Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock/BG Mtel ROM за Alcatel Idol 3 6045K
#1

Здравейте,

Скоро подарих на майка ми вече не толкова новия модел на Alcatel - Idol 3 6045K (5.5 инчовия). Купих го от Германя но съвсем не съобразих, че телефона няма да има БГ меню и в момента се опитвам да намеря стоковия РОМ който Мтел или друг БГ оператор ползва на този телефон с идеята да има вградена поддръжка на български език. Към момента съм изтеглил няколко апликации които превеждат част от нещата, но целия раздел настройки си е на английски а на места превода е потресаващ :Smile

Предишния и телефон беше пак Алкател 6030х купуван от Мтел и всичко си му беше локализирано на БГ - от меню настройки до вайбър-а и т.н. Нямам представа дали тези модели в БГ са с БГ меню, но тъй като предишния и беше, а съм виждал Идол 2ка също с БГ меню, то правя обосновано предположение че такъв РОМ има. Не ми побира акъла защо Гугъл просто не правят избора на език компонентен и това да става супер лесно, но към момента Български нямам като опция.

Някой може ли да ми даде линк или дъмп на официалния РОМ който се ползва тук и все пак да посъветва дали има някакъв шанс да не сработи. Предполагам че устройствата са идентични - просто флашват различни РОМове с различни локализации за различните пазари.

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако ти се занимава и знаеш как да сменяш погледни тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=702765&st=3220

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3182517


пробвай това или потърси из XDA

Успех!!!!!

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#4

Благодаря за бързите отговори! Руски не разбирам, а явно това няма да стане лесно, тъй че засега мисля да оставя нещата така както са Smile

Ще наблюдавам темата, ако някой все пак може да предостави Мтелски РОМ.

Весели празници!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)