Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Предупреждение] Redmi note 3 (SD) Bootloop
#1

Колеги, вече на втори телефон с MIUI 8 - Marshmallow наблюдавам следното:
(Teствано на Redmi note 3 (SD) 3/32 и Mi 5 3/32)

Отключвам bootloader-a, ROOT-вам успешно.
След това инсталирам Titanium backup и Freeze-вам или деинсталирам гугълските приложения.
След рестарт телефона изпада в bootloop и изхода е Wipe data/factory reset през TWRP или през Мi PC Suite (средния бутон от прозореца, който изкача за инсталиране на ром през стоково recovery).


Разбира се, след като ги изтрих и ресетнах телефона тръгна и сега няма ненужни приложения, но без ресет не става или аз поне не съм открил начин.


Ако някой има опит с проблема или евентуално решение  - да пише.
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен се получава и със слагане на нов ром - поне един фабричен ресет с чистене на всичко, преди да си тръгне рома като хората. Това - винаги и само след отключване, слагане на TWRP, нов ром и руут. И винаги само на андроид 6. Като го правя със стари версии - няма драми.
Цитирай
#3

Да това става при Freeze/Uninstall на Google(приложението), при Freeze/Uninstall на другите Гугълски приложения не следва Bootloop.
Цитирай
#4

Имам много подобни случаи и виновника излезе Titanium Backup пробвайте с друга версия или с приложения като това >> https://play.google.com/store/apps/detai...temapp.pro

Най-сигурния начин си е с root explorer ръчно приложенията са в data/app , system/app и system/priv-app като тези на гугъл може да ги има и на трите места търсите base.apk

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Това приложение пише „should keep" на всичко, което искам да махна...
Решението е xiaomi.eu ром. Там има само базовите неща и реално няма какво да се маха Wink
Цитирай
#6

То пише защото са системни и зашитени с различни пермишъни, но не означава, че не можеш да ги изтриеш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

(2016-11-01, 20:54:02)rado__8 написа:  Имам много подобни случаи и виновника излезе Titanium Backup пробвайте с друга версия или с приложения като това >> https://play.google.com/store/apps/detai...temapp.pro

Най-сигурния начин си е с root explorer ръчно приложенията са в data/app , system/app и system/priv-app като тези на гугъл може да ги има и на трите места търсите base.apk

Точно с това приложение "system app remover" ми направи bootloop(мизерията), след като реших да изтрия някои апликации Smile

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#8

Май си е някаква омазвация от самия miui
Цитирай
#9

За съжаление видях темата късно и изгубих няколко часа за да си възстановя телефона Smile

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#10

Спокойно, преди да стигна да писането на темата имам по 5-6 ресета на всяко от гореизброените устройства Wink
Поне притръпнах и не ми пука за никаква информация, която може да се изгуби
Цитирай
#11

Но то и зависи какво триете, аз говоря за същите симптоми при Samsung и Titanium Backup, а какво триете не знам, ако са важни трябва да се знае колко важни и за какво служат.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#12

Chrome, drive, play music, play movies, google keyboard, google app. Hangouts, photos, text to speech, talkback.
На android 5.1 нямаше никакви проблеми да се махат тези приложения
Цитирай
#13

(2016-11-02, 00:10:19)suffer написа:  Chrome, drive, play music, play movies, google keyboard, google app. Hangouts, photos, text to speech, talkback.
На android 5.1 нямаше никакви проблеми да се махат тези приложения

Точно тези и аз ги махнах, никакви "важни".

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#14

(2016-11-02, 00:10:19)suffer написа:  Chrome, drive, play music, play movies, google keyboard, google app. Hangouts, photos, text to speech, talkback.
На android 5.1 нямаше никакви проблеми да се махат тези приложения

Ами то и при ММ тези без Google си ги махам без проблем . Проблема е когато разкарам приложението Google .
Цитирай
#15

За да не изпаднете в Bootloop при деинсталиране/замръзяване на Goolge app:
Влизате в Settings(Настройки)>Installed apps(приложения) после долу на Default apps(Настройки на приложения по подразбиране) избирате Аssist & voice input(Помощник и гласово въвеждане)>Аssist app(Помощно приложение) правите на None(Няма).
След това си действате с Титаниума или каквото там ползвате.
Цитирай
#16

Ще тествам

П.П. Не стана, колега. МИ 5 Bootloop
Цитирай
#17

При мен стана RN3. Или пък да са го оправили в 6.11.3? Защото веднага след инсталацията му реших да направя тази гимнастика и...нямаше Буутлуп.
Цитирай
#18

Ами... Все пак идеята е добра. Важното е че се отървах от останалите, но не посредством Titanium backup, а със system app remover
Цитирай
#19

Аз лично трия системните на всички телефони със Link2SD никакви проблеми

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#20

@suffer, благодаря за линка към тая тема. Още преди да се сблъскам с проблема във 4pda.ru се разминах с една тема в която беше публикуван коментар и линк към скрипт за безпроблемно деактивиране на някои от системните приложения на Google и Xiaomi. Отнасяше се за проблем с деактивирането в MIUI 7 и MIUI 8.... Само, че сега тази тема не мога да я изровя къде беше...
Според мене проблемът е доста по различен от описаното в горните постове. И не касае нито Andriod 6, нито приложението Backup Titanium.
При всички други телефони, които са със заводски Android 6, и са БЕЗ ROOT, когато се влезе в таблицата на приложенията в голяма част от тези, които започват с Google... опцията Деактивиране работи. Например Google Backup Transport, Google One Time Limit (тези са ми пред очите в момента), и много други могат да се деактивират от тази опция без телефона да има root.
По принцип root-вам телефона и деактивирам всичко на Google без Рамка на услугите на Google, Услуги на Google Play и самия Google Play магазин.
При новия ми Xiaomi Redmi Note 4(SD) съм инсталирвал последните fastboot версии на Global Stable и Global Developer. И при двата ROM-a след стартиране, без ROOT, влизайки в таблицата на приложенията и отваряйки ги едно по едно виждам че опцията Деактивиране при всички приложения е затъмнена. Т.е. не мога да деактивирам нищо от това, което мога да деактивирам при Не Root-нати смартфони на други производители с Android 6.
Имам около мен човек с Модел на Samsung, чисто нов, на няколко дни, които е с Android 6.0.1 и не е root-нат. От менюто на програмите спокойно мога да деактивирам например гореспоменатите Google Backup Transport, Google One Time Limit....
Замразя ли и едното от тях на моя root-нат Xiaomi Redmi Note 4(SD), (правя го както с платена версия на Titanium Backup, така и с кракната такава на Де-инсталатор Про)... и започвам след рестарт да гледам логото MI и безкрайно въртящи се три точки (bootloop).
Замразявайки същите (Google Backup Transport, Google One Time Limit) и други приложения на Google по същия начин (със същите Titanium Backup, и Де-инсталатор Про), на смартфон на друг производител работеш с Android 6, няма никакъв проблем.
Така, че според мене причината е единствено вътре в MIUI и дано някой знае решението...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#21

От MIUI 8 насам няма опция за деактивиране на Google приложенията, както и като цяло на системни приложения.
Но горе долу по това време се сблъсках и с Андроид М и още не мога да установя точната причина.
Предполагам че е от МИУИ и отношенията Xiaomi/Google
На този етап ти казах и в другия пост - На андроид 7 и Ми 5 замразявам каквото си искам, без последствия.
А в момента на пускането на тази тема, ползваx програмата предложена от @rado__8, като избягвах да замразявам/трия единствено Google App
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)