Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със зареждането
#1

Здравейте колеги.Днеска сутринта телефона ми каза,че има нов ъпдейт.Направих го без никакви проблеми и телефона си функционираше добре.Следобяд ми падна батерията до 20% и реших да го заредя.Проблема е,че на 100% вече не ми свети зелен диод, а червен.Преди както стане на 100% и веднага светкаше зеленото диодче..къде може да е проблема ? Благодаря предварително

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
Аксесоари
#2

След актуализацията направи ресет на устройството си.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#3

Имаш предвит фабрични настройки ли?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#4

Да, връщане до заводски настройки с бекъп на всички данни от телефона преди това.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#5

Бекъпа към samsung cloud ли да го направя или?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#6

Защо не сложиш Light Manager или Led Blinker и си направиш да свети или мига в какъвто цвят искаш, когато се зареди?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#7

Това не е проблем.Въпроса е нещо да не се е повредило затова ?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#8

Да се повредило ли, в смисъл?

Sent from my MI5

 
Цитирай
#9

логиката ми поне е,че като не иска да светва в зелено, да не би батерията да не се зарежда докрая Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#10

А не може проблема и да е в зарядното?

Sent from my MI5

 
Цитирай
#11

(2016-10-28, 21:30:21)POPCORN написа:  логиката ми поне е,че като не иска да светва в зелено, да не би батерията да не се зарежда докрая Smile

Не показва ли 100%?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#12

може за зарядното не съм се замислял.показва 100% да , но седи постоянно на червен диод, а преди както стане 100% и ставаше зелен веднага

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#13

Това което пишете са пълни глупости .... винаги телефона макар и на 100% да изписва 1 до 3 мин след това пак свети червено докато не стигне макс заряд се таа изчакваш 2 мин. и светва зелено ... на мен всички телефони от S3 насам са били така стига 100 и след 2 мин светва зелено или 3 минути
Цитирай
#14

Тук си прав, даже и до 5 минути и повече може да е, НО според това което разбрах аз, при човека изобщо не светва зелено, а не че не е на момента

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#15

Когато напълниш една чаша с вода догоре тя не прелива веднага, а чак след като се препълни и нивото на течността мине над ръба на чашата. Същото е и това с батерията на телефона. При моя SIII е идентично - достига 100% и след 5-8 минути светва в зелено индикатора. За разлика от тройката, еджът обаче доста по-бързо запълва батерията си, което е обяснимо с оглед на по-големия заряд, който вкарва зарядното му и при достигане на 100% заряд след 2-5 минути светва и зеления индикатор. Нормално и лесно обяснимо е защо не ти светва на мига, даже съм убеден, че и преди ъпдейта пак не е светвал в зелено на секундата...

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай
#16

(2016-10-28, 22:41:41)POPCORN написа:  ....показва 100% да , но седи постоянно на червен диод, а преди както стане 100% и ставаше зелен веднага
Споделил е че ПОСТОЯННО седи на червен ....



Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#17

След factory reset се оправи.Светна си зелено както трябва. Благодаря на всички Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#18

Ъпдейт на кой оператор и колко голям?
Ако не мине на зелено, виж състоянието на батерията с кода

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#19

(2016-10-29, 11:40:58)OGIER написа:  Ъпдейт на кой оператор и колко голям?
Ако не мине на зелено, виж състоянието на батерията с кода

Samsung S7Edge

Колега светна.Попринцип съм на виваком и беше нещо от порядъка на 20 мб Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#20

Явно не си го изчаквал и си се стресирал излишно
Винаги Е минавало на зелено след определен период от време ( когато до напълни батерията на макс)

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#21

(2016-10-29, 11:40:58)OGIER написа:  Ъпдейт на кой оператор и колко голям?
Ако не мине на зелено, виж състоянието на батерията с кода

Samsung S7Edge

Кой е този код за проверка на батерията?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#22

(2016-10-29, 13:07:35)Nikito82 написа:  Кой е този код за проверка на батерията?

*#0228#

Ето и още Полезни КОДОВЕ

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#23

А какво трябва да пише? сега е ба 79% и пише 4114,0mV.
Има и quick start, нещо занулява батерията ли това какво?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#24

Да не отварям нова тема, ще ъпна тази.

Имам досаден проблем с оригинална безжична зареждачка Самсунг (не е фаст чарджър) и моя С7. Закачил съм оригиналното зарядно за чарджъра. Проблема е, че когато сложа телефона отгоре, първия път нищо не се случва. Трябва да го дръпна и пак да го поставя и тогава тръгва да зарежда и в рамките на 2-2.5 часа е готов. Някой наблюдавал ли е подобен ефект? В чардджъра ли е проблема, в настройките ли, в самия телефон? Нямам под ръка друга зареждачка да пробвам.
Цитирай
#25

И при мен е така и не знам от какво е.

Някой път няма проблем, някой път е така. Онази вечер ми беше заредил до 95% и спрял.... Мисля, че е от безжичното.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)