Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си покупката ?
#26

Нормално, почти всеки месец излизат нови модели. Но като софтуерна поддръжка, трудно ще стигнат Нексус. Има телефони, дето още не са получили Андроид 7 и не се знае дали ще получат, Андроид О. Важното е, телефона да ти върши работа.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
Аксесоари
#27

Съгласен.
А, между другото, останах и приятно изненадан от камерата на Nexus 5X. Доста прилични снимки прави.
Цитирай
#28

Нормално, камерата е почти същата като при пикселите,сензора има големина на пикселите е 1.55 микрона което си е ненадминато и до ден днешен,
Цитирай
#29

Камерите на 5х и 6р са еднакви и са едни от най - добрите в момента. Сензорите са предвидени за компактен клас фотоапарат и са доста добри.
Дали си заслужава 5х? Заслужава си! Има ги нови за по под 500 лева.  Ползвал съм доста телефони, до скоро ползвах 5х. Ще изредя основите предимства на 5х:

- много добре вървящ чист , стилен и оптимизиран софтуер. със 7.1.2 няма забавяния, няма насичане... всичко е супер мазно.съвсем скоро ще получи 8.0.
- един от най - добрите 1080р екранни.  калибровката на цветовете е отлична!
- камерата е супер.  HDR+ задължително пуснат. 
- достатъчно производителност.
- много бързо зареждане и usb type c.

Недостатъци:

- основният е недостатъчно голямата батерия. 
- SD808 е производителен, но много лаком. 

Друг сериозен недостатък няма.  За тези пари е супер телефон.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#30

И аз съм доволен от него. Ако се върна назад във времето, пак бих си го взел. Но на тоя етап по-скоро бих чакал следващите пиксели. По простата причина, че сега ще получим андроид 8.0, но предполагам към декември ще излезе 8.1 или някаква друга подверсия и 5x вероятно отпада. Това при мен е спънка и според мен не си заслужава да се купува телефон на 2 години.
Цитирай
#31

Сензорите на двата Нексуса са невероятни,и до ден днешен не виждам особено голяма конкуренция,честно казано.Въпроса е обаче как снимаш и обработваш снимките.Ако искаш качествени нощни снимки-задължително статив и снимане във RAW формат със пригодено приложение за камера.
Ето тук можете да видите професионален фотограф,който е снимал със Nexus 6P и Google Pixel.Вижда се,че пипне ли "майстор",нещата заспиват,просто трябва ръка и усет.Но дори и без голям усет,със пуснат HDR+ и стоковата камера нещата пак са чудесни за everyday снимки.Единственото,което ме дразни е бавното снимане при пуснат HDR+(Да,знам че комбинира няколко снимки в една с пуснат HDR,но все пак..)_.Ето линк към снимките от Nexus 6P и Google Pixel:
https://research.googleblog.com/2017/04/...-with.html

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#32

(2017-06-22, 19:40:06)e34v8 написа:  Камерите на 5х и 6р са еднакви и са едни от най - добрите в момента. Сензорите са предвидени за компактен клас фотоапарат и са доста добри.
Дали си заслужава 5х? Заслужава си! Има ги нови за по под 500 лева.  Ползвал съм доста телефони, до скоро ползвах 5х. Ще изредя основите предимства на 5х:

- много добре вървящ чист , стилен и оптимизиран софтуер. със 7.1.2 няма забавяния, няма насичане... всичко е супер мазно.съвсем скоро ще получи 8.0.
- един от най - добрите 1080р екранни.  калибровката на цветовете е отлична!
- камерата е супер.  HDR+ задължително пуснат. 
- достатъчно производителност.
- много бързо зареждане и usb type c.

Недостатъци:

- основният е недостатъчно голямата батерия. 
- SD808 е производителен, но много лаком. 

Друг сериозен недостатък няма.  За тези пари е супер телефон.
Съгласен съм, с почти всичко. Само това за екрана, не мисля че е така. Защото мога да сравня с L9 Lite, и неговия екран превъзхожда Нексус. За мен, екрана е слабото място, на телефона. Но това са бели кусури, телефона е супер. Аз съм доволен, от покупката си.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#33

След като моето Леново А7000 сдаде багажа (доста калпав телефон по мое наблюдение). Та реших отново да мина на Nexus, но този път 5х. Намерих си един втора ръка, без никакви забележки, като нов си е. Не ми се дават пари 500лв за телефон от преди почти 2 години. Мислих си да си взимам Google Pixel, наследника на Nexus, но реших първо да си взема 5х. Винаги съм бил фен на Nexus серията и доста съжелявам, че ги спряха. Надявам се да остана доволен от 5х, както останах адски доволен от 5-цата. Smile

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай
#34

Според мен ще останеш. Единственото значимо слабо място на този телефон е батерията.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#35

(2017-06-22, 19:40:06)e34v8 написа:   Дали си заслужава 5х? Заслужава си! Има ги нови за по под 500 лева...
Къде? Дори и в продавалника не намирам 32gb версия на подобна цена.

 
Цитирай
#36

Има ги, търси внимателно.

http://smartfoni.bg/products.php?product...-H791-32GB

Не знам обаче колко е надежден въпросният сайт, никога не съм пазарувал от тях.
Цитирай
#37

Нямам представа и аз, някой, който е пазарувал от там, да сподели мнението си за него.

 
Цитирай
#38

Пиши в гугъл "nexus 5x цена" и търси. Има онлайн магазини. Да не давам линкове и имена (реклама). И двата ми 5х са от такъв магазин.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#39

Колегата да погледне офертите на виваком, за около 300 лв. с план за 20 лв.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай
#40

@pavlinbanev, оттам не представлява интерес - с 16gb е.

 
Цитирай
#41

gosmart 485 лева в момента (32GB Black)

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай
#42

И аз забелязах,че тия gosmart продават на сравнително добри цени,някой има ли отзиви за гаранцията?Признават ли я?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#43

Моят е от там, но от коледа 2016 не ми се е налагало да ползвам гаранция по каквато и да било причина...

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай
#44

Дълги години бях със Самсунг -(S2,3,4,) и слега след 2г ползване на Nexus 5x все си казвам колко съм бил прецакан Smile

Само батерията да беше по-голяма щеше да бъде можеби най-добрия бюджетен телефон!
Въпреки че, има доста неща, които може да се направят за да се оптимизира разхода на батерия. Слгането на програми като, L Speed, Greenyfiy, Naptime + някой хубав custome Kernal могат значително да boost-нат прозводителността на батерията.

Аз лично много се глася за Google Pixel XL, но ще изкакам да излезе Google Pixel 2 и тогава ще видя как са цените, може и да падне цената до нормални граници Smile

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
Цитирай
#45

Колеги, тези L Speed, Greenyfiy, Naptime и други подобни не са ли доплнителен консуматор?
Винаги съм се чудел, принципно всичко, което върви като оптимизация на бекграунд или е лънчър, дърпа повече ток, нали?
Цитирай
#46

Ако си вчас и си контролираш какво инсталираш и какво ползваш, няма нужда от подобни програми.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#47

В момента в ebay.com има много добра оферта за Nexus 5x 32gb version. 260$ от Ирландия. Това значи, че няма да плащате мито и ддс. Единствено плащате 10 паунда доставка. В момента 32гб версията в Emag е - 660лв. Ако го вземете от e-bay- 429лв +20лв = 450лв!!!

(2017-08-04, 11:27:55)donscot написа:  Колеги, тези L Speed, Greenyfiy, Naptime и други подобни не са ли доплнителен консуматор?
Винаги съм се чудел, принципно всичко, което върви като оптимизация на бекграунд или е лънчър, дърпа повече ток, нали?

Всички програми са оптимизирани и не точат батерия.
В момента:
L Speed - е източил 1% от последното зареждане
Naptime - е под 1% не влиза дори в листа.
Greenify - е под 1% не влиза в листа.

Идеята на всички тези програми е да оптимизират източването на батерия когато не ползваш телефона (Idel mode).
Преди телефона ми точеше м/у 10-15% батерия когато беше Idel. Сега след оптимизациите - мах 2%

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
Цитирай
#48

А разлика между модели H790 и H791 има ли?

 
Цитирай
#49

(2017-08-08, 11:08:39)yozone написа:  В момента в ebay.com има много добра оферта за Nexus 5x 32gb version. 260$ от Ирландия. Това значи, че няма да плащате мито и ддс. Единствено плащате 10 паунда доставка. В момента 32гб версията в Emag е - 660лв. Ако го вземете от e-bay- 429лв +20лв = 450лв!!!


Здравей, колега. 260$ хубаво, но ако нещо му стане впоследствие, какво правим? Ще трябва да го пращаме някъде си. Я се върне после, я не. И като си му дал на продавача положителен "feedback", след това вече никой не те бръсне за нищо. Според мен това е реалността, но всеки си преценява риска сам за себе си. Евтиното излиза в повечето случаи скъпо. Аз не бих си купил телефон от ebay повече, един път ми стига.
Цитирай
#50

(2017-09-01, 10:29:30)sawmv написа:  Здравей, колега. 260$ хубаво, но ако нещо му стане впоследствие, какво правим? Ще трябва да го пращаме някъде си. Я се върне после, я не. И като си му дал на продавача положителен "feedback", след това вече никой не те бръсне за нищо. Според мен това е реалността, но всеки си преценява риска сам за себе си. Евтиното излиза в повечето случаи скъпо. Аз не бих си купил телефон от ebay повече, един път ми стига.

Моя си го взех на 5 април 2016,32 гб версия  за 380 лв от ОЛХ. Някакъв пич си го поръчал от Англия и не му харесал. За сега нищо му няма така, че риска си заслужава някой път.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)