Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неработещи мобилни данни при LG G3 T-Mobile
#1

Здравейте, колеги! Днес купих изгодно нов LG G3 D851 T-Mobile, но първоначално не обърна внимание на нещо, което много ме притесни.... Телефонът разпознава без проблем картите на Виваком, но когато пусна мобилните данни, при обхвата изобщо не отчита, че има 3G, 4G и каквото още се сетите.... и ми изписва следното съобщение:

http://www.prikachi.com/images.php?image...82940l.png
http://www.prikachi.com/images.php?image...83056J.png

Моля, кажете какво мога да направя по въпроса... Ще помогне ли качването на руут с някакъв ром или нещо такова ?
Аксесоари
#2

Качи си оригинален ром, който да не е обвързан с t-mobile. Другия вариант е да си сложиш най-добрия custom, по мое мнение, базиран на стоковия - Fulmics. Има го в xda. Но ще трябва да рутнеш настоящия, за да сложиш twrp и чак тогава да флашнеш Fulmics.
#3

Къде да го намеря този чист стоков ром? Като потърся чист стоков ром за D851 винаги ми излизат стокови ромове на T-Mobile.
#4

Значи има вариант телефона да е заключен към t-mobile и да се налага да се отключи първо. С картата на виваком работят ли обажданията? 
Ако е отключен все пак опитай да нагласиш ръчно APN настройките от телефона. Копирах това от сайта на виваком: 
Пробвай дали ще стане, ако не ще търсим начин с руут.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



#5

Обажданията си работят... само мобилните данни в 3 и 4G не.... Коментирахме с колеги, че проблема може да идва от разлика в работните честоти та апарата и мобилните ни оператори... Което не знам дали има лекуване. Smile Ако телефонът се отключи, честотите ще се повлияят ли ?
#6

Не съм напълно сигурен, че телефона е заключен щом обажданията работят. Опитай с ръчните настройки, които написах по-горе дали ще тръгне и пиши резултата.
Друг вариант е да флашнеш ром(трябва да го руутнеш), който има готово меню да настройва apn настройките автоматично.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



#7

Колега, няма нужда да отваряш една и съща тема в два раздела. Тази се заключва. Другата съм я преместил в този раздел.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)