Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Honor 8 и Moto Z play
#26

(2016-11-07, 10:38:42)stat1973 написа:  Момци, гледам по-горе сравнявате Айфон с андроид, че бил бърз - бърз ще е - операционната система е писана за Айфон - 3-4-5 разновидности, но е писана само за тях - т.е. ако андроид се прави на Windows (да върви на всички телефони с малко промяна в драйверите), то iOS е оптимизирана само и изцяло за Айфон - производителността идва и от това - оптимизация на операционната система, а не само от процесор. По тази логика (сравняване на несравнимото) оптимизиран Linux ще хвърчи на кой да е компютър работещ в сравнението с Windows 10 примерно.
Допълнително, че не виждам (лично мое мнение) защо трябва да се дадат 1000++ лева за телефон, като спокойно може да се купи достатъчно добър и добре работещ телефон от "наплютата" по-горе марка Xiaomi mi5 например. Лично мнение разбира се - всеки избира дали да изяде 400лв. разлика или да я налее нейде.

Колега споменатото Xiaomi mi5 не е по-малко евтино, но може да задоволи непритенциозните потребители и женичките, за които им трябва да си отвори фацето, да има сносна камерка и да се чува добре, но за хората, които търсят иновативното едва ли може да им задоволи очакванията. 

(2016-11-07, 12:27:14)NoMaD написа:  @bgcasio, темата е  "Кой телефон/таблет да избера" и колегата си е направил избор кой телефон да си вземе. Примири се с избора му, ако нещо не ти харесва в мненията на колегите, отвори си друга тема - няма нужда да оспамваш тази с мненията си извън избора на това или друго устройство.
Ок
Цитирай
Аксесоари
#27

Интересно, в парадайз мол нямат нито един от Z серията, казват поради големия интерес. Поканиха ме да дойда утре.

Понеже не намирам инфо в мрежата, знаете ли, някой от двата има ли notification light?

Sent from my Lenovo Z90a40 using Tapatalk
Цитирай
#28

Хуавей-я има диод да.
На хонор-а батт е принципно по зле от на моя хонор 6 - по-голям дисплей и по-мощен процесор и е 3000 ,а на моя 3100.
За батт се проверява лесно в гсм арена в тестовете за батт.
И там 8-цата е под 6цата на хонор.И за човек дето ползва усилено телефона си е важно и да не мъкне кабели и батт.
За което мога да го посъветвам да си изчака майт 9.
А за поддръжката на хонор - почна от 4.4.2 сега съм на 6.0.0 - телефон на 2г.
Вече др дето май е важно за новите андроиди - вулкан апи-то да се подръжа е важно от тел.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#29

@nastykb, честно казано не разбрах нищо.

 
Цитирай
#30

И аз. Тоя пич на какъв език пише?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#31

Този е писъл с Гугъл като говори като го мързи да пише.
Цитирай
#32

(2016-11-07, 12:13:47)bgcasio написа:  ...Да не говорим за слабите им батерии, които ги източва този Super AMOLED, който е толкова неефективен като дисплей, че и 10 000 mAh батеря да му сложиш пак ще кара 1 ден.
Е,да,ама Super AMOLED го ползва и Huawei в някои свои модели,както и други производители.
Цитирай
#33

Аз бих взел Huawei.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#34

Защо?
Цитирай
#35

(2016-11-08, 20:50:13)Victormihov написа:  Аз бих взел Huawei.
Правилно колега...
Цитирай
#36

(2016-11-08, 20:50:13)Victormihov написа:  Аз бих взел Huawei.
Категоричното ти мнение въз основа на личен опит ли е?

 
Цитирай
#37

Наполовина, не съм боравил с Мотото, но със Хонор- да и е доста прилично телефонче.
Човека може да си вземе каквото си иска...но както казах, аз бих взел Хуавей, макар, че са китайци, доста добре се справят, а и моделите само от ниският им клас са лоши.

Реално всички тези запитвания за телефони са глупости, един харесва едно, друг харесва друго, най-добре е да се иди в магазина, играйш си 20минути и всичко ти става ясно... е има и хора които не са в час с технлогиите, но едно бързо сравнение с гсм арена и ти разбираш кой телефон е по-добър, ако са от различни класове, иначе има конкурентни модели и всичко е въпрос на вкус- това е.

Сега защо стават спорове, защото един харесва едно друг друго, аз не харесвам Моторола защо? НЕ знам...не ме кефят, бих взел Хуавей, на автора на темата пък може да му харесва Мото- в това няма нищо лошо.

Не ме разбирайте погрешно, темата е отворена за да се задават въпроси кой е по по най... но такъв телефон няма.

Кой е по-добър Айфон 6s plus или S7 edge- за един едното за друг друго- безсмислен спор според мен...



ПО ТЕМАТА:
ХуавейSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#38

И двата телефона са добри,и които и да вземе човека няма да сбърка.При Huawei се наблюдава огромен напредък,последните им модели са превъзходни.От друга страна моторолата също е добра и си заслужава.Не бива да се сравняват само за това че леново купиха мото софтуерните подръжки на леново с мото.При моторолите има доста по добра подръжка отколкото на леново смартфоните.Аз бих взел Huawei Honor 8


Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#39

И двата телефона са страхотни. Не вярвам автора да съжалява, който и да избере.
На доста места гледам, че за единствено слабо място на Хонор-а се счита камерата (не знам слаба в сравнение с какво обаче...). Докато още в Мото Х Плей камерата беше страхотна, не вярвам в зетката да са я развалили.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#40

Ето едно полезно ревю
https://youtu.be/TDajLA5oFoM

И това
https://youtu.be/K3A4CB1hCrw
Цитирай
#41

Здравейте,

Не помня дали бях писал... от месец нося Moto Z Play. Батерията е чук, кара 2 дни без проблем. Имам ~170 инсталирани апа и няма лаг, работи доволно за спецификацията си. Не виждам софтуерни проблеми, чистия андроид гарантира по-малко бъгове внесени от вендорите. Иначе Мото малко са назад в играта с ъпдейтите, Nougat - Януари.

Благодаря за помощта в избора.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
Цитирай
#42

Moto Z Play!!!!!
Цитирай
#43

Honor 8 получи Nougat вече, Moto Z Play евентуално март..

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)