Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с датчика за близост
#1
Information 

Още като попадна в мен, този телефон i9505 имаше проблем с датчика за близост: "Веднага след позвъняване екрана угасва"
Ето какво направих:
1.Reset
2.Тествах датчиците, чрез сервизното меню:
proximity sensor не показваше никаква промяна при доближаване и отдалечаване, легнал прав...
3.Смених фирмуера, първо с 5.0.1 сток, сега съм с CM13 nightly, вече го няма сервизното меню, но открих програма:Handy Sensoren Test, която отново показва proximity=0см
4.разглобих и почистих датчиците, както и стъклото на дисплея
5.купих друг датчик от OLX, програмата показва същото.

Просто ми омръзнаха експерименти. затова давайте предложения, моля!
Единственото, което се сещам е че дисплея е китайски, дали може да е от това...но не ми се вярва!

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай това. ;Wink (на мен ми помогна)
Цитирай
#3

Точно от тъча е.
Аз си блъсках главата така с един китайски тъч, който сложих на мястото на счупения оригинален. Имаше същите проблеми - отчиташе постоянна близост и гаснеше веднага екрана.
Оправиха ми го в сервиз с някакви подложки между мястото на сензора и екрана, но на мен ми се струва, че самият прозрачен отвор на новия екран беше мътен или прекалено малък и покриващ част от сензора (сякаш в сервиза бяха разширили малко светлата част на отвора). Виж дали си пасват точно отворчето и сензора.
ПП: проба дали сензора ти работи можеш да направиш малко трудно, но аз я правих като самия дисплей не го сглобявах, а включвах телефона със свързан, но не сложен на мястото му тъч - идеята е сензорът за близост да е открит, да няма нищо върху него.
Цитирай
#4

Пробвах сензора за близост изваден извън гнездото и се оказа, че и двата които имам са работещи. Smile
Почистих много добре със спирт и малко парцалче, сензора и самото гнездо и след малко наместване телефона заработи идеално (мислех си даже, да изтрия черния филм, който е на тъча, но се оказа ненужно)...
Проблема беше следния, сензора за близост не е прилепвал плътно към тъча и затова е отчитал екрана като близък обект. Сега за всеки случай, поставих мека подложка, която да го натиска още повече, въпреки наличието на метална пластинка за тази цел!

ПП Всъщност дисплея най-вероятно е залепен с двойнозалепващо тиксо и в частта си над датчика за близост се надига леко от време на време.... Сега продавам сензор за близост и още сензор за осветеност Tongue

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)