Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте колеги.

От днес съм горд собственик на въпросния модел от заглавието на темата и подписът ми. Едва ли съм единствения собственик на този модел,но понеже не намерих тема за него във форума реших аз да я подхвана. Нека в темата споделяме мнения и впечатления за телефона ,както и всичко останало което може да бъде полезно за настоящите и бъдещи собственици на това бижу.

Та да я подхвана. Ползвах около година и половина Asus Zenfone 2 от подписа,но батерията взе да не ми стига при употребата която правя и реших да се разделя с него и да го заменя с друг флагман. Тъй като по-безпроблемен телефон от него не бях имал,реших да не падам вече под 4 Gb RAM и реших да опитам с "Убийците на флагмани",голямо разочарование.Взех Elephone P9000 по характеристики и ревюта трябваше да сцепи мрака,но уви разделих се с него на 3-я ден.След слона се хвърлих на следващия килър,а именно UMI Super,с него нещата стояха доста по-добре от Elephone-а,но отново отстъпваше като работа на Asusa ,единствено като батерия го биеше,но толкоз.Та разделих се и с него. Съвсем случайно търсейки варианти за телефони с 4 и нагоре RAM видях за новия модел на Lenovo P2,че освен добрите характеристики е и с 5100mah батерия. Рекох това ще да е само да видим кога ще е при нас в България,че и на каква цена ще е,но докато се чудих и цъках съвсем случайно ми се мерна Технополис.Бърз преглед на сайта  и о чудо има го тук,че и на добра цена 649лв. Та това ми е новото телефонче приятели.

Първи впечатления:
Никакъв лаг,При първоначалното пускане батерията показваше 50%,сега след 2:45 часа на показания за разход екран,накичване на приложения,игри и тнт. щуротии които ползвам батерийката падна до 27% просто изумително .Много приятен като усещане в ръката,изключителен дисплей.Пръстовия скенер реагира мигновенно. Звукт от говорителя и брилянтен и с наличие на баси. Камерата на прво четене на изкуствена светлина се справя отлично,пише ,че е на сони. Ммм за друго в момента не се сещам,но ще допълвам с мнения и впечатления. А да не забравя,телефона в кутията си има пластмасов кейс и скрийн протектор,та на първо четене няма да му треперя докато му сложа темперираното стъкло и хард кейс.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
Аксесоари
#2

След 9 дни ползване да споделя малко впечатления.

1-Невероятна батерия.За тези 9 дни съм го заредил два пъти.Първия заряд след инсталиране на всички приложения и игри,настройване на телефона по мой вкус и тнт,изкара 2 дни и 10 часа от които на екран 11 часа и 9 минути.

2-При натоварване предимно с играта Real Racing 3 около 2 часа и 30 минути не се усети и забеляза загряване на телефона.

3-Дисплея е чудесен и се вижда перфектно на пряка слънчева светлина.

4-чуваемостта през слушалката е превъзходен,а за звукът на говорителя просто нямам думи.

5-до момента не съм забелязал никакъв лаг или зачудване.

Засега това,просто изключителен телефон.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#3

И аз се навивам за в бъдеще с него....просто дава всичко от което има нужда потребителя за по-скромна сума Smile аз съм с малкия p1m,колегата с големия p1 и двамата сме много доволни.Той не го кефи само камерата,но P2 трябва да е класа отгоре,а и бързо щр падне със 100-150 кинта както беше с нашите модели..

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2016-12-12, 09:41:01)musabesni написа:  И аз се навивам за в бъдеще с него....просто дава всичко от което има нужда потребителя за по-скромна сума Smile аз съм с малкия p1m,колегата с големия p1 и двамата сме много доволни.Той не го кефи само камерата,но P2 трябва да е класа отгоре,а и бързо щр падне със 100-150 кинта както беше с нашите модели..

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

Камерата е чудесна,виж в тубата има клип сравнение между него и S7 за 4К заснемане и прецени сам.Цената определено ще падне след време,но дори и сегашната е в пъти по-ниска от превъзбудените флагмани,а по нищо не отстъпва хардуеарно и софтуеарно от тях,че дори и превъзхожда в някои отношения.Както каза дядо коледа "Тази година сме на  Le..novo". Big Grin

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#5

Само ъпдейтите им куцат,но сега се застопори и няма ядове...плюс това аз дойдох от нексус на леново и съм доволен,като цяло за сумата,която ще ми излезе.Две сим карти,слот за карта памет,яка батерия...дано да вдигнат левела само с ъпдейтите и нещата ще заспят Smile

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

(2016-12-12, 15:33:48)musabesni написа:  Само ъпдейтите им куцат,но сега се застопори и няма ядове...плюс това аз дойдох от нексус на леново и съм доволен,като цяло за сумата,която ще ми излезе.Две сим карти,слот за карта памет,яка батерия...дано да вдигнат левела само с ъпдейтите и нещата ще заспят Smile

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

С P2 залагат на нексус изпълнението,идва чист като бебешко дупе,без излишни приложения на леново,дори галерия няма,всичко е оставено на вкуса и предпочетанията на потребителя.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#7

Да то и моя малкия няма почти нищо...дойде гол,като пушка :Д

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

       
Здравейте и от мен. Вече 2 седмици го ползвам. Батерията е уникална стига до 15 часа на екран, което няма аналог. Софтуерно няма проблеми. Като единствен минус отчитам камерата. При 16:9 снима на 10 мп. При 4:3 снима на 13 мп., но с не дотам добра детайлност и фокус  при по ниска осветеност, сравнено с vibe shot. С приложението Camera FV-5 нещата се нормализират. Новите Леново модели имат още един минус... Има слот за 2 сим, Но реално, ако ползваш и карта памет има слот само за 1 сим. Има решение и за това. В момента си го ползвам моя с 2 сим + карта памет. Ако някой се интересува как става ще дам инфо.

Lenovo vibe p2
Цитирай
#9

Направо споделяй как може да се ползва.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#10

Хм..отлепяш си чипа от сим-картата и го лепиш на сд-картата.Така сменях веднъж сим+15 лв.за нова пластика от оператора Smile Може пък колегата да е намерил по-безопасен начин,ама ме съмнява,"технологията" едва ли се е променила Smile Но да чуем и неговото мнение! Smile
Цитирай
#11

Бил си много груб, колега. Технологията е същата, но с леко нагряване задната част на сим със запалка в края на огънчето за не повече от секунда. Пластмасата се отделя от чипа сама. След това лепиш чипа върху картата памет, както съм посочил на снимкатас двойно лепящо тиксо.

Lenovo vibe p2
Цитирай
#12

Ами да се включа и аз с впечатленията ми. Батерията изкъртва наистина. Не само защото е 5100 mHa, а защото позламе snapdragon 625 изграден по 14 nm технология, което го прави ниско енергиен консуматор. Заради и това на колегата с real racing-a не му е загрявал. Голям плюс е това, че ползваме почти чист андроид. Проверих в сайта на леново за бъдещите ъпдейти на устройства им, но p2 все още не фигурира в тях. Камерата през деня е добра, но нощно време - нищо не става от нея. За геймърите - Adreno 506 няма проблем с игрите, но редуцира графиките... В общи линии - телефона е звяр, дано да доживее nouga.
Цитирай
#13

7 ще има със сиг. Въпрос на време е...леново не се славят с бързите ъпдейти за това,малко ще се почака Smile

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Колеги друго ме жегна да попитам.Нашия телефон поддържа ли безжично зареждане?

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#15

Ами в момента погледнах в сайта на Qualcomm, нашия модел не поддържа.
Цитирай
#16

Не е голяма загуба...

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Почти всеки апарат поддържа безжично зареждане(дори и без да има фабрично такова),търсиш в нета,слагаш "мрежата",купуваш си поставката и си ти!Друг е въпроса,дали е направено удобно(за Леново К3 Нот варианта не ми допада,защото ми заема за постоянно микроСД слота),докато на самсунгите,по-старите модели,се вгражда под капака и се включва в специален слот.
Цитирай
#18

Имаме си ъпдейт към днешна дата!

Lenovo vibe p2
Цитирай
#19

Ъпдейта са го получили в Индия вчера. Малки подобрения във фокуса на камерата (из форума на Lenovo).   Откъм живот на батерията ще е нужно време за да се разбере.  Дълго време търсех информация,  и има вероятност да не получим Android N, защото устройството е в среден клас. Другото което е: cyanogenmod вече е под името Lineage os.  Получаваме подръжка за нашия модел, също официално рековъри от TWRP. За повече информация вижте в xda-developers.
Цитирай
#20

Здравейте!

Онзи ден си закупих въпросния телефон.

Някой от вас има ли следния проблем:
Опитвам да инсталирам приложение от apk file и ми изкарва следното съобщение: app not installed.
Опитах да отстраня проблема с този метод: https://www.youtube.com/watch?v=xAwzKXg-00c
Не се получава. Вероятно причината да не действа при мен е, че нямам външна SD карта. 
Ако имате някакви идеи, какво друго да опитам, ще съм благодарен, защото проблемът се появява вече при второ приложение.
Цитирай
#21

Това,че инсталираш на вътрешна памет,е плюс,а не недостатък.Причината не може да е в това.Щом на вътрешната памет не тръгва,на външна забрави.Не си обяснил какво точно става,някакво съобщение дава ли ти системата,на коя версия Андро си,кое е приложението и т.н.
Цитирай
#22

От къде е сваляно приложението ?

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Не само от къде е, а и кое е приложението, и дали е модифицирано, ако не евентуално не е безплатно в магазина?
Цитирай
#24

Благодаря, че обърнахте внимание.
Ето и информацията, която поискахте да уточня:

1/версията на андроид е 6.0.1
2/какво точно става - през file manager щракам върху аpk файла, започва да инсталира и в един момент изкарва съобщението, което прикачвам към този отговор
3/приложенията са речници - снимал съм аpk файловете им
4/първо опитах да ги инсталирам през Blackmart. Проблемът поне с едното, според мен, се появи, защото при първия опит, без да искам прекъснах инсталацията и при повторния опит започна да показва тази грешка. След това рестартирах телефона, преинсталирах Blackmart, но това не помогна. А второто приложение даде същия резултат още при първоначалния ми опит. След това намерих аpk файловете през google и направо ги качих на паметта на телефона. Резултатът през file manager обаче е същият както при Blackmart.

[Изображение: SWJXyHB.jpg][Изображение: yK5By7M.jpg]
Цитирай
#25

Разрешил ли си да се инсталират пришожения,които не са сваляни от маркета? Един вид опасни за тела...

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)