Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DCMprovider спира неочаквано.
#1

Колеги, проблема е следния. Имам двусимовия вариант на Samsung galaxy S5. Дойде ъпдейт на андроид 6.0.1 и от тогава започна да изписва "DCMprovider спря" всеки път след като отворя галерията със снимки. Никакво решение не намирам в интернет за проблема. Опитах всичко описано, смених дори фърмуера през Один и все същото. Някой срещал ли се е с този проблем и успял ли е да го реши по някакъв начин?
 
Изобщо какво е това и необходимо ли е да рутвам телефона за да се справям по някакъв начин с тая шитня? Всъщност рутване не съм правил никога и това също е проблем. Очаквам някаква помощ от вас, за което благодаря предварително.

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Не си писал за най баналното дали си направил - хард ресет .

Storstark
Цитирай
#3

Естествено- 100 пъти. Връщах заводските настройки поне 5 пъти, смених фърмуера с израелския за моя телефон, влизах и в менюто след като натисна трите бутона- не знам как го казвате тук. Трих кеша, пак направих ресет и рестартирах системата. И все не става Sad

Май съсипах телефона :Sad Реших да правя руут сам. Изтеглих файла от тук: https://autoroot.chainfire.eu/
След това го заредих през Один. Прегледах репартишън да не е натиснато. Всичко мина гладко докато се появи логото Samsung S5 и отгоре има три надписа в три различни цвята. И до тук. Нито стартира, нито мога да избера нещо от трите надписа. Свалих батерията за кратко, върнах я и надписите си стоят. Като включа телефона към компютъра не го разпознава нищо. Всъщност някой знае ли ,какво направих и има ли оправия? Брикнат ли е?  Шибани телефони, ще го ударя от земята още малко!
Трите надписа отгоре:
В синьо: Recovery booting
В червено: Recoveri is not seandroid enforcing
В жълто: Set warranty bit:recovery

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#4

Няма страшно нощо не е станало.Виж аз как го правя .
Инструкция за инсталиране . Само ако трябва смени CF-Auto-Root с твоя .
1.CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.tar - инсталиране с Odin3.След инсталирането на "CF-Auto-Root" телефона не тръгва и трябва да се извади батерията и после да се сложи и да се влезне в доунлоад режим и да се инсталира "TWRP".
2.TWRP - инсталиране с Odin3.
3.UPDATE-SuperSU - инсталиране през TWRP ако е зип файл.

Ако искаш свали си ги от мен
https://yadi.sk/d/z8YbUWv6wvwsr

Storstark
Цитирай
#5

Свалям и ще опитам веднага :Smile TWRP нали е за двусимовия вариант на телефона?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#6

Ако и там има за твоя друг сложи си за твоя телефон . Не знаех , че TWRP са различни . Значи от моите използваш само "SuperSU" ако нямаш . Иначе следвай инструкциите и трябва да стане .

Storstark
Цитирай
#7

Опитах и първия файл ауто рууд мина. Опитах се да заредя втория дето казваш и Один не го зарежда в полето си! И дотам. Свалих батерията и чакам да видя къде греша.

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#8

Ето. Ти да не опитваш да зареждаш "SuperSU" .


Прикачени файлове Миниатюри
   

Storstark
Цитирай
#9

Твоя зарежда, тоя дето аз дръпнах за моя телефон не иска. не зареждам Super SU

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)