Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Облагане на доставки от Китай и страни извън ЕС
#1

Колеги, беше квот беше. Свърши се!

Имам предвид, до сега пратки под 22 евро или тяхната равностойност минаващи през Пощи и куриери не се облагаха.
От началото на 2018 всяка една пратка влизаща от извън ЕС ще се облага с ДДС, а ако се дължи и Мито.

http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=202753

Имаме една година аванта Big Grin

Разбира се, не е минало още одобрение, но не се съмнявам, че за да ни изцедят максимално ще го приемат.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това може да има и положителна страна. Така играчи като Xiaomi могат да се принудят да излязат от Китай за да не загубят клиентите в Европа. 

Или да имат складове в Европа. Така доставкитр биха били по-бързи.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#3

Крайно време беше. Аз лично подкрепям идеята всичко извън ЕС да се обмитява, но според мен трябва да вдигнат и ставките.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

Няма проблем ! Китайците просто ще отворят повече складове на територията на Европа .

Smile
Цитирай
#5

@georgieff21 а тези складове ДДС няма да имат така ли?

Цитат:За електронните магазини, регистрирани в ЕС, Брюксел предлага облекчаване на правилата за търговия на територията на общността. Тези от тях, които продават в други държави от ЕС, ще могат да се регистрират за ДДС само в своята страна и да плащат дължимия данък от останалите държави на общоевропейски портал за онлайн плащания на ДДС.

Това как си го превеждаш?
Цитирай
#6

И сега за потребителска електроника закупена от страна от ЕС не се плаща ДДС в България , защото е платено при самата покупка .

Относно дали в евро складовете на китайците няма ДДС , има . И въпреки това цените са по ниски отколкото на нашите търгаши в Бг. Може да прегледате цените на евроскладовете на TinyDeal в Германия .

Smile
Цитирай
#7

То е ясно, че след като усетят отлив на поръчки Китайските продавачи ще се ориентират към импорт в ЕС от техни представители и последваща продажба, но само по-големите китайци ще го правят това.
Въпроса е, че това масово ще повиши цените, дори и на дребните аксесоари. Което е в наш ущърб.
Цитирай
#8

Сайт на Еврокомисията: Ако се приеме ще е от 2021 г. За повече инфо тук

 
Цитирай
#9

(2016-12-02, 17:02:42)georgieff21 написа:  И сега за потребителска електроника закупена от страна от ЕС не се плаща ДДС в България , защото е платено при самата покупка .

Относно дали в евро складовете на китайците няма ДДС , има . И въпреки това цените са по ниски отколкото на нашите търгаши в Бг. Може да прегледате цените на евроскладовете на TinyDeal  в Германия .
Абсолютно съгласен. Моя телефон излезе 290 лева , тук е 480. Много добри надценки слагат нашите търговци. А те дали плащат всички ДДС и мито, като внасят повечето директно от Китай? Съмнявам се.
Цитирай
#10

Доста от смартфоните са надценени , и като цяло техниката. Българския търговец ако има чалъм и Nokia с фенерче на цена на iPhone ще се опита да продаде. Да не говорим как са внасякъде, от къде и т.н. Масово Китай, ОАЕ и темподобни държави , и накрая се чудиш защо я сервиза не признава гаранцията, я ъпдейт нямаш, я си с грешния процесор (при Samsung и SD/Exynos вариантите).
Цитирай
#11

(2016-12-09, 10:28:57)slavimi написа:   ...А те дали плащат всички ДДС и мито, като внасят повечето директно от Китай? Съмнявам се.
Тези търговци, които легално предлагат стоката си и освен това са и официални дистрибутори на на някои китайски фирми - така и правят. Но  и цените са им съответно завишени като крайна цена за клиентите си.

 
Цитирай
#12

да погледнем от положителната страта
мито ще се плаща не след 15 а вече след 22 долара
и ми е много интересно какво ще платя след като онзи ден получих пратка от 4 долара а на плика пишеше 1 долар - 8 стотинки или 2 стотинки, ами ако е 1 долар и 3 цента
Или за да изхабя каквото има в картата вчера си поръчах нещо за 19 цента, това по днешния курс е 0,35 _ ДДС на тази сума е под половин стотинка, което като се закръгли е 0 стотинки
Ако ми вземат 1 стотинка това значе че България взима повече данък от колкото и е казал ЕС
А това само по себе си означава че България нарушава правилата на ЕС
и мога да съдя държавата в Страстбурк и да се атакува от НПО-та

и за това нарушение ще ми издадат и касова бележка - така че ще има и много доказателства

закона няма да мине в този си вид
Цитирай
#13

Много ми е интересно дали ще ти спрат тази пратка и какво ще стане.Пиши като пристигне.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#14

@tishomen, ами изчакай 5-6 години, дано го приемат- ще имаш и резултат тогава.

 
Цитирай
#15

казвам сами че има недостатъци предложението а дали ще се приеме в този му вид
поживём-увидим
Цитирай
#16

(2016-12-09, 18:09:57)delta_line написа:  да погледнем от положителната страта
мито ще се плаща не след 15 а вече след 22 долара

Къде го видя това ? Дай източник .

Storstark
Цитирай
#17

На електрониката Мито не се плаща. Само ДДС. Дори и над 22 долара.
Цитирай
#18

Какво става ако откажа да приема задържна на митница пратка от Китай? Ще я върнат ли обратно на изпращача, така че в последствие да ми я refund-не? В момента имам една батерия за лаптопа, която ме чака на митница, но искат да платя близо 25 лв. (административни такси, мито и ДДС) и сигурно още някой друг лев в банката за да ми извадят банково извлечение. С всички тея безумни такси фалшивата батерия ще ми излезе колкото една оригинална купена от някой официален дистрибутор тук в България. Какво да правя?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#19

Ако е от Али - откриваш диспут. Има опция свързана с таксите - ще посочиш нея.

 
Цитирай
#20

Да, от АлиЕкспрес е. А с митницата какво да правя? Трябва ли да отида да им кажа, че няма да платя таксите, или въобще да не ходя? И в двата случая ли ще върнат пратката обратно?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#21

Няма да я върнат обратно, конфискува се в полза на държавата

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#22

Ти изгаряш с батерията, а китаеца си получава парите.
Цитирай
#23

(2016-12-13, 14:04:34)GH0STFACE написа:  На електрониката Мито не се плаща. Само ДДС. Дори и над 22 долара.


Искаш да ми кажеш, че си купувам апаратура (която мига пиука топли и т.н.) за примерно 700 долара не дължа мито? (примерно от САЩ или Япония)

Powered by PLCNeT DM
The power of dreams...
Цитирай
#24

Под електроника в случая визирам потребителска. Телевизори, телефони, компютри и подобни.
Да, мито нямат.

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)