Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Viber отключва екрана при пропуснато повикване
#1

Телефона е Моторола Мото Е2 със сток Андроид 5.1 и само с къстъм рекавъри и руут заради adaway. Проблема е, че при пропуснато повикване на Viber, екрана се отключва и остава да свети на началният екран. От настройките на телефона заключването на екрана е само със плъзване, без парола. Ако се сложи парола този проблем го няма. При WatsApp или при обикновенно пропуснато обаждане и без парола екрана си остава заключен. За сега само съм деинсталирал и инсталирал Viber, но без резултат. Някакви други идеи?

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
Аксесоари
#2

В настройките на Вайбър махни от известия всичко, което мислиш че е свързано с проблема, като светване на екрана, попъп прозорци. Пиша ти го ориентировъчно защото телефона не е до мен, но тези настройки при мен помогнаха. Това прозорче при получено съобщение, ако не отговориш от него след секунди също отключва телефона и си на начален екран.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

От настройките махнах отметките за попъп и за светване на екрана, но те се отнасят само за съобщенията. Настройката за отключване за попъп съобщение работи коректно и когато не е чекната не отключва екрана. Проблема е само с пропуснатите повиквания.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#4

Тогава в самите настройки на телефона ,приложения, вайбър търсиш разрешение за известия на заключен екран и тук ми се изчерпаха идеите.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#5

Там е чекнато да има известия, и си има известия в статус бара горе в ляво, както и на заключен екран. Ето тук намерих същия проблем https://productforums.google.com/forum/#...ML5nWW9q6o на версия 4.4.1 и на края някои пишат, че проблема изчезнал с 4.4.2, други не. Аз бих пробвал също да кача официален 5.1.1 или 6.0, но не ми се занимава много много само заради този проблем, а и телефона не го ползвам аз в момента. Може би ще пробвам през рекавърито да дам clear cache и dalvik cache и ако няма резултат можеби така ще си остане, или ще се слага парола.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#6

Wipe на Cache и Dalvik Cache не даде резултат. Сложих фигура за отключване и настроих в smart lock вкъщи да е доверено място и телефона да се отключва само със слайд, без шаблон. Изпробвах няколко пъти Vibera вкъщи и се оказа, че екрана не се отключва след пропуснато обаждане, въпреки че се отключва само със слайд.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)