Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълт дисплей
#1

Здравейте,, първо се извинявам ако темата вече я има.

Имам s7 от март месец, минах през проблема с LTE и сега имам проблем с дисплея. Дисплея ми става леко по-тъмен и след това жълт и то не на петна, а целия
дисплей. Това се забелязва при бял фон, и при поне на мен така ми се струва като натовари доста. Ще се радвам да споделите дали сте се сблъсквали с проблема
и на какво може да се дължи?
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, аз имам телефона от същото време горе долу и аз имам проблема. Дори мислех да пиша. В браузъра като гледам нещо или клип натоварва и се получава същото. Но при видео не го забелязвам само при бял фон.
Цитирай
#3

Това не е проблем, а функцията Adaptive Display, която променя тона на дисплея според показваното съдържание. Избери друг режим от Settings -> Display -> Screen mode.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#4

Аха. Значи трябва да се пипне.
Цитирай
#5

Аз мисля, че е проблем, аз пробвах всички режими, сложих бял фон и петна няма.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

А при мен се забелязва не толкова бял дисплей колкото при на жената телефона. Моят го купих Март-Април а на жената го купихме преди месец. на бял фон еднаква осветеност на помещението, еднакви настройки на дисплей просто моят жълтее спрямо нейният. Дали не е от 'износване' на дисплея спрямо тези месеци?

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#7

(2016-10-23, 21:28:03)Victormihov написа:  Аз мисля, че е проблем, аз пробвах всички режими, сложих бял фон и петна няма.

Никой не е казвал, че екрана е на петна. 
По темата: При мен жълто не виждам в нито един режим.
Цитирай
#8

Напълно нормално е, с времето амолед панелите стават по-жълтеникави и не могат да показват бяло толкова правилно.
О-то в "амолед" седи за органичен, тоест със самото ползване на дисплея всеки пиксел се износва, най-бързо сините. Затова става жълтеникаво, не червено на пример.
А и да не говорим, че по принцип не са с най-точната репрезентация на бяло амоледите.
Цитирай
#9

За 7 месеца не може толкова сериозно да прегори и да пожълтее, освен ако не е пуснат 24/7 плътно син фон. Написал съм в поста си горе защо пожълтява. Ако не вярвате, може да пробвате с пуснат Adaptive display в стоковия браузър да отворите примерно линк от Фейсбук към някоя статия с текст на бял фон - след няколко секунди балансът на бялото се променя и става по-топъл (разбирайте по-жълт). След това ако цъкнете бутонa за назад, да се върнете в предишното приложение ще се възстанови към по-студения (по-синия).

Доколкото ми е известно телефонът взема следните фактори предвид, за да определи режима на дисплея при Adaptive display:
* отворено приложение
* дали има някакви overlay-и като кръгчетата на Messenger
* съдържанието на отвореното приложение
* текуща яркост на дисплея
* данните на RGB сензора за осветеност на помещението

В други приложения променя по друг начин картината: в галерията засилва контраста, наситеността и шарпнеса на снимките, в YouTube увеличава контраста...

P.S. @randommaniac Дизайна на подписа ти ми изглежда познато. Big Grin

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#10

@ivkos днеска като се прибере жената, ще направя следният тест:
1. Оставям двата апарата на изключен дисплей за около час
2. Пускам едновременно и отварям about:blank на Chrome и ще кажа какви са резултатите

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#11

(2016-10-25, 15:14:11)Eras3r написа:  @ivkos днеска като се прибере жената, ще направя следният тест:
1. Оставям двата апарата на изключен дисплей за около час
2. Пускам едновременно и отварям about:blank на Chrome и ще кажа какви са резултатите

И аз имам подобен проблем, от седмица видях тази разлика и ми се стори, че има нещо различно. 
Спрях адаптивния дисплей има подобрение определено, но преди малко направих друг тест който беше най-добрия възможен.
Трябваше да си платя сметките в Мтел, и имаше изложен един S7, сравних двата дисплея на максимална осветеност, и този S7 имаше поне 1 тон по бял дисплей от моя. 
Да, все пак е чисто нов телефон и не е ползван, пък и е с МТЛ софтуер, аз с Вивакомски...
Нямам представа но имаше разлика макар и миниална в двата дисплея.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#12

Може и да е от csc- то колега. Може да е смешно, но аз като минах на БТУ от ГБЛ забелязах че цветовете са малко по измити. Бялото си е много бяло, но цветните елементи са някак си по бледи.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#13

(2017-01-03, 15:43:25)justvank0 написа:  Може и да е от csc- то колега. Може да е смешно, но аз като минах на БТУ от ГБЛ забелязах че цветовете са малко по измити. Бялото си е много бяло, но цветните елементи са някак си по бледи.

Ако е от софтуера както казваш, определено има защо да е, МТЛ са 1 декември, аз съм 1 август ...

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#14

Има и нещо друго но не знам до колко важи при андроид. Когато взех айфона две три седмици след това както играх на фирмата телефона стана супер горещ и яркостта се намали автоматично.  Оставих го истина си, но като го включих определено дисплеят не беше толкова ярък както преди и бялото си беше буквално много светло жълто. Направо изпаднах в истерия. Какво ли не правих не се оправи. Накрая върнах фабричните настройки не знам как се води нещо като нашия ресет и всичко се оправи. Не знам тук дали ще помогне обаче.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#15

Ще тествам различни опции, защото сега ако и дисплея започне да ми прави мизерии, е това вече наистина ще ми е последния самсунг телефон.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#16

Малко съм офф, но всички са така колега. Всичко е док късмет. Беше ми писнало от самсунги, ЛГ та със всичките имах проблеми. Казах си взимам си айфон и си свиркам.  Така това беше първоначалната идея. Точно 2 месеца беше всичко безпроблемно и след това за една година влезе 6 пъти в сервиз. Около мен хора с айфони изпускат ги хвърлят ги насам натам проблеми нямат. Просто е до късмет не до марка вече. И сега пак ми хлора хоум бутона на айфона като го натискам щрака на чупене на кости направо но нямам нерви да се занимавам.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#17

То в България дали нещо качествено се внася изобщо ...
Като се появи S8 аз така или иначе ще заменя този, така че ...
След малко четене в нета излезе, че този проблем е доста нашумял при всички телефони с амолед дисплей ...
Да не говорим, че го е имало и при афон ...
Когато на промених адаптив дисплей на базово, дисплея си стана брутално жълт ...

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#18

adri , теб май само лабавите копчета са те подминали,какъв е тоя късмет не знам Smile .

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#19

(2017-01-03, 18:09:24)felipe написа:  adri , теб май само лабавите копчета са те подминали,какъв е тоя късмет не знам Smile .

Идея нямам ...
С този Galaxy S7 само ядове от самото начало.
Я да тестваш и ти нещо, промени опцията на дисплей от адаптивен на базов и ми кажи дали бялото става едно грозно жълто такова.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#20

Ми,не ,бяло си е ,сега го гледах на *# 0 *# receiver , там няма разлика дали е на "amoled кино",каквото ползвам или е на "базово" ,все си е искрящо бяло.
Аз съм с обикновена седмица,от началото на юни.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#21

[Изображение: Screenshot_20170103_183521.png]Аз гледам на клип в youtube, на базово бялото се променя към по бледо.
На service menu си е бяло и при мен.
Макар че както казах и по-горе, днес в Мтел ги сравних с един S7 изложен, и изложения имаше по бели цветове макар и малко. Но той все пак бе чисто нов, моя е ползван 6 месеца.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#22

Smile Няма ,те тези скрийнове ,които ги даваш нищо не значат,на тях бялото ще си е бяло,те не зависят от хардуера,в случая екрана.Как ти дава екрана бялото ,може да се види или директно или да го снимаш с друго устройство.Та няма смисъл да даваш скрийншотове,те са си софтуерни Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#23

(2017-01-03, 18:44:45)felipe написа:  Smile Няма ,те тези скрийнове ,които ги даваш нищо не значат,на тях бялото ще си е бяло,те не зависят от хардуера,в случая екрана.Как ти дава екрана бялото ,може да се види или директно или да го снимаш с друго устройство.Та няма смисъл да даваш скрийншотове,те са си софтуерни Smile

Ама то не е фрапантно жълто, а и на амолед чисто бяло никога няма да видиш, един от недостатъците на амолед е това. Вземи едно сони експериа и сравни двата дисплея на бял фон да видиш, това което наричаш чисто бяло, ще ти се стори илюзия.
+ което тази тема е доста нашумяла, нарича се yellow tint, и е глупост останала още от айфон. 
Проблемът стои пред всички ползващи амолед дисплей, явно усезаем за едни, за други не.
Обърни внимание, че на базов режим на дисплея, бялото е по бледо бяло, вероятно е мръсно бяло или нещо от типа, но не е чак жълто.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#24

Интересно четиво:
http://www.displaymate.com/Galaxy_S7_ShootOut_1.htm

Според таблиците към края, "най-правилното" бяло се изобразява в AMOLED Photo или Basic режим на дисплея. Ако и в този режим ви синее или жълтее, може да е от личната ви преценка (която е субективна и най-вероятно грешна) или хардуерен проблем на дисплея. Залагам на първото.

А според следната графика, при Adaptive Display всъщност бялото трябва да е по-студено, защото синьото е по-силно. Обаче в определени случаи, които съм описал по-горе, е възможно телефонът да реши да коригира това и да направи цветовете по-топли (по-жълти).
http://www.displaymate.com/Spectra_34.html

Също много зависи коя ви е отправната точка за "нежълт" дисплей. Ако е този на лаптопа ви или на настолния монитор (само ако струва по-малко от 700 лв.), почти сигурно е, че телефонът показва бялото по-правилно, отколкото тях.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#25

(2017-01-03, 23:14:00)ivkos написа:  Интересно четиво:
http://www.displaymate.com/Galaxy_S7_ShootOut_1.htm

Според таблиците към края, "най-правилното" бяло се изобразява в AMOLED Photo или Basic режим на дисплея. Ако и в този режим ви синее или жълтее, може да е от личната ви преценка (която е субективна и най-вероятно грешна) или хардуерен проблем на дисплея. Залагам на първото.

А според следната графика, при Adaptive Display всъщност бялото трябва да е по-студено, защото синьото е по-силно. Обаче в определени случаи, които съм описал по-горе, е възможно телефонът да реши да коригира това и да направи цветовете по-топли (по-жълти).
http://www.displaymate.com/Spectra_34.html

Също много зависи коя ви е отправната точка за "нежълт" дисплей. Ако е този на лаптопа ви или на настолния монитор (само ако струва по-малко от 700 лв.), почти сигурно е, че телефонът показва бялото по-правилно, отколкото тях.

Четива много, писани от един или от друг, важна е личната преценка.
Ето защо аз смятам, че дисплея на сони има по акуратен бял цвят.

[Изображение: maxresdefault.jpg]

[Изображение: maxresdefault.jpg]
Като гледам на последната снимка, моето бяло е точно такова бяло, че и звета голд и 1 към 1.
А базовия режим не знам кой би ползвал, всичко става супер бледо, или просто сме свикнали с наситения на цветове дисплей.
И още нещо, тези монитори за които говориш над 600 лв са точно IPS монитори, технологията на дисплея на сони.
А дали може телефон да даде по-ясна картина и цветове от монитор не подлежи на коментар.
Не случайно nvidia и ati правят видео карти на цени от 100 до над 2000 лв

Примерно
https://ardes.bg/product/evga-geforce-gt...-8gb-79792
Само един компонент от цяло pc, струва повече от целия телефон.
Няма как това което казваш да е близо до истината.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)