Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с FM радиото на HTC One M8 (не намира станции)
#1

Здравейте,
Преди няколко месеца взех HTC One M8 dual sim (като цяло е 1:1 със стандартния M8 с изключение на 2-те сим карти, които поддържа)
На телефона му беше счупен дисплея, и след подмяната му всичко си работи нормално, с изключение на радиото.
Самото приложение стартира с включени слушалки, почва да търси станции, така около 30 секунди и след това изписва, че няма нищо.
От град София съм, и тук има изобилие от станции, така че не може да става дума за липса на канали.
Доста държа на тази функция и това беше една от причините, поради които се спрях точно на това HTC, защото както може би сте забелязали много от другите производители спряха да слагат радио в по-новите си модели.
Ако някой от вас е имал подобен проблем или се сеща как да се разреши проблема ще съм много благодарен, ако сподели мнение тук.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако телефона ти е със стоков ром (официален такъв), не виждам причина да не намира станции, освен да са му прецакали модула за радиото при смяната на дисплея.
Все пак, опитай да изчистиш кеша на радиото, опитай с други слушалки, пък дано се оправи, но според мен, проблема е хардуерен.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

Върнах телефона на фабричните настройки, пробвах с няколко чифта слушалки, но нищо не помага.
Телефона е с Android 6.0 , но е официален от HTC.
Наистина май проблема ще се окаже хардуерен.
Някой знае ли къде се намира FM модула и каква ще е цената на друг такъв ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)