Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 2 ZE551ML не се ъпдейтва
#1

Здравейте на всички.От около година съм с Asus Zenfone 2 ZE551ML,ъпдейтвах го ръчно без никакъв проблем до преди месец.Сега остянах с версия 2.20.40.194.Изтеглях всеки следващ ъпдейт,телефона го разпознава и ме уведомява без проблем,но след рестартиране и започване на инсталацията,изписва грешка и до там.Онзи ден опитах пак с най-новия ъпдейт и пак така.Помагайте да го обновя,моля
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще се опитам да помогна, въпреки че и аз отскоро съм с този телефон. Аз следвах стъпките, който бяха описани в една от другите теми:

Теглиш оттук http://www.asus.com/supportonly/ASUS%20Z..._Download/ и теглиш фърмуера. Слагаш в основната папка на вътрешната памет и рестартираш. Провери първо дали си с интернационалната версия или китайската. Едното е WW другото май CN беше. Това се вижда в настройки ->относно

Аз бях с китайската версия, но успях да го направя с интернационалната. Ако някой иска да разбере как - да ми пише лс да помогна.

Иначе за ъпдейта до M например и на мен не ми инсталваше следващите версии. За това аз направих първо ресет на телефона и тогава копирах файла във вътр. памет на телефона. Тогава като махнах кабела и то си намери файла и го подкара. След ъпдейт отново направи хард ресет.

Преди всичко ако имаш нещо важно на телефона си направи бекъп на нещата.

При мен за съжаление проблема е друг - има нещои общо със сензора за близост когато някой ми звъни не ще да се вклюи след прикл на разговора. Често и почукването на телефона не ми работи правилно. От никакво пипане се отключва, а когато искам да го включа с почукване и не тръгва и трябва да го вкл през power бутона.

Моля някой ако знае дали със сигурност това е софт проблем заради новия ъпдейт нека потвърди и евентуално ако има някакво адекватно решение или връщане до конкретен предишен ром преди последния ъпдейт нека пише кой е и да си сложа него.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#3

Мерси,ще пробвам с връщане на заводски настройки,и още нещо,мой приятел има проблеми с тъча,но не мога да кажа дали го е ,ъпдейтвал скоро,ще го видя с коя версия и ще пиша пак.
Цитирай
#4

Телефона е ъпдейтна до 6.0.1,държи се добре с малък проблем-сим2 от време на време изписва,че не инсталирана,незнам дали е от ъпдейта или дава грешка гнездото,плюс това малкия син беше инсталирал някакви игри,незнам ще видим.
Цитирай
#5

Здравей те.Моля обяснете по-подробно как се ъбдейтва.Аз съм с WW2.20.40.194 изтеглих следващото на телефона ,дадох му извличане (или нещо такова),рестартирах телефона и...нищо?
Цитирай
#6

Нищо не трябва да извличаш. Слагаш файла в картата памет и рестартираш.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

рестартирах телефона и...нищо?Май повече няма да се нервя,мерси.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)