Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

G3 SD карта проблем
#1

Днес си купих G3 втора употреба, много запазен без драскотини и т.н. Всичко си работеше, но реших да си сложа sd картата от стария телефон, и в началото не ми я четеше, пробвах и с друга, но същата работа... След няколко часа се показа иконката за SD картата, натиснах на нея, и ме препраща към файловия мениджър. Но щом вляза там, просто забива, минава се 2 мин и ми пише, да го затворя. Пробвах с друг файлов мениджър. Там ми показа външната и вътрешна памет, но щом пак натиснах на външната памет, пак забиваше и не може да отвори. Андроида е 6.0 , с програма разбрах, че не е руутван, взиман е от чужбина. Според мен не е слаган къстъм ром, а просто е ъпдейтнат от телефона явно, за да стигне до 6.0 Въпроса е, кой е най-добрия така да се каже ром, който няма проблеми? ( Освен оригиналния) Или пък , ако имате идеи как мога да оправя забиването на сд картата?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай с връщането на фабрични настройки Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#3

(2016-12-10, 14:50:41)krasimiretov написа:  Опитай с връщането на фабрични настройки Smile

Върнах ги, влязох чрез комбинациите, даже не ми показа рекоувърито, направо ме попита дали искам да върна фабричните настройки и цъкнах да. Пак не се оправи, слагам я, минава се минути и ми показва, че е сложена, по-късно пък ми показва, че я няма, че е повредена, но пробвах с още 2 карти, пак същото... Чудя се дали не е от ром-а , или пък, през PC , ако мога да му сложа пак 6.0 , но някакъв друг ром, нямам представа. Идеи?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#4

Опитай като я сложиш да я форматираш от телефона и през компютъра във fat32 формат. Може да се флашне друг стоков ром през компютър(виж важните теми) може и да има ефект, но малко ме съмнява(все пак няма да е лошо да качиш последната версия(30n), защото има подобрения.)
Може и да е някой повреден пин на слота за картата. Поогледай и виж дали има нещо нередно.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#5

Ами, то трябва да се разглоби за да се види дали има повреден пин на слота на картата, но ще го оставя за последно. Понякога се показва на PC-то, като свържа с кабела, но като дам десен бутон върху нея, не пише никъде да форматирам? Или с някоя програма да пробвам? А как мога да видя дали вече не съм с 30 n?

V30n ми е версията, тази стара или нова е?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#6

Изтеглих KingRoot , стига до 18% и пише, че е провален руута... Почва да ме отегчава този телефон ...

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#7

30n все още не можеше да се рутва. С LGUP свали версията на 30b или 30c, рутни, качи TWRP и от там насетне качваш или къстам ROM или 30n рутнат, както е описал колагата тук : https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1325747
Цитирай
#8

Опитай с друга карта. Ако и тя не тръгне остава проблема в слота.
Разгледай го за механични повреди. Опитай с нещо мъничко и спирт да го почистиш....или контакт спрей....
ако и това не помогне питай в мост за цена за подмяна или оставаш само с вградената памет 16 или 32... не е малко все пак.
Цитирай
#9

Тя не е малко 16 гб, но като се напълни до 10 гб примерно, телефът ще почне да лагва. Иначе паметта не ми е проблем. Той в момента е празен и има 6-7 гб използвана памет, какво остава ако сложа 4-5 приложения и ъпдейти и ще ги стигне бързо. В момента е празен, и го засичам как на места лагва. Какво остава, ако е пълен... Ще пробвам с друг клас карта.

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#10

На първо четене възможните варианти са:
-форматирана с неподходяща файлова система карта;
-дефектна карта;
-проблемен слот за картата.

Проблема не би трябвало да е в класа на картата. Ако не бъркам, той е от значение за четене и запис, не за разпознаване на картата.

Ако проблема е в слота, не ходи в Мост. Те няма да го подменят, а ще искат да сменят цялото дъно. Поне така щяха да подходят към моя телефон, който заради китайски сим преходник му се счупи краче на слота на сим картата. Подмениха ми го в gsm сервиз за под 20 лева. В Мост за ново дъно искаха 300+ лева...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)