Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony z3 D6616 - Най-безполезният модел на света!
#1
Information 

Тук ще изразя мнението си от въпросният телефон D6616, тъй като не видях друг да е писал за него, а може би има и други такива с него. 

Купих телефона докато бях в Щатите от ибей, тъй като беше на промоция и беше отключен - и през акъл не ми беше преминало, че тия там може да са такива гадове. Замених sony z1 с тази z3-ка с надеждата за нещо по-добро, за по-нов андроид с повече благинки и т.н но абсолютно всичко удари на камък. 

След като търсих навсякъде в интернет ftf за този модел намерих единствено за 4.4.4 и 5.0.2 които са стоковите на T-mobile. Исках да руутна тела, като всички опити се оказаха безуспешни по какъвто и да е начин. (И да пробвах с giefroot_v3, който намерих тук във форума и би трябвало да руутне всяка z3-ка с 4.4.4, но не и D6616. Изписва съобщението "Your device seems not vulnarable!" ) и се примирих, че този телефон дори не може да се руутне. 
 
Ядосвам се, че дори за z1-цата най-новия официален е 5.1.1, а за z3-ка е 5.0.2.
И веднага ще се сетите - Android N - ДА, ама НЕ!! Пробвах и това с последни надежди за някаква промяна, но пак на камък. Изписва ми съобщение "This device does not support the Android N Developer Preview software."

Искам да вметна и, че в темата "Проблеми и въпроси свързвани с Xperia Z3 (D66XX) " нещата там може би са полезни за собствениците на D6603, но нищо не работи за D6616. Реално там са вкарани всички ftf на българските оператори за 6603 (което е супер), но няма нищо за 6616 (просто защото няма нищо за 6616 Bu )  

И да обобщим: собствениците на D6616 "получават":
-Андроид не по-нов от 5.0.2
-невъзможност за руут
-невъзможност за Андроид N
-заключен bootloader, който не може да се отключи, пък и да може - няма нищо направено за този модел.

Иначе телефонът е добър, работи бързо, не загрява и батерията издържа доста. Smile

SE W810i, SE Xperia Arc S, Xperia z1, Xperia z3 
Цитирай
Аксесоари
#2

Добре, каква им е далаверата да орязват телефона? Хайде за заключване към оператор и инсталиране на техни им приложения има логика, но така..
Цитирай
#3

Не работи ли си добре и с наличния софтуер. Само дето не може да го ровичкаш, така разбирам проблема. С тия мераци миналата година си взех Xiaomi mi4 заради софтуерните модификации. Сега пак съм със Сони. Ми 4 отиде при щеката. На нея и е все тая с кой Ром е, стига да вървят игрите.
Цитирай
#4

Е, то си работи, но друго си е да го разчовъркаш след толкова много време престой.. Например една тема на Xperia X да му сложиш + Lockscreen-а от същия. Става съвсем друго. То май затова повечето си сменяме телефоните - заради еднообразието
Цитирай
#5

Уж този руут работи http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=107

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай
#6

[Променено]
Отговарям подред -
-Да, няма никакво логично обяснение защо го правят.. имам 3-4 приложения на t-mobile, бутнал съм ги в 1 папка и не пречат, с руута бих ги изтрил на мига.
-Да, работи си добре телефона със стоковия, но мен ме блазни ровичкането главно заради всякакви модове на камерата, които излизат в интернет, просто усеща се,че камерата е хубава, а фабричното приложение за нея и реже от способностите.
-И благодаря за включването на GH0STFACE, надявах се да изрази мнение по въпроса, пробвах (и преди бях го пробвал този начин) но не се случват нещата от скрийншота в темата. 

Явно е писано този телефон да си остане напълно стоков.

SE W810i, SE Xperia Arc S, Xperia z1, Xperia z3 
Цитирай
#7

Малко офтопик, че ми стана интересно. За какво модове на камерата става въпрос?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#8

(2016-12-04, 09:43:09)galaxyhopper написа:  Добре, каква им е далаверата да орязват телефона?

Само операторите в САЩ го знаят. Това "осакатяване" е и причината Sony да се оттеглят частично от американския пазар. Z3 беше последния телефон, който Sony предоставиха на операторите. Спомням си, че преди 2 години имаше тяхно изказване, че предпочитат да загубят пазарен дял отколкото да продават телефони, които не отговарят на потребителските нужди. Миналата година имаше петиция от потребители на Верайзън с желание оператора да предлага телефони на Sony, но японците категорично отказаха. В момента устройствата на Sony се продават само във веригата Best Buy (нещо като нашите техно магазини) при това отключени и със стандартна версия на софтуера.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

xn3k
То доколкото знам (от четено/чуто) предлагат се Експерии в САЩ, като нямат скенери за пръстов отпечатък (от Z5 включително, нагоре) и почти не е по-популярна марката там..
Цитирай
#10

Имат скенери, но софтуера им не ги поддържат. Флашваш за друг регион и имаш скенер.

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай
#11

Да, както е написал и GH0STFACE, хардуерния скенер е наличен в американските телефони, но умишлено е деактивиран софтуерно. Според говорител на Sony това било "бизнес решение", но преди време някъде бях чел, че това е свързано с политиката на американските власти за следене и събиране на биометрична идентификация. Вероятно Sony не желаят да носят отговорност за откраднати биометрични данни.

Ето една интересна статия решенията на Sony в щатите:
http://www.digitaltrends.com/mobile/why-...in-the-us/

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#12

Колеги все пак ще се радвам ако има някой с телефон като моя и е успял да го руутне.
А иначе в Щатите доста американци ми гледаха Сонитата (z1 и после z3) странно и се чудеха от кога Сони правят телефони....

Изпратено от моят D6616 с помощта на Tapatalk

SE W810i, SE Xperia Arc S, Xperia z1, Xperia z3 
Цитирай
#13

@Martinpetkov94, зачетох последните няколко страници на темата за руут и никой не казва, че този метод я спрял да работи.
Напротив, казват че дори и Kingroot програмата също руутва 5.0.2 на D6616. Пробвал ли си с нея?
Иначе може би не изпълняваш както трябва някоя от стъпките в инструкциите!?!
Цитирай
#14

То с kingroot, мисля че беше без слизане до 4.4.4, а направо директно, нали?
Цитирай
#15

(2016-12-05, 14:34:50)GH0STFACE написа:  @Martinpetkov94, зачетох последните няколко страници на темата за руут и никой не казва, че този метод я спрял да работи.
Напротив, казват че дори и Kingroot програмата също руутва 5.0.2 на D6616. Пробвал ли си с нея?
Иначе може би не изпълняваш както трябва някоя от стъпките в инструкциите!?!

Здравейте @GH0STFACE . От първият ви линк няма как да бъркам стъпките, защото се пусна един от файловете и би трябвало да ми изпише еди кво си, но след едночасово чакане все още нищо, както и да е.

Обаче имаме успех!! Kingroot успя да руутне телефона най-накрая и съм много доволен от този факт. Последният път когато опитвах (през лятото не стана, а сега като пуснах приложението изписа, че не се поддържа руут за D6616, но отдолу излезе "стратегия за руутване" и взе,че стана. 

Благодаря за идеята, прилагам и скрийншот.


Прикачени файлове Миниатюри
   

SE W810i, SE Xperia Arc S, Xperia z1, Xperia z3 
Цитирай
#16

Браво. И това е нещо.

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай
#17

(2016-12-04, 11:30:12)pavelcheto написа:  Малко офтопик, че ми стана интересно. За какво модове на камерата става въпрос?

http://forum.xda-developers.com/crossdev...a-t3267271 Например този. Сега ще го пробвам.

(2016-12-05, 22:08:26)GH0STFACE написа:  Браво. И това е нещо.

Sent from my Leo toy using Tapatalk

Благодарности за помощта, успях да инсталирам и рекавърито по начина, който сте описали в една от основните теми.  Storstark

SE W810i, SE Xperia Arc S, Xperia z1, Xperia z3 
Цитирай
#18

Offtopic 
Ето още една причина Sony да не искат да работят с операторите в САЩ. Много грубо!

http://www.gsmarena.com/verizon_halts_ga...-22032.php

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)