Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сервиз за Z3 Compact
#1

Телефона е на година и 2 месеца вече е с проблем със стъклото на камерата беше с 2 протектора но въпреки всичко сега вече и буксата за слушалки прави проблем а като за капак днес забелязах че се е разлепил и дисплея горе вдясно! Е вече отива в сервиз той е гаранционен още 1 година... Та да питам как се процедира отивам в технополис от където е закупен или отивам в един от 3-те директно? Доколкото разбрах това са официалните сервизи на сони за бг? И ако някои има наблюдения къде ще го сглобят като хората защото аз никак не исках да го пипат затова търпях и стъклото и слушалките ама дисплея вече преля чашата !

1. „Космо България Мобайл“
2. Омнител
3. "Булграм"
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-добре го носи в Технополис. Така се стига до замяна на телефона по-добре и лесно ще се разреши случая. Те при всички положения ще го изпратят в оторизиран сервиз, който работи според стандартите на Сони, така че да не те притеснява качеството на сервиза.
Цитирай
#3

Така за развръзката занесох го в булграм седя 1 седмица и ми звъннаха с предложение за замяна с нов z3 compact ili x compact поръчах си пак z-kata и чакам да дойде ... не ме трогна x - са въпреки по добрите параметри !
Цитирай
#4

Груба грешка. X Compact-a е много класи над Z3C, особено в перформанса и оптимизацията, която са направили от Sony.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#5

Може проба грешка!
Цитирай
#6

Трябваше да се посъветваш бе човек. X Compact наистина е много по-добър. А и ще има поддръжка за напред.
Цитирай
#7

Мога да ви посъветвам да не ходите в сервиза на Граф Игнатиев 13 - София. За смяна на батерия и старт бутон - 110 лв. После се оказа,че уж смененият бутон не работи отново, върнах им го. Мотаха го няколко дни и ми казаха,че трябвало да се сменя и лентов кабел, ама бил на много рисково място.Занесох телефона в сервиз на Теленор и за 30 лв ми смениха кабела, който върви комплект с трите бутона.Сега всичко е ок.
Цитирай
#8

За Варна мога да ви посъветвам къде да не ходите. Phone fasion на 8-mi Primorski Polk" 97. Преди 5 седмици ми се развали телефона изведнъж. Саморазреди се както ми беше в джоба на якето на 50% и после не можех да го заредя, колкото и да седи на зарядно. Занесох го там понеже ми е близо. Казах му че се саморазрежда много бързо - сигурно било от батерията. Човека ми каза че ще смени някакви елементи и за около 70 лв след 2-3 дена ще е готов. Мота ме 2-3 седмици, правел някакви проби, тествал го. После ми каза че е оправен, даже му казах в такъв случай да сложи и нова батерия за още 20лв. Забравих за телефона до другата сутрин и като го видях ми стана лошо. Пак се е саморазредил и пак не мога да го заредя със зарядно. Върнах му го да го човърка, след седмица ми го даде за оправен, при него като седял нямало консумация. При мен обаче си имаше консумация на батерия по 7-8% на час, дори и при изключен телефон. Върнах му фабрични настройки, не помогна. После му преинсталирах софтуера през компютър, пак не помогна. Сега пак съм му го дал пак и от 2-3 дни полека-лека станаха 40 дни ремонти.
Естествено и дума не може да става за херметичност повече, понеже не използва специалните двойно-лепящи лепенки и преса, ами го мацва с лепило. На всичко отгоре в ценоразписа му пише 10лв за диагностика, а на колхозния пазар, където съм ходил преди си е безплатна диагностиката. А, и след последния "ремонт" се появиха две петна на дисплея. Освен това има неактивна лента най отгоре на дисплея, не реагира на тъча, това е от 6 месеца, не го бях забелязал досега. Та почнах да го отписвам този телефон, ама да видим, като се свърши с ремонтите ще пиша пак.
Цитирай
#9

Още продължава сагата, 2 месеца по-късно. Не иска да ми връща телефона и парите. Беше ми казал че за още 5лв ще смени някакъв елемент и ще се оправи. Върна ми го за оправен, даде ми го на 100% батерия и каза че при него седял така от сутринта. Явно наистина така е седял, обаче на зарядно. Върнах му го пак понеже си имаше консумация. Преди 3 седмици ми каза че го праща в София в Сони център на ул. Солунска №4. По неговите думи оттам казали че ще сменят дънна платка за 80лв и ще се оправи проблема с консумацията. А за 75лв, които съм му дал на него за ремонт казва че за тези пари бил стартирал телефона, тази консумация 8% на час не била постоянна, при него нямало, било нормално да му пада батерията. Разбира се че повече пари няма да му дам, телефона след неговите намеси е нехерметичен, с две петна на дисплея. Няма никаква гаранция дали ще се оправи и дали след това няма да ми поиска още 80лв за още ремонти. Перфектни такива телефони втора ръка са по 200-250лв. Казах му че повече пари няма да му дам, да го оправят ако могат до края на седмица или да ми го връща обратно.
Цитирай
#10

Голямо нещастие наистина.

Доста мнения съм чел за ремонти на водоустойчивите телефони на Сони тук във форума и съм стигнал до едно заключение за себе си - развали ли се, само смяна с НОВ гаранционно или в коша.

Няма смисъл от ядове с опити за ремонт. Цените в OLX са достатъчно достъпни и има разнообразие от много запазени устройства.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)