Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поддръжка на български език
#1

Здравейте,

Имам телефона от няколко дни. Доволен съм много. Въпроса ми е дали и кога ще има български език в Oxygen OS. Ако не, има ли някакви алтернативи?

Note III
Nexus 7
Цитирай
Аксесоари
#2

(2016-10-20, 14:40:56)peet написа:  Здравейте,

Имам телефона от няколко дни. Доволен съм много. Въпроса ми е дали и кога ще има български език в Oxygen OS. Ако не, има ли някакви алтернативи?

Най вероятно нама да има български език. Има начин да си смениш езика на гугълските приложения с morelocale 2 от маркета. Има тема в този форум как става без руут. Ако държиш на български език и на менюто на телефона трябва да инсталираш къстъм ром. Почти всички са на основа cyanogenmod и имат български. Гаранцията на телефона не ти отпада след руут и винаги можеш да се върнеш на сток,но ако нямаш понятие от такива неща по добре пробвай с morelocale 2. Успех.

OnePlus 3 64Gb
Цитирай
#3

Благодаря,

За сега ще видя как ще ми хареса английския. Може би ще пробвам More Locale. За къстъм ром ще видя кога, може би този като ми поомръзне...

Note III
Nexus 7
Цитирай
#4
Wink 

Я да "яхна" тази тема и да питам: Защо спел чек-а ми подчертава всичко де що пиша на български (ползвам swiftkeyboard (дойде с телефона))?
Не намерих начин да го изключа или да работи коректно на български.

Ако го изключа напълно - няма да ми проверява и на английски - та не е опция.
Цитирай
#5

Защото спел чека няма БГ,Аз съм го спрял.Много ми е странно, че няма Български защото телефона се продава официално в БГ а има една камара други езици а освен това в чистия Android има Български .
Цитирай
#6

Инсталирай си miui 8 global и ще имаш български език . Рома е мн добре направен, стабилен също. Ето от тук http://forum.xda-developers.com/oneplus-...s-t3479362      Ползвам рома от erv99

OnePlus 3


Цитирай
#7

Ами ъпдейтите седмичните ще ги имам ли, на МiUI-то Smile
Цитирай
#8

На мен като системен език англ. ми е ок. Но за четене на новини ползвам google now и неговите карти, щото са интуитивни и ми предлагат новини за интерсуващи ме неща от различни медии. А не както рсс рийдърите, които показват от само зададените издания.
Така сега в now има настройа за тъсене на бг. език, но тя важи за търсене в г. сърча... в новините не. Дава ми ги на анг.
И понеже имам и тел с официален бг език ( сони), като влезна в него тези карти са ми на български и ги рефрешна и после влезна в картите на уанплюса излизат и там на бг език. Значи може.
Обаче като ги рефрешна от онеплюса пак стават на англ, че и даже тези в сонито и те си сменят езика.

Дали само с морлокал ще стане врътката да останат на бг език и в китайският тел или има и друга нстройка в г. профила дето ми се губи нещо?
Цитирай
#9

Инсталирай си Lineageos има и българси и какъвто език искаш. Ако на някой му трябва помощ свиркайте.

OnePlus 3


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)