Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SCN режима на камерата не е активен
#1

Здравейте, SCN режимите на камерата стоят бледи и не мога да ги ползвам, когато натисна бутона SCN нищо не става все едно го няма, забелязох ,че като вляза в настройките и опцията за iso също стои неактивна и не мога да я променям... Имате ли идея на какво се дължи това и как да го оправя? Приятелката ми е с М5 и при нея всичко си е активно, тя е с 6.0 аз съм с 6.0.1 -> 253 premium


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва да намалиш резолюцията
Цитирай
#3

Така е наистина, но ми се вижда малко странно, при м5 тези режими са активни при всяка резолпция 21мп(4:3) и 16мп(16:9) а при Z5 става активен едва при 8мп...
Цитирай
#4

Повярвай ми, качеството на снимките не зависи от повечето мегапиксели, доказателство: колкото и да съм фен на Sony с тъга признавам че S7 EDGE в момента ми е на 9:1 мегапиксела, и прави по добри снимки от 23 мегапиксела на Z5. Направи снимка на нещо с 23, после с 20 след това с 16 и виж че няма разлика.
Цитирай
#5

Това е така, знам го, просто се зачудих... А иначе ако говорим за камерите, по-моите критерии камерата на z5 е по зле от тези на G5, huawei p9, samsung s6 s7... Но това е една друга тема Smile иначе от към видео е наистина много добре, но снимките малко куцат..
Цитирай
#6

Яд ме е че почти на всички други марки, камерите са на Sony и правят по добри снимкиSmile
Цитирай
#7

(2016-10-17, 12:10:34)vovalinder написа:  Яд ме е че почти на всички други марки, камерите са на Sony и правят по добри снимкиSmile

Имам същите наблюдения и не мога да проумея как е възможно да е така.. Знам че всичко е до софтуера, но какво излиза, че тези които произвеждат хардуера пишат по-зле софтуера от компаниите на които го продават...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)