Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон Cynus F6 - неработещи зони на тъч-а - решение/префлашване?
#1

Здравейте, 
имам телефон Cynus F6 от няколко седмици. Тъч-скрийнът на телефона се държи много странно. Отначало нямаше никакви проблеми, после зоната най-долу (където обикновено са икони за меню, тел. указател, и т.н.) започна да не засича правилно къде е било натиснато - напр. натискам по средата за меню, а телефонът възприема натиск върху най-лявата икона, натискам най-вдясно и ми отваря менюто чиято икона е по средата.
От вчера подобен проблем започна да се случва и по средата на екрана.

Това на прикачения файл в резултатът от някаква програмка за тест на екрани, която изтеглих от ГПлей. Това са пет прави линии, които четая право отгоре надолу - в момента в който пръстът ми стигне до проблемните зони, натискът сам се измества вляво.

Влязох в сервизно меню за самодиагностика, освен да ми покаже че има проблем, друго не стана, няма някакъв вариант за калибриране напр. или нещо подобно.

Досега поне десет пъти му правих хард ресет с чистене на кеша през сервизно меню - тук започва интересното... След хард ресет зоната по средата се оправя, след като поработя 5-6 минути с телефона, пак се появява... Долу продължава да
не хваща тъча.

Сетих се, че разликата преди- и след- появяването на проблема е единствено поставянето на сим картата. Когато я махнах и отново го ресетнах, долната зона се беше оправила! Но само за около 1-2 минути, после пак сичко у лево (и преносно и буквално).

Тези странности ме карат да си мисля, че има вероятност това все пак да е софтуерен проблем, а не хардуерен.

Има ли някой някаква идея как бих могъл да го оправя? Ако не - как мога да му сложа някакъв друг андроид? - трябва ли да е някакъв ром, който е специално за тази марка/модел, или мога да му сложа всякакъв? Още - каква програма ще ми трябва за флашването?

Предварително благодаря за всички отговори!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)