Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кодират ли мтел телефоните все още ?
#1

Здравейте , имам възможност да си взема телефон от мтел през един приятел, който сега ще преподписва .Въпроса ми е кодират ли си телефоните все още тъй като аз използвам услугите на виваком ?
Цитирай
Аксесоари
#2

На мен ми казаха,че не ги кодират.Не съм купувал телефон,просто ги питах.Но не се знае Big Grin ...
Цитирай
#3

Приятелят ти да ги попита директно. Даже за конкретния модел.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#4

Приятел си взе преди 2 дена от тях iphone 7 и са му казали, че не е кодиран но не го питах с коя карта го ползва(има 2-3)

Току що му писах и отговори, че го ползва с Вивателска карта.
Цитирай
#5

А ако един телефон с андроид е кодиран, ако му се върнат заводски или му се префлашне софтуера, не се ли разкодира?
Цитирай
#6

Мисля че не.
Цитирай
#7

(2016-10-11, 21:27:51)yo_asakura написа:  А ако един телефон с андроид е кодиран, ако му се върнат заводски или му се префлашне софтуера, не се ли разкодира?

И аз мислех така,но не става,пробвал съм с къстъм ромове на един Алкател айдъл 2.Обаче излизаше и още един проблем,с някои ромове телефона спираше да иска кода за отключване като се сложи друга карта.
И затова трябваше да върна на някой ром който иска кода или на стоков за да го отключа,след като вече бях се сдобил с кода.
Извинявам се за офтопика
Цитирай
#8

(2016-10-11, 21:27:51)yo_asakura написа:  А ако един телефон с андроид е кодиран, ако му се върнат заводски или му се префлашне софтуера, не се ли разкодира?

Твърдо НЕ
Цитирай
#9

Кодирането не е софтуерно-обвързано. Нито Custom Rom's, нито каквото и да е ще помогне. Единствено при iPhone имаше навремето едни хакове от Cydia, които прецакваха GPS и предизвикваха Battery Drain, спираха известията и куп поразии още, но го отключваха да работи със всякакви карти. Ползвал съм такъв на 3GS. Батерията в 2G режим за няколко часа - туш. Big Grin Big Grin

Можете да поискате код за активация, като се обадите на оператор. Безплатен такъв ви се дава (при ваше искане) след изтичане на договора, с който сте подписали телефона (телефон плюс карта), или при изплащане (при опция - само телефон). При плащане в кеш без договор апаратите са отключени, а ако по някаква приична не е, също можете да поискате безплатен код. В останалите случаи цената варира, но не е малка. Същото важи и за отключване преди край на договор/лизинг , като тогава е дори още по-висока.
Цитирай
#10

Кодирането е изцяло софтуерно. Просто информацията се съхранява в отделен партишън, който при ресет или флаш не се афектира. В този партишън са данните за IMEI и др.

Когато телефоните на Мтел са закупени от квотата на Водафон, тогава са кодирани и може окомплектовката да се различава от стандартната. Когато устройствата са закупени от официалния вносител за България, тогава не са кодирани.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#11

Демек, най-хубаво на място да се тества, защото Ни съ знаи.
Цитирай
#12

Софтуерно е, но смисъл, че не е на този софтуер, който си го флашваме ние, например (не зависи от ROM). Това имах предвид.
Иначе не всички Vodafone-ски са кодирани, има и такива, които не са. Личен опит. На късмет е.
Цитирай
#13

Понеже имам подобен въпрос ще попитам в тази тема.
След като получа кода как и къде се въвежда.
Цитирай
#14

Като сложиш карта на друг оператор ще ти поиска кода. 10 опита имаш мисля, след тях сигурно става още по - злe но никога н съм пробвал Big Grin
Цитирай
#15

Имам BlackBerry Classic от мтел,винаги преди ги кодираха беритата към мтелската мрежа,но вече не.Моят класик не е кодиран.В момента го ползвам с вивакомска карта.Та предполагам че Мтел не кодират вече телефоните си

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)