Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проверка на efs back-up дали съдържа валиден IMEI
#1

Здравейте,

как може да се провери дали efs бекъп съдържа валиден имеи и другите нужни неща?
Бекъпът съдържа
efs_дата-час.img
log.txt
папка, в която има:
efs.ext.tar
efs.ext4.tar.a
nandroid.md5
recovery.log

Ето и реалното съдържание на EFS папката - моля някой със S4 I9505 да провери дали трябва да имам нещо повече. Телефонът ми вика, че IMEI и Baseband са Unknown.
[Изображение: Screenshot_20161026_120342.png]
[Изображение: Screenshot_20161026_120348.png]
[Изображение: Screenshot_20161026_120412.png]
[Изображение: Screenshot_20161026_120429.png]
[Изображение: Screenshot_20161026_120443.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма ли никой в този форум с S4, който да може да си провери EFS-a?
Цитирай
#3

Гледам си с CyanogenMod има често срещани повреди на EFS точно от CM базирани къстъми. Ти имаш ли бакъп ... направи ли от рековъри? Тази папка EFS нали не си я копирал с някой файлов мениджър защото, ако е така не е правилно. Опиши малко предистория на устройството какво си му инсталирал и как.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

Имам стандартен бекъп, правен с philz_touch_6.59.0-jflte(Odin), но не знам дали включва efs ;/. Има това в бекъпа на сток 5.0.1:
boot, cache, data, recovery, system и nandroid.md5. Не знам system дали включва efs? Връщал съм го този бекъп и пак няма imei/baseband.
После направих специално /efs бекъп, но то след дъжд качулка. Иначе EFS папката със съдържанието си я има на телефона, но не знам дали е ОК и не знам как да проверя целостта и (затова беше този пост).

Предистория:
почна да губи мрежа и сим, но имаше IMEI и Baseband в менюто. Реших да опитам с къстъм РОМ и сложим CM13. Заработи нормално, със същия дефект в мрежата/сим. Пробвах AOSP, ей така, да го видя - не че очаквах да ми реши мрежовия проблем. След което затвърдих, че е хардуерен и реших да върна сток с Odin. Та от 6.0.1 към 5.0.1. Всичко тръгна нормално, без мрежата. Не обърнах внимание дали още веднага нямах IMEI и baseband, заради вероятния хардуерен проблем. След като твърде дълго не ми поиска ПИН код, дори след няколко рестарта, разбрах, че или се е скапало съвсем хардуерно, или съм омазал EFS-а. Проверих IMEI - null/null, baseband - йок. Реших да се върна обратно към същия 6.0.1, при който последно имах всичко. Върнах го успешно, ама нейсе...
Wi-fi има. Има и сериен номер, същия, който е записан в EFS (вече нали си направих бекъп и ровя смело в него). MAC на Wi-fi също го чете от EFS. Значи телефонът чете от папката EFS. Ама IMEI и baseband ги няма...
Къде са записани те?
ПП: слагах най-новите модеми и буутлоудъри - по книга трябваше да ми се появи baseband. Ама не. И така сега съм тук с един телефон без телефонни функции.
Цитирай
#5

Пробва ли с Z3X Samsung Tool PRO


1. Root yur mobile or no need to root while process z3x vil root if yu get any error manually root yur mobil.
2. Remove battery nd se there vil b yu imei write down yur imei smeware.
3. Power ON yur mobile enable usb debugging mode
4. in samsung tool select i9505 press read info(port must b z3x box serial port in samsung tool )
5. cnnt yur mobile using usb wait for drivers installation get complete
6. in samsung tool press read info if yur mob found den press repair there vil b imei edit option there check imei nd fill yur imei nd press ok while processing it vil ask for uart cable tat time remove the usb nd cnnt uart .
7. use 500k uart cable if yur uart cable is gud yur mob vil b ok
8. after done this same means yu need to clean yur efs or repair yur efs to get factory imei lik tis 004999010640000 aftr tis do the sme procedure agai

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Трябва ли ми специален кабел за целта, или може с USB кабела?
Цитирай
#7

Ще ти трябва точно UART USB 500k. Да знаеш , че има много малка възможност да го оправиш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

Преди година един приятел имаше същия проблем със S3 след CM. След кратко търсене попаднах на тема в XDA, където беше описано как се решава проблема и дори имаше готово zip-че за поправка. Всичко мина безпроблемно и телефонът тръгна. Темата беше за S3, но може да ти свърши работа. Успех!
Цитирай
#9

Благодаря, чел съм я темата, точно такова zip-че търся, но не намирам за S4, конкретно I9505 Sad За I9500 намерих едно.
Някой ако знае (ако може да провери) S4 има ли файл .nv_data в EFS, ще съм му много благодарен.

ПП: интересното е, че си възстанових IMEI с xposed, но baseband така и не изгря и пак нямах мрежа.

ПП2: Вариантът ми е някой с I9505 да ми прати за проба бекъп на EFS-a (обещавам веднага да си сменя IMEI и да не ползвам неговия, че и да почерпя).
Цитирай
#10

Може да се пробва със samsung tool pro
Цитирай
#11

Някой знае ли коя е последната кракната версия на Z3X Samsung Tool PRO, имам и знам за 24.3!?
Имали по нова версия от тая!?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#12

(2016-10-30, 21:12:54)MOHTbOPA написа:  Може да се пробва  със samsung tool pro
За целта трябва да мога да вляза в Service Mode. *#9090# ми го отваря, но е празно, няма никакви опции и подменюта в него.

на *#0808# пък като сменя usb на CP вместо AP и не го приема. CP logging също не ще. Нищо, свързано с модема не работи...
Цитирай
#13
Wink 

или това
https://www.youtube.com/watch?v=VpHjWr3NvWQ

Може да пробваш с някой модем от тея в хда-то

http://forum.xda-developers.com/showpost...count=2627
http://forum.xda-developers.com/showpost...count=2629

или това

I was trying to update my baseband today and ran into some troubles. After flashing a stock ROM with the correct modem (or, at least I believe it was the correct one), my sim isn't detected, baseband shows up as "unknown", wifi doesn't work and the IMEI is listed as "null/null". I have no idea how this happened, but I'm scared I may have somehow bricked my phone (which I desperately need tomorrow - oops).
Is there any known fix for this?

It's an I9505, I use the German carrier 1&1 and was flashing the XXHOJ2 baseband. I also did not make an EFS backup (oops #2).

Any help would be greatly appreciated.

EDIT: I just flashed an old nightly of CM12 and now suddenly everything works again. No idea how that happened, but yeah... the problem is fixed. If any mods out there could delete this thread, that would be nice.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

(2016-10-31, 00:02:31)Compare написа:  Някой знае ли коя е последната кракната версия на Z3X Samsung Tool PRO, имам и знам за 24.3!?
Имали по нова версия от тая!?

Аз  имам последната версия на самсунг тоол про
Цитирай
#15

Закачих го на Z3X. Като му изчете информацията, прочита PDA, CSC, Phone S/N, обаче
HW version: празно
Modem board: празно
RF cal date: празно
IMEI: празно
и като му дам Repair и ми излиза с грешка. Май чипа на модема си е заминал, както и подозирах, щото беше почнал да губи мрежата все по-често. Може ли да ми вади Modem Board празен, ако е проблем с партишън? Затрих EFS-а и тогава Phone S/N беше някакъв невалиден, върнах бекъп на EFS и си върнах серийния номер. Ама модема не се връща, а с него и имея.

Сега въпроса е нова платка ментак или някой да ми презапои/смени модема :? Има платки втора ръка, ама с тоя дефект ме е страх да вземам...
Цитирай
#16

Няма кой да ти презапои трябва нова или нов телефон.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)