quad core, 64 bit,
1,2 GHz

GALAXY A5 (2016) SM-A510 е с
Exynos 7580
Octa core, 64 bit,
1.6 GHz

Източник >>  http://www.sammobile.com/2015/12/04/sams...5-compare/

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Пита се за А510 - А5 2016, не за 2015.

Има две версии - със SD и Exynos. Тази със SD е лагваща според коментари и мнения, които съм чел (не съм пробвал). Тази с Exynos я имам и е перфектна. Закупен от официален дистрибутор в България, със стока, продаваща се за нашия регион (EMEA), със сигурност ще ти е Exynos (по-добрия вариант). Ако е от онлайн магазин и е вкаран от друго място, има риск да е с по-лошия според мненията в интернет (които явно и ти си прочел) със SD. Ако го купуваш от голям търговец или оператор е сигурно,че ще получиш Exynos-а (редките моменти, в които да ни завиждат, а не ние Big Grin ).
Цитирай
#4

(2016-10-08, 22:22:49)alisali1234 написа:  Пита се за А510 - А5 2016, не за 2015.

Има две версии - със SD и Exynos. Тази със SD е лагваща според коментари и мнения, които съм чел (не съм пробвал). Тази с Exynos я имам и е перфектна. Закупен от официален дистрибутор в България, със стока, продаваща се за нашия регион (EMEA), със сигурност ще ти е Exynos (по-добрия вариант). Ако е от онлайн магазин и е вкаран от друго място, има риск да е с по-лошия според мненията в интернет (които явно и ти си прочел) със SD. Ако го купуваш от голям търговец или оператор е сигурно,че ще получиш Exynos-а (редките моменти, в които да ни завиждат, а не ние Big Grin ).

Ами предполагам че нямам право да напиша кой е сайта или пък да давам линккове затова ще кача една снимка и искам да ми кажете дали според вас е Ексиноса, че и без това не са си малко парите и да не да се прецакам.  http://kachisnimki.com/image.php?di=TA81 . Във phonearena също пише че е SG??
Цитирай
#5

Тия като правят Copy Paste , та се оливат.....

Честота на процесор: Quad Core 1.2 Ghz
Тип процесор: Octa Core

Звучи като
Продукт: Зелена тениска
Цвят: Синя

Тези явно не са много наясно какво точно продават, но ако съдим по написаното, 4x1.2 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53 са тези на SD , т.е. SD е до 1.5Ghz, а Exynos-а е Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53 (всички на 1.6Ghz). Ако е вярно писаното, значи им е SD версията, което пък ще рече, че телефоните им не са предназначени за нашия пазар (как ги вкарват тогава е друг въпрос за други теми).

Търси да пише Octa-Core 1.6Ghz.
Цитирай
#6

http://kachisnimki.com/image.php?di=NCNS Това да търся значи? Лелеле тези сайтове, верно не знаят какво пишат вече Big Grin добре, че се усетих на време че до понеделника и щях да се прецакам. Благодаря за отговорите!
Цитирай
#7

Да. Това е нашенския. И един съвет без значение какво ще прочетеш като мнения - като го купиш не обновявай до 6.0.1
Избора ти е перфектен, телефона е уникален. За тази си цена, с този дизайн и екран.
Цитирай
#8

Знам, че телефона е перфектен за тези пари, но защо да не обновявам ? Предполагам че ще дойде с 5.1
Цитирай
#9

Още като го вземеш обнови и след това му направи заводски настройки от менюто и от рековъри за по-сигурно и няма да имаш никакви проблеми. Не се лишавай от изживяването на 6.0.1.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#10

Изживяването е нова иконка на галерията, нова подредба в менюто на настройките, опция search apps в менюто и променен номер в about phone. Страшна работа, голям ъпдейт...

Ми аз съм си дал мнението, всеки с главата. Да не видя в другиден тема защо това и онова на 6.0.1 . Щото 2/3 от обновилите и след хард ресет имат проблеми. Свидетел съм.

Ако искате да видите А5 като перфектен среден клас с оптимизиран софтуер, ползвайте 5.1.1
Ако искате да видите А5 като прост ниско-среден клас , и сте ок със забавяния или лагвания , на които оправданието е "не е флагман", давайте с 6.0.1
Защото с 5.1.1 бързината е уникална за този хардуер, дори надминава очакванията. С изключение на FHD графиката във висок клас бързината на интерфейс, уеб и т.н. е близка до флагман. Единствено при игрите се проличава разликата, но това е нормално.
Ако искате разликата да се проличи навсякъде си обновете. И пратете едно кафенце по пощата после за ваша сметка. Ако пуснат и 7 ще засерат телефона тотално. Ама нали ще излезе А5 2017, да го засерем сега...
Цитирай
#11

Нали може да се върне на 5.1.1 ако имаш проблем. 

Моя си го ползвах с 5.1.1 докато не излезе 6.0.1, ъпдейтнах си го. Дори не му върнах фабрични настройки след това, приложенията и всичко си останаха както си бяха. След това не виждам никакъв, ама никакъв проблем. Телефона си лети както и преди. Ползвам си го на макс както и преди. Мисля, че е по добре да си се ъпдейтва, пък ако има проблеми и сте сигурни, че са от ъпдейта а не от някое приложение или настройка си върнете стария андроид и няма драми.


П темата и аз преди да го купя разгледах купища оналйн магаини и така и не бях сигурен с кой процесор е. На някои  места пише и двата вариянта. Единствения магазин където мислех да рискувам е http://www.mobilstyle.net/gsm-апарат/sam...gold/44417 защото пише партиден номер който излиза в официалния сайт на самсунг. Което незнам дали има някакво значение. Така и не се престраших и го взех от една от техно веригите със 100 лв по-скъп.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#12

Всъщност, връщането не е 2 мин. работа. Представи си имаш яки проблеми след ъпдейт (повечето имат) - прибираш се от работа в 8 вечерта, другия ден си в 6. Ти ще ядеш ли, ще се къпеш ли, или с драйвери, флашове и настройки , теглене и т.н. ще се занимаваш? То не е да щракнеш и да свалиш от 6 на 5.
Нека ъпдейтва, риска е негов. Просто ако има проблеми ,а телефона му е сефте ще остане с лоши първоначални впечатления, с които не може да останеш при 5.1.1
Цитирай
#13

Аз съм с Galaxy A6 2016 с Android 6,телефона е повече от перфектен и няма проблеми никакви.
Цитирай
#14

(2016-10-11, 09:11:49)toem84 написа:  Аз съм с Galaxy A6 2016 с Android 6,телефона е повече от перфектен и няма проблеми никакви.

Потвърждавам, абсолютно никакви проблеми след упдейт до Андроид 6.0.1.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#15

A5 извинявам се
Цитирай
#16

(2016-10-09, 23:09:25)alisali1234 написа:  Изживяването е нова иконка на галерията, ....

Олеле, това е толкова далеч от истината, че дори се зачетох с интерес.
Моля те, недей да говориш такива неща на 6.0.1, няма нищо вярно.
Само 2 неща:
1. По-опимизиран и като следствие по-висока производителност;
2. От към батерия е с около 1/4 до малко повече по добре, особено сега с последния фърм от няколко дена.
Мисля, че и модема (на последния билд) го бива повече или се разбира в рибаком по-добре вече.


Недостатък за мен е че са затегнали още повече политиката за сигурност и тотално е оакан записа върху микро СД картата.
Не че няма обиколно решение, но поне на 5цата с два реда в platform.xml нещата се оправяха.

P.S. Флашвам нова ерсия само с Один, като преди това правя имидж на старата. С ТВРП делвам всички възможни дялове и след това флаш. До сега от толкова години с тия джаджи, никога не ми се сбозвал телефон. Оптимизацията, заедно с качване на потребителски и системен софт ми отема 4 часа и нещо и до там.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)