Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем:Само вибрира и черен екран
#1

Здравейте.Вчера си легнах и на сутринта телефона не искаше да се включи.Имаше си светлината ,че се зарежда но до там.Задържах power бутона за 10 секунди да се изключи и след това го натиснах отново и телефона вибрира през 10 секунди ,но няма никаква картина?Когато го свържа към компютъра той го разпознава ,но спира отново след 10 секунди и това се повтаря отново и отново?От какво може да е?

И сега без да го пипам телефона вибрира през 20-30 секунди и си седи черен екран.Много странно.

Galaxy S4 White
Цитирай
Аксесоари
#2

Това вече не звучи добре. Малко ми бие като за сервиз и да е хардуерно. Но опитай да му направиш хард ресет по следния начин: Първо увери се, че телефона е напълно изключен. След това на изключено положение задръж volume up + power buton заедно докато не ти се появи екран с опции. Избери "Wipe data/factory reset". Телефона би трябвало да тръгне след това, но имай предвид, че всичко ще ти е изтрито, тоест - ще е както си го купил от магазина.

Ако някой от колегите се сеща за друг начин за събуждане, който да запази данните на момчето, нека сподели. Това е от мен за сега.


П.П.: Все пак сигурен ли си, че телефона има заряд? Опитай да го включиш на друго зарядно или поне в USB-то на компютъра. Подръж го 30-40 минути и виж дали няма да оживее.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#3

Диода си светеше сутринта (в оранжево) като изключих телефона от зарядното.След това като видях ,че няма картина и го включих отново да се зарежда и диода не работеше.Пробвах няколко зарядни и не става.Сега телефона продължава да си вибрира през 10 до 30 секунди и това е.Задържах копчето да се изключи за 10 секунди и т.н. ,но продължава да си вибрира и да няма картина следователно няма как да влезна в Recovery.

Благодаря за отговора.

EDIT: Почна да издава звуци от чатовете във Facebook ,но няма картина. Big Grin

Galaxy S4 White
Цитирай
#4

Да разбирам, че той всъщност работи (стои включен някакси) и няма как да се изключи изобщо, стоейки със черен екран. Ако съм разбрал правилно, това не е на добре. Ако телефона няма гаранция, можеше да пробваш да свалиш задния капак внимателно, който е на щифтове (но много стегнати) и да разкачиш батерията за около 2-3-4-5 минути. И след това да опиташ да го включиш. Дори и да е в гаранция можеш да го направиш, но много внимателно. Стига да не оставиш следи няма проблеми за гаранцията. Моят заден капак съм го махал. Но ако не знаеш какво правиш бих те посъветвал да го водиш в сервиз, или - някой от колегите да предложи метод за събуждане/префлашване/ребуутване чрез PC. Аз лично не съм се занимавал с това, така, че не мога да те опътя с точност.


П.П.: Ако ще сваляш капака, опитай да е с нокти или най-много с нещо пластмасово и не твърдо. Защото ще останат следи, а задния капак е много кекав и мек като материал. И първо погледни как се сваля батерията, ако ти се вижда сложно по-добре не опитвай сам: https://www.youtube.com/watch?v=w-xe3mKwhN0

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#5

И аз лично първо бих опитал с батерията.И ако е в гаранция след опита с батерията бих го занесъл.Все пак затова е тази гаранция при проблем фабричен дефект и тн.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#6

Опитван ли е рестарт със задържане не бутона за включване

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#7

(2016-10-16, 09:21:27)jorrddan написа:  Опитван ли е рестарт със задържане не бутона за включване



(2016-10-15, 12:17:51)slim313shady написа:  Задържах копчето да се изключи за 10 секунди и т.н. ,но продължава да си вибрира и да няма картина следователно няма как да влезна в Recovery.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)