Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Qualcomm представи Snapdragon 835
#26

Е дай сега щом е на Самсунг да не се говори за него... сякаш не съществува. Не разбирам защо е този хейт всеки път. Ми то и Кирин и А10 чипсетите са само в един телефон...

Galaxy S
Galaxy S4
Galaxy Note 4
Galaxy Note 8 Black
Galaxy Note 10+ Aura Black
Galaxy S22 Ultra 12/256GB Phantom Black
Цитирай
Аксесоари
#27

(2016-11-27, 23:31:32)emski_vas написа:  И кво от тваа, като ще го има само в един телефон? Самсунг ще казват какви ще са характеристиките на чипсета и ще трябва да им вярваме, щото няма да го отчитат нормално бенчовете. А и как да им вярваш? Няма да му пуснат сорса и ще си остане бутиков. Защо изобщо се говори за чипсети на Самсунг?

Принципно, от "девелопърска" гледна точка -би трябвало да ни интересуват само снапдрагон чипсетите -защото ОСНОВНО там се случват в повечето случай истинските неща!
Китайско-тайванските -Кирин/медиатек -традиционно за XDA -са безинтересни(липса на сорс)....
Цитирай
#28

Вече официален --> https://www.qualcomm.com/products/snapdr...essors/835

CPU Clock Speed - Up to 2.45 GHz
CPU Cores - 8x Qualcomm Kryo 280 CPU
CPU Bit Architecture - 64-bit

Чипа ще поддържа Qualcomm Quick Charge 4 technology, която ще осигурява зареждане на батерията от 0% до 50% само за 15 минути.

Очаква се да видим Snapdragon 835 в Samsung Galaxy S8/S8 plus, HTC 11, Xiaomi Mi 6, LG G6.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#29

От скоро се появи информацията, че първите два телефона, които ще използват Snapdragon 835 ще са Samsung S8 и Xiaomi Mi6.
Днес се появи ето този скрийншот на тестово устройство, което се предполага, че е Xiaomi Mi6.

[Изображение: xiaomi-mi-6-benchmark.jpg]

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#30

Отначало SD835 не показа задоволителни резултати в първите тестове, но днес намерих нещо интересно. Устройство с 90% чист андроид, което използва конфигурация SD835 + 4 GB RAM + Android 7.1.1
Moto Z 2017 (?) : https://browser.geekbench.com/v4/cpu/1650449

1930 single-core
6207 multi-core

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#31

^това е на @ 1.90 GHz ... ще е интересно на 2.45 GHz как ще го мерят, макар, че тези точки не са от особено значение в реалността.
Цитирай
#32

(2017-01-21, 12:37:36)bodonance написа:  ^това е на @ 1.90 GHz ... ще е интересно на 2.45 GHz как ще го мерят, макар, че тези точки не са от особено значение в реалността.
Доколкото разбирам,SD 835 ще има две версии....При едната,процесорът ще е under-клокнат,а "по-лошото" е,че точно тя ще е масовата...Устройствата с другата версия ще са доста малко на брой поне в началото....Smile

Sent from my x600 using Tapatalk
Цитирай
#33

Е колко да е "лошо"!?
Няма да достига процесорна мощ ли...

Sent с моя пищакметален телефон през Tapatop
Цитирай
#34

Вероятно....Smile 
Като гледам разочарованието,че G6 евентуално ще използва 821,а не 835....Ефекта от един ъндърклокнат процесор ще е същия(Справка: Pixel Xl)...Smile
В края на краищата,цифрите са много важни....Как ще дадеш 1600 лв за флагман от 2017г и процесорът ще работи на 2100(примерно),а не 2450 GHz ? Това е кощунство !Smile
Цитирай
#35

Нееее няма проблем. На Г6 може и СД 400 да му сложат. Супер ще е. Знаете ли колко икономия на ток ще има. Батерията ще кара поне 3 дни. Smile
Потребителски рай ще настъпи. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#36

Дааааа,има проблем....Smile
Кой е виновен,че Самсунг преебават всички ? Не мисля,че вината е на LG в случая....Или трябва да чакат до май-юни за да разполагат и те с 835 ? Ами,ако ще чакат до тогава,то да вземат да изчакат до Q4,когато Qualcomm ще пуснат SD 84х !
Означава ли,че липсата на SD 835 трябва да накара всички производители да отложат началото на продажбите на флагманите си за неопределено време ?Smile
Дори и за Mi 6 се говори,че ще стартира с тази ъндърколкната версия на 835 !
Цитирай
#37

Ами реално Куалком са монополисти в това звено. Какви толкова алтернативи има за всички производители!? Към какво ще преминат? "Кирила" е вариант и Huawei го продават, но към него май никой не проявява интерес.
А Самсунг са си цъкнали едно договорче сЪс взаимни ползи с Куалком и ето го резултата. Smile Сега всички ще се съобразяват с тях. Smile

Монопол- каквото Куалком даде, това ще е.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#38

Точно ! И не разбирам защо се драматизира толкова в другите теми ? Щели да ги разкъсат,не струвал толкова телефона със "стария" процесор !
В края на краищата 835 не е наличен и всички ще трябва да се съобразяват с този факт.
Цитирай
#39

Защото до сега не беше така. Защото всеки производител имаше достъп до най-новият процесор на Куалком и слагаше него в настоящия си флагман. Така е от години.

И да ще ги разкъсат. Значи Самсунг и всеки друг със 835 ще са ок, обаче една част ще сложат в новият си флагман миналогодишен процесор. Все едно мейт 9 да го пуснат с Кирин 950, вместо 960. Smile Това върви на мид рейндж. Не и на водещия телефон на компанията. Smile
И тези неща не ги определяме аз и ти. Smile

На пиксела защо не сложиха сд810? Те даже и сд820 не му сложиха. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#40

Pixel излезна в края на годината,когато почти никой не пуска флагман,та за това предполагам,че е с последния модел процесор....Smile
Сравнението с Huawei според мен е неуместно,защото Kirin си е тяхен и те не зависят от Qualcomm по никакъв начин....Колкото до критиките,които някои компании ще отнесат,си мисля,че няма да е толкова апокалиптична картината....Поне до момента,аз не съм видял и следа от обвинения в тази посока....Май всички проявяват разбиране....Smile
Цитирай
#41

(2017-02-03, 11:34:04)tonkata07 написа:  Pixel излезна в края на годината,когато почти никой не пуска флагман,та за това предполагам,че е с последния модел процесор....Smile

Ето къде е разковничето. Smile Последен актуален модел процесор. Всички производители ( да не ги изброявам) за 2016 си пуснаха флагманите с последен модел процесор СД820/Сд821 и съответното ГПУ. Дори не виждам какво повече да го обсъждаме.

Кирин е техен, но нима нямаше да им излезе по-евтино и с по-голяма печалба да сложат стария процесор, вместо да разработват и интегрират нов!? Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#42

АЗ пак да каже че 99,99% от потребителите не четат блогове, лийкове и форуми, и едва ли за тях има значение дали че е 821 или 835. Важното е устройството да работи като за голямата цена която ще са платили за него. Щото от тия 99%, поне 50% го купуват заради високата цена и външния вид. (тук при Самсунг може и 90% да са).
Лично мен като потребите, ме интересува само колкко енергоефективен наистина е процесора, защото последните 2-3 години хардуера много задобря, и вече не виждам нещо което да го затормози. (овен ако програмерите нарочно не скапват приложенията, за да се продава новия модел, той ФБ вече 300МБ стана..)
Хубаво се развиват тея процесори, ама има крещяшща нужда и от нова технологията при батериите.
Цитирай
#43

Това че някой ще си вземе телефона, защото дисплея му е такъв, камерата онакава и други такива, не е фактор. В блогове и ревюта не пишат хал хабер хора, а такива които следят технологиите и са наясно.
Самсунг добре се ориентираха...явно техните договори със Куалком са стабилни, а останалите са на втори план. Smile Това са неща, които се виждат в просто око.
Има вариант 835 да е тотална греда(не е като да не се е случвало преди), но сдушването със Сами явно има някаква цел.
Лично мен може да ме интересува една комбинация от качества на даден телефон, а теб друга. Това не променя факта, че флагмана Х от 2017 ще е със SoC 2016. Smile
И никой не е казал, че този телефон няма да работи. Smile
Приложенията стават все по-лакоми за ресурси и това няма да спре до тук. Преди време на компютър 4 гб рам беше колосален размер, сега не е. 8 гб започва да е минимум. ОС беше 32 бита, сега е 64 и други такива неща, част от развитието.

И други неща сигурно ще се променят, но това е една друга тема.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#44

Дали Самсунг пак ще пусне флагманите в европа с техния Exinos? След като имат всичките SD835 могат дапуснат и тук.

Huawei P10
Цитирай
#45

И аз пак не разбрах?!? Какъв е проблема флагмана на дадена компания да не е с последния модел (неизлязъл още и недоказал се) процесор? За мен е по-рационално и умно да се сложи нещо, което доказано работи и да е ясно, че хардуерно телефона няма да има проблеми - да си вържат гащите един вид. Ама щом смятате, че не е нормално един телефон да е флагман, ако не е с последния (пак повтарям - неизлязъл) чипсет, ми не му викайте флагман. Обаче да разправяте, че е кофти?????? На практика всички, които обяснявате, че е ужасно G6 да не е с QSD835 се опитвате да убедите останалите, че модата е някакъв закон и всички трябва да я следваме. Опитвате се да облечете това твърдение с глупостите, че това бил прогреса. Прогреса е развитие изобщо и не е непременно в една конкретна посока. Та за мен сте праволинейни и тесногръди.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#46

А ти сериозно ли искаш да ме убедиш да платя цената за флагман 2017 с чипсета от 2016? Нелепо е. Според слухове С8 ще е 885$ за 64 гб версията и 943$ за 128 гб.
Предполага се че процесора трябва да е ок( до тук всички СД са били с изключение на един). За теб като не е проблем, просто плащаш цената на флагман 2017 и получаваш чипсет 2016. Smile
Щом ти харесва го направи. Никой не те спира или поне аз не виждам някой да го прави. Smile

Това не е най-доброто. И няма да бъде. Ако беше така щеше да е тенденция. Иначе щяхме да си пердашим на 32 бита ОС и щяхме да сме доволни. Правец щеше да е универсално решение за всички. Щяхме да караме москвичите и да се пръскаме от кеф на сделано в СССР. Все още нямаше да си сменя Intel core duo-то. Всичко с времето си. Кое за теб е прогрес в такъв случаи?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#47

Явен пример, че смесваш рекламата (тоест по-големите цифри) с прогреса. Прогреса е да се правят все по-добри неща, което не значи директно, че по-голямата тактова честота е равносилна на това. Ако ЛГ изкарат по-добър телефон от предходния, по-бърз, безпроблемен какъв е проблема? Това не значи, че се спира развитието на планетата. Опростяваш нещата и така казано звучат адски логично, но говорим за два съседни чипсета. Колко голяма си мислиш, че ще е разликата? Освен това аз плащам за система с много показатели, не за надписа 835. Специално за мен знаеш, че платих за QSD808 и не съжалявам защото телефона ми не работи по-зле от доста с по-новите чипсети.На не всичко е надписа на кутията и ти би трябвало да го знаеш най-добре понеже си с иФон, който от твоята гледна точка погледанот е с посредствен хардуер. Защо го плати? Не е ефтин.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#48

Специално за ЛГ нещата са малко по-различни. Всеки рендър на Г6 изглежда по-добре от Г5 в моите очи. Тези които имат СД820/821 няма да усетят голяма разлика спрямо 835. Но другите ще я усетят. Идеята не е да сменяш всяка година за да видиш титанична разлика. За толкова години наистина ли не си го видял!? От 800 на 801 имаше ли голяма разлика? Но от 801 на 820 имаше нали? Защото точно аз съм имал няколко телефона с 801 и мога да ти кажа дали лагваха като откачени. Smile

Ми ти може да си седиш с 808 и това е. Добре че имаш софт от "жужъл". Smile Забрави тази "мъничка" подробност. Но ако аз искам чипсет 2016 ще си взема флагман 2016. И пари ще спестя и ще съм доволен. Толкова е просто. Smile Кое пак не разбираш!?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#49

Е,хайде сега....Аз още имам два телефона с 801,които за съжаление са в България и не мога да докажа твърденията си....Може да имат всякакви кусури,но никога не са лагвали...Smile
Nexus 6 с 805,никога не е лагвал и колегите могат да го потвърдят....Helio X10....Дори и той не лагва.....Мога да демонстрирам как се държи и срещу Pixel и срещу S7 Edge....Нищо,че телефона струва 5 пъти по-малко от гореизброените....Smile
Аз комплекси по отношение на процесора нямам.....От два месеца си търся Honor Magic,който е с 950,а не с 960,но не мога да си намеря на сносна цена(до $650)...Няма как да дам на някакъв измислен китаец $900....Smile
Цитирай
#50

Некса ех тоя некс бе. Некса не е ЛГ, нито Самсунг, нито Сони, нито Xiaomi, нито нищо подобно. Няма и да бъде. Аз съм пък съм имал и много добре виждам разликата и знам какво е. Без да е нужно някой да ми обяснява.
Аууу комплекси процесорни... Smile Ти да видиш.


Хууу Тонка. На некса и СД400 да му сложиш хвърчи. Най-доброто. Няма по-добро. Мега-гига-турбо. Там няма нужда от ъпгрейд. Даже се чудя за какво ти е пиксела. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)