Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Xiaomi Mi4C Unlock Bootloader
#1

Някой отключвал ли е успешно bootloader-а на този китаец ?
Аз го докарах, само до инсталиране на official china developer rom 6.11.17
Изпратих запитване за отключване и... до там.

С MiUnlock се стига до 50% и казва, че има несъответствие с акаунта, с който съм се логнал в приложението и акаунта на телефона, а са едни и същи.
Отделно в developer options - unlock status, не мога да асоциирам акаунта към телефона, всеки път с грешка, да опитам отново след 1-2 минути.



РЕШЕНИЕ: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1347049
Аксесоари
#2

Пробвай с fastboot oem unlock
#3

Код:
fastboot oem unlock
...
FAILED (remote: Token verification failed, reboot the device)
finished. total time: 0.015s


Код:
fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: false
(bootloader)    Charger screen enabled: false
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.052s]
finished. total time: 0.052s


Предполагам, че е от версията на MIUI, макар и да е официална.
#4

Вариант е през EDL да сложиш по-стара версия и да отключиш с горната команда, или през EDL да сложиш последния China dev и да отключиш през Unlocker-a
#5

В момента съм с последната Official China Developer ROM 6.11.17 за модела Mi4C. Нямам потвърждение от тяхна страна, чрез SMS по официалния начин за отключване на Bootloader-а. Отделно през тяхното MiUnlock стигам до 50% с грешка за различни акаунти, не мога да асоциирам акаунта към телефона през developer options mi unlock status - add..., там съм с грешка, да изчакам 1-2 минути и да опитам отново. Една голяма боза... съпорта им е много разочароващ, за някои модели.
#6

Според мен трябва да намериш нещо отпреди 7.1.6.0(stable) и 6.1.7(dev)
В .tgz формат.
Teлефонът при заключен bootloader се флашва в EDL режим, което означава, че от включено състояние влизаш с командата adb reboot edl
След това ми флаш ще го разпознае като СОМ устройство и трябва да мине флашването, съответно ако още е заключен
трябва да мине командата fastboot oem unlock

Прегледай си връзката на телефона и акаунта на i.mi.com, ако смяташ да опитваш отключване с текущия ром
#7

Може да пробваш и това:
http://xiaomitips.com/guide/unlock-mi-4c...ermission/
#8

Ще купувам модела и в тази връзка чета , че камерата е Sony (IMX258) или Samsung (the S5K3M2).
Твоят откъде е купен и с какъв сензор е и въобще как се представя телефона при снимане ?
#9

Така! Постигнах успех, а ето и как:

Необходимо е да има ADB Drivers.
- Погледнете тази тема.

Свалете следните файлове.
- Mi4c Image: libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac7 0a0.tgz - разархивирайте с 7zip, докато видите директория images
MiFlash: MiFlash

* Данните са взети от тази тема!

1. След като свалите fastboot rom-a и MiFlash от по-горните линкове. Свързвате телефона към компютъра, препоръчително е оригиналния кабел, който си пристига с телефона.
2. Активирайте developer mode, като натискате последователно...мисля, че беше 7-8 пъти върху версията на MIUI.
3. Свържете телефона към компютъра, препоръчително е към usb 2.0 порт, както и да не е външен.
4. Влезте в настройки, developer mode, активирайте usb debugging опциите.
5. Стартирайте cmd от вашия компютър, като администратор и навигирайте до adb директорията.
6. Както колегата suffer каза, изпълнете команда


Код:
adb reboot edl

Телефона, ще влезе в download mode режиш, екрана ще остане черен. На вашия компютър може да ви поиска, да инсталира драйвъри, позволете му.
7. След, което отворете MiFlash, дайте refresh и вижте дали ви намира устройството, би трябва да ви го намира, като COM устройство. Ако ли не, проверете отново драйвърите за вашия телефон.
8. Ако ви го открива, като устройство, изберете fastboot rom-a, който свалихте (6.1.7), и му дайте flash. Би трябвало за около 4-5 минути да се флашне.
След което оставете да се стартира системата с новия ROM. Ще отнеме няколко минути.
9. Изключете телефона и влезте във fastboot режим, като задържите Power+Volume down, ще се покаже заека на MIUI, който е отворил андройд роботчето.
10. Отворете cmd на вашия компютър, като администратор, навигирайте до adb директорията, след което

Проверете дали се вижда, като fastboot device вашето устройство.

Код:
fastboot oem device-info

Ако всичко е наред, вече можете да отключите вашия bootloader със следната команда.

Код:
fastboot oem unlock


Отново ако напишете
Код:
fastboot oem device-info
Би трябвало да ви изпише bootloader unlock: true... или нещо от сорта.
Вече имате отключен bootloader.
Погледнете тази тема за инсталиране на TWRP Revocery.
Ето видео как се инсталира CyanogenMod 13.1 - Android 6.0.1
Ето и тема за MoKee за Xiaomi Mi4C

Не нося отговорност за brick-нати телефони, всичко това правете на своя отговорност.
Успех, ако решите да се престрашите.
Тествано с Windows 10 x64, Xiaomi Mi4C - Оfficial China Developer ROM ver. 6.11.17 | Beta

Всичко това е, неофициална процедура.

За повече информация, посете тази тема.

Ако някой сметне, че имам неточности в темата, ще бъда благодарен за корекции!

Благодаря на всички отзовали се!
#10

(2016-11-22, 16:16:08)heis3nberg написа:  Може да пробваш и това:
http://xiaomitips.com/guide/unlock-mi-4c...ermission/

Това води много често до Брик!!! Длъжен съм да предупредя всички! Знам, че проблема е оправен, но който чете темата, отключвайте само по официалния начин. Иначе в момента има някакъв временен проблем с отключването...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)