Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odin срещу Samsung Kies 3
#1

Коя опция според вас е по-добра ? 
Едни твърдят, че с kies се инсталира официален сток firmware, както и, че тази програма вижда вашия сток CSC
и така инсталира ром който е фабричен за телефона ви според Самсунг. 
Други все още предпочитат Один. 
Искам да видя вашето мнение по въпроса.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Аксесоари
#2

ОТА. Или Один. Какво е киес? Wink

Sent from my LG-D802
#3

Малко хора знаят за тази програма на Самсунг.
Това е официална програма на Самсунг за флашване на софтуера до оригинален.
Не теглиш 2 часа, не посочваш файлове и т.н. просто пишеш сериен номер на телефона си.

http://www.samsung.com/bg/support/usefulsoftware/KIES/

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#4

Много хора знаят за тази програма, просто с нея не можеш да слагаш какъвто ром искаш а този който ти 'пуснат'. Дали ще чакаш OTA или KIES все там. Smile Ако искаш друг firmware теглиш ODIN и флашваш с него.

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
#5

Целта на програмата е СТОК, не какъвто си искаш.
Точно това е разликата.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#6

А сигурни ли сме, че Kies въобще поддържа Galaxy S7? Не се ли препоръчваше вече да се използва Smart Switch?

Ето инструкции за подмяна на фърмуера със Smart Switch:
http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=29914

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
#7

Естествено, все пак е официална програма на Самсунг, Один дори не е такава.
Гледах в youtube точно на S7 го флашна човека.
Тук целта е дори да си с друг ром, след флашване да ти върне оригиналния.
Смартът има за цел по-скоро актуализиране на телефона.
Тоест ако някой има съмнения кой е фабрично оригиналния ром на телефона, това е начина да научи без дори да флашне.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#8

@adri пак започваш да не разбираш какво можеш с Odin и какво (не)можеш с Kies3/SmartSwitch.

С Odin можеш да слагаш по-стар/по-нов ROM, който НЕ е официално пуснат за твоя оператор (и съответно CSC - продуктов код със специфични настройки), както и да си root-ваш телефона, сменяш recovery, сменяш modem и т.н.

С Kies3/SmartSwitch единственото, което "можеш" е да провериш дали има по-нова версия на ROM-а и ако има такава Kies3/SmartSwitch ще ти я изтегли и инсталира, НО трябва сегашния ти ROM да отговаря с CSC-то за съответния ROM. Примерно сега си сложил ROM за BTU (Англия):

[Изображение: Kies-3-Galaxy-S5-CSC-Code.jpg]


 но CSC-то ти е останало друго - Kies3/SmartSwitch ще изпишат:

[Изображение: 904587213.jpg]

Скрийншотите са ПРИМЕРНИ.

Odin никога не е била официална програма на Samsung - не знам кой те е заблудил в това. Тя става за инсталиране на stock ROM, но не значи, че е официална програма.
Ако си сменил ROM-а и ти се е променило CSC-то Kies/SmartSwitch няма да ти "видят" оригиналния, а този, с който си в момента, т.е. вече променения/новия CSC.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#9

Така ли, я иди на меню туулс и виж какво пише по-долу.
Смартът ще ти актуализира текущия CSC, докато KIES вижда СТОК CSC на телефона, и дори да си с БТУ примерно флашнат софтуер, ще си върне БГЛ ако така е бил фабрично произведен.

https://www.youtube.com/watch?v=c5COwgXEHoY

Преди да се съмняваш в незнанието на хората, първо бъди сигурен дали и ти си запознат с това за което говорят, така няма да има нужда да репликираш ненужно.
По последното което си написал ми става ясно, че ме четеш през редовете, и пишеш неща които вече съм написал. 
Не е оръфана ябълка това, андроид е... С други думи Линукс, а дори дмашния ми компютър е с него, та не е хубаво това пренебрежително отношение. 

In this video tutorial I will show you how to restore or update original firmware on Samsung Galaxy G930F, G935F (Android 6.0.1) with Samsung Kies 3 application.You can use this method to fix "Custom Binary Blocked by FRP Lock"

- - -

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#10

Единственото, което прави на клипчето в Youtube е restore, но този restore НЕ ти връща старото CSC, а само възможно най-новия firmware за твоя телефон - затова иска модел/сериен номер, за да разпознае модела и от там нататък с каквото CSC си за него ще ти тегли най-новия firmware.
Опитвам се да ти го обясня по прост начин, но понеже не ме разбираш правилно мислиш, че се заяждам, а това въобще не е така.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#11

Опитваш се да обясниш нещо с твои предубеждения, че е така.
Ориджинъл и сток ром не значи ъпдейт или ъпгрейд.
Щях да опитам но не мога да подкарам KIES на Дебиан.
"restore or update original firmware"
update OR RESTORE original firmware.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#12

От личен опит мога да кажа, че Kies не връща стоковото CSC. Качва последния фърм според сериал номера, но поради факта, че фърмовете са мулти, качва първото! Моят Едж е стоково със МТЛ, при опит за връщане от БТУ ми качи някакво водафонско. Пак казвам, че лично съм го пробвал!

Samsung Galaxy S10+     Samsung Galaxy Note 10+  
HUAWEI Mediapad M5 10.8" LTE
#13

МТЛ са си водафон софтуер.
Ще опитам някой път на уин, че тръгва да тегли нещо KIES, и ми казва, че нямам нет.
Моят е VVT, и хубавото е, че има само 1 активен CSC. 
Интересно ми е да видя какво ще се случи.
Защото с один си флашнах БГЛ-а но побеже нямам сток такъв, ми слага ХЕО.
Не че е проблем но, ми се струва по-тромав този ХЕО софтуер.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#14

Няма как да е по- тромав! Фърма е един и същ, само CSC се различава. От там и някои тъпи, допълнителни приложения. И съм убеден, че Kies не връща стоковото CSC!

Samsung Galaxy S10+     Samsung Galaxy Note 10+  
HUAWEI Mediapad M5 10.8" LTE
#15

Не съм изненадан, ако са закупени от Германия, и са били реално ВОД, ти връщя заводския ром без дори да подозираш, че е бил той.
Само гадая в момента на теория.
Предполагам и стикера ти е един малък нали ? С един голям отгоре на Мтел ?
А ако ти кажа, че няма да се изненадам ако е префлашнат от ВОД на МТЛ ?

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#16

Току що пробвах, не връща фабричният CSC.Освен това Kies е за по-стари модели телефони, текущият софтуер който подържа и нашите е Smart Switch.
#17

Стоково си беше МТЛ. Това е VIII Samsung, който ползвам и повярвай ми съм доста навътре в материята!

Samsung Galaxy S10+     Samsung Galaxy Note 10+  
HUAWEI Mediapad M5 10.8" LTE
#18

Аз попитах за мнение за кой метод е по-добър, но по типично български пак почнахме да си ги мерим кой е по по най ...
Мерси за вниманието.
Има 2 версии на KIES, и на клипа по-горе съм посочил как човека флашва S7

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#19

(2016-12-11, 13:42:40)adri написа:  Има 2 версии на KIES, и на клипа по-горе съм посочил как човека флашва S7

Да, има 2 версии на Kies като едната е само за устройства с по-стара версия на Android 4.2.x, а другата е Kies3 за устройства с Android 4.3.x и нагоре, а за най-новите SmartSwitch.
Не, нищо не флашва с Kies, а просто "възстановява" firmware - при това възстановяване ти връща най-новата версия за съответното CSC, с което е в момента телефона, а НЕ с което е бил купен.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#20

Знам че едната версия е за стара версия на андроид.
Но четох и на други места, че след тази процедура им се променя CSC
Хайде сега ми обяснете как ако ъпдейтва до последния софтуер на даден CSC, променя и самия CSC ?
И KIES 3 става за S7 / edge
http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=24346

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#21

Адри... да сравняваш один с киес (вече smartswitch) е като да сравняваш ябълки с портокали. Нямат много общо. Едното възстановява ромове, с другото можеш да флашваш такива.

Въпреки това, не виждам защо някой би ползвал SS при наличието на напълно безпроблемно работещия один.

Trust nobody who smiles before 10am...

#22

[quote pid='1352693' dateline='1481471677']

Въпреки това, не виждам защо някой би ползвал SS при наличието на напълно безпроблемно работещия один.
[/quote]

При това доста често бъгващ/SS/.

"И KIES 3 става за S7 / edge" Не, не става!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
#23

Kies беше старото наименование на SmartSwitch. Прекръстиха го след пускането на S6 ако не се лъжа. Едно и също приложение са - една и съща концепция, един и същи начин на изпълнение.
Още по времето на S4 Kies беше пълна дупка. Въпреки че беше официален инструмент от Самсунг за възстановяване на телефони, беше ужасно некадърно. Още тогава Odin беше по-сигурния и лесен начин за оправяне на бъкии.
Сега.... положението е същото.

Trust nobody who smiles before 10am...

#24

Добро утро, както обещах сложих си windows и инсталирах KIES 3
След инсталацията си сложи и smart switcha, защото са зависими.
И да сложа яснота на спора дали слага оригиналния ром или не.
В момента съм с флашнат БГЛ който премина на ХЕО
След въвеждането на модел и сериен номер, както съм с ХЕО така телфона ми посочи софтуер за инсталиране VVT !
Това е СТОК РОМА с който си закупих телефона !
И да, инсталира ви оригиналния РОМ, а не обновява текущия.
Ако вече имате зададен ORIGINAL CSC, тогава нещата може да са различни, но тази опция е са регионално заключените телефони.
Тази програма може да ви даде яснота кой е оригиналния ви софтуер дори той да е бил сменен от доставчика или дистриботора.
Изписва ви, че KIES 3 не поддържа устройството ви, но реално си ползва смарта за софтуера но под друго име. 
Щях да опитам и със смарта, но ми дава грешка, и дори не се инсталива на windows 7
Ето защо обичам сам да проверя, а да не се водя по чуждото мнение, и едва ли не ме изкараха тук неук и невеж ...

(2016-12-11, 21:21:02)smiley написа:  Kies беше старото наименование на SmartSwitch. Прекръстиха го след пускането на S6 ако не се лъжа. Едно и също приложение са - една и съща концепция, един и същи начин на изпълнение.
Още по времето на S4 Kies беше пълна дупка. Въпреки че беше официален инструмент от Самсунг за възстановяване на телефони, беше ужасно некадърно. Още тогава Odin беше по-сигурния и лесен начин за оправяне на бъкии.
Сега.... положението е същото.

Ами добре е, явно са оправили проблемите, а и работи със смарта в едно. И най-важното, отстранява съмнения кой е реалния ви стоков ром. Не се налага 2 часа да чакаш за сваляне, става много бързо и лесно.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
#25

(2016-12-12, 08:19:57)adri написа:  Това е СТОК РОМА с който си закупих телефона !

Което ако трябва да съм честен, не виждам как изобщо е плюс  Rolleyes 
И защо би предпочел SS пред один, само заради това.

Trust nobody who smiles before 10am...

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)