Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стъклен протектор
#1

Здравейте, колеги!
Обиколих целия раздел за p70 с надеждата да намеря тема свързана с протекторите, но уви не успях.

Преди броени минути поставих стъклен протектор, просто зашото нямах избор. Стария беше обикновена фолия и то супер надраскана и рязана, за да не се отлепва, с две думи стоеше адски грозно. Та реших да го пременя с нова такава фолия. Отидох в магазина, махнаха ми старата, изхабиха 2 техни фолии и накрая ми го върнаха така нез протектор. Казаха, че може да сложат стъклен. Съгласих се, макар и да знаех, че за нашите телефони, избора на стъклен протектор не е най-добрия вариант. Искам да ви попитам... Вие ползвате ли за този модел стъклени? Вършат ли работа? Отлепват ли се наистина на 2-3 ден/седмица след поставянето? По принцип си държа телефона в джоба на дънките като излизам и го пазя. Мога ли да очаквам евентуални проблеми с тоя протектор след време?
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди почти година съм залепил стъкло на моя телефон, проблем с разлепяне няма и до днес. Проблемът при теб е или в крив дисплей, или в некачествен протектор.
Цитирай
#3

И аз имах почти година-никакви ядове.Сега съм без Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#4

Дано не е крив и този да е качествен, защото наистина няма да ми издържат нервите да ходя всеки месец да го сменям! Щом при вас са карали и карат по 1 год, ще се моля и при мен да е така! Вдъхнахте ми надежда!
Цитирай
#5

Карах една година със стъклен, оня ден го смених с нов, защото го потроших на три места от падания и удари. Свърши си прекрасно ролята. Не ми се е отлепвал, въпреки че съм чел, че нашите телефони се изкривяват в джоб и протекторът се отлепял.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#6

Дори да се изкриви после можеш да си го изправиш. При излизане от кола така го усуках, че между стъкления протектор и единия от краищата имаше около 4 мм разстояние. Със страх го напънах обратно и се изправи и така около година вече без никакъв проблем. От време на време го проверявам дали не се е усукал и си го "поизправям". Наскоро смених протектора, че кучето го захапа и го счупи.
Цитирай
#7

Много е важно стъкления протектор да е със заоблени краища. Виждал съм протектори които са малко по големи( пак за П70) и са доста плътно до габаритите на телефона и именно за това не залепват добре. Аз си купувам протектори само от едно място и нямам проблем.Вече дори сам си ги слагам без проблем.

Pocophone f1
Цитирай
#8

По описанието ти, моя е такъв. Със заоблени ъгли и отвор само на камерата, говоритела и сензора, като нагоре разстоянието си продължава стъклото. Но такане издялан тоя, че ми е паснал на 100℅ от всички крайща на телефона, даже няма и милиметър разстояние от оригиналното стъкло. Също така съм забелязал, че точно както е говоритела, слушалката и сензора (сиг е около 2-3 млм) отгоре ми се появява отвреме навреме много малко отлепяне, но е супер малко и едва забележимо. Дано не се влоши с времето... Писнаха ми тези калпави протектори!
Цитирай
#9

Колкото и да е калпав, по-добре от счупен дисплей.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#10

Е, сега... То това е предпазна мярка. Аз 1 год само с фолио изкарах и издържа дисплея, а съм го изпускал няколко пъти доста гадно. То тея стъклените дали и въобще помагат или са направени, така че да се чупят многи лесно и това да създава илюзията, че "пазят".
Цитирай
#11

Не знам какъв опит имаш с апарати с голям екран-"фаблети",пък и не с толкова голям екран,аз ползвам такива от доста години и твърдя с увереност,че който иска да има по-дълго здрав апарат,задължително слага закалено стъкло.Глупости като горила глас,кристална повърхност и т.н.-НЕ ВЪРШАТ работа при усукване при удар!Те просто имат голяма устойчивост на надраскване от други предмети,имат повишена твърдост,но също и крехкост.Аз също искам да си нося апарата без допълнителни защити и да ми стои в ръката ефирен,тънък и красив,но като смениш 1-2 дисплея,2 опита за смяна на сцепено стъкло(здрав екран и тъч),натъкване на парадокса на "намалената цена"-апарата струва 500 лв.нов,дисплей комплекта-230 лв.,и то поръчан от производителя,не говоря за нашите кожодери,ще разбереш дали протектора от закалено стъкло върши работа или не Smile
С увереност твърдя следното-нямам пукнат или сцепен екран на апарат с закалено стъкло!Това при положение,че сам си изкарваш парите за купуване на апарати,разбира се Smile.Ако са подарък от мама и тати,това е друга бира Smile
Цитирай
#12

Година и половина съм със стъкло и не е мръднало.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)