Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с карта памет?
#1

Здравейте, надявам се на помощ, понеже последните няколко дена ме изтормози този проблем, а искам да си направя вече телефончето... 

Проблема е следния - Взех си G3 , всичко си работи, но му сложих SD карта, но нито ми показа на екрана, че е поставена, нито нищо... След това влязох във файлов мениджър, но там си стоеше само паметта на телефона. И така няколко пъти. След това по едно време ми се показа SD картата, влязох в файловия мениджър и ми забиваше щом цъкнех на нея... След ден пък ми се показа отново, но този път като влязох във файловия мениджър си я отваряше без проблем. Минаха се 5 минути, и ми показа известие, че е извадена.. Форматирах я, на телефона връщах настройките 2 пъти, сложих друга версия на Marshmallow 6.0 b версията, но отново се показа, минаха се 5 минути и се скри и не се показа повече... Чудя се дали проблема не клони към хардуерен? Много ме е яд, понеже стои вече 3-4 дни и не мога да го направя, а без карта памет няма как, ще се напълни паметта на телефона, и ще почне да забива... Ще се радвам да ми помогнете, и да оправим някак проблема. Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с друга карта, дали ще има същия проблем.

 
Цитирай
#3

Не каза каква е картата,с която е бил апарата,едно от най-важните неща! Какъв клас е и от къде е купена-сайтове за он-лайн продажби(китайски) или от магазин тук?Напоследък попадам на невероятни"произведения"на братята китайци относно носители на памет Smile Аз самият имам CD карта Кингстон-(от въпросните сайтове), която е клас 10,перфектна работа с адаптор на компа и на апарата,но...остане ли по-дълго включена на тела,апарата лудва (рязко покачва консумацията на батерията,започва сериозен лаг,забивания от време на време и т.н)Изключа ли я-всичко заспива и машинката лети!Картата минава всички тестове за лоши сектори,бавни сектори,скорости на запис и четене и всичко е О.К. Smile Сега я ползвам като резервна флашка,включвам я само когато ми трябва,паметта на апарата ми стига.С карта,същият клас,закупена от магазин-PQI,нямам никакви проблеми!
Цитирай
#4

Благодаря, че ми писахте. Пробвах с 3 други карти с памет, ефектът същия... Картата е Micro SD HC Verico 4 gb . Картата е купувана отдавна, но работи на други телефони. Не мисля, че е от нея. Сигурно самия слот е повреден...

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#5

Никой ли не може да помогне? Чудех се дали има някой същия телефон да ми каже каква карта с памет ползва?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#6

Я пробвай да залепиш парче тиксо върху картата, да притисне по - добре

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#7

Така и не каза какъв клас е картата?Ниският клас карти,дори да са в ред,създават проблеми на по-висок клас смарт апарати! Клас 4 ли е?Или 6?Вземи да пробваш от някой клас 10 и кажи какво е станало,иначе само си пишем.
Цитирай
#8

(2016-12-14, 07:03:40)vertexe написа:  Така и не каза какъв клас е картата?Ниският клас карти,дори да са в ред,създават проблеми на по-висок клас смарт апарати! Клас 4 ли е?Или 6?Вземи да пробваш от някой клас 10 и кажи какво е станало,иначе само си пишем.

Клас 4 е. Другите карти, които пробвах са също клас 4. Дали е възможно за това да прави тези проблеми?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#9

Да, ниският клас на картите имат вероятност да създават проблеми в някои устройства.  Пробвай с по-висок, например 10. Ако промяна няма, значи проблемът най-вероято ще е хардуерен.

 
Цитирай
#10

Ок, ще тествам в някой магазин на място с този клас карта. Ще пиша отново, благодаря!

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#11

Имаш хардуерен проблем в телефона.
Цитирай
#12

Взех си днес тази карта с памет клас 10 - https://www.snapdeal.com/product/sandisk...-gb/141699  Сложих я, пак не показа нищо, отново като отворя файловия мениджър нея я нямаше...
Единствената разлика, която усетих е следната - Този път не ми е показвало, че картата е извадена, и че е повредена и трябва да се поправи.
Просто си стои сякаш не съм сложил карта с памет...

@megatone , вероятно платката трябва да се смени, но я гледах, че струва към 100$ - няма смисъл да се занимавам.

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#13

Залагам само на четеца

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#14

Той четеца върви със слота на сим картата, двата слота струват 5-10$ , което излиза евтиния вариант, но може и платката също да е.

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#15

Устройството предложи ли ти да я форматира,когато я бучна в тела?Или нямаше никаква реакция?
Цитирай
#16

(2016-12-16, 07:26:27)vertexe написа:  Устройството предложи ли ти да я форматира,когато я бучна в тела?Или нямаше никаква реакция?

Абсолютно никаква реакция.

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#17

Бучни я на комп,форматирай я на FAT32,и опитай пак.Ако пак не я види,желязото е.
Цитирай
#18

Е, има ли смисъл? На другия ми телефон си работи, веднага се показа. Загубих надежда, че проблема е от картата, направо си е от телефона на 100%...

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#19

Ами аз съм написал същото по-горе!Под "желязо" имам пред вид хардуер!Ако машинката беше моя,накрая щях да я ресетна дори до фабрични настройки, с Андроид никога не знаеш какво е било точно причината за аномалията.И по-невероятни проблеми са се оправяли след ресет.Не каза нищо за телефона-нов ли е купен или 2 ръка?Ако е нов,направи накрая ресет и го връщай обратно,ако не се оправи!Ако е 2 ръка,най-вероятно е нещо хардуерно и затова са го продали.
Цитирай
#20

(2016-12-17, 06:07:59)vertexe написа:  Ами аз съм написал същото по-горе!Под "желязо" имам пред вид хардуер!Ако машинката беше моя,накрая щях да я ресетна дори до фабрични настройки, с Андроид никога не знаеш какво е било точно причината за аномалията.И по-невероятни проблеми са се оправяли след ресет.Не каза нищо за телефона-нов ли е купен или 2 ръка?Ако е нов,направи накрая ресет и го връщай обратно,ако не се оправи!Ако е 2 ръка,най-вероятно е нещо хардуерно и затова са го продали.

2-ра го взех, но външно няма драскотина. Много добре си работи, само остава проблема с SD картата... Направих му хард ресет преди като нямаше рекоувъри - не се оправи, сложих му ревоувъри и от там го ресетнах, но отново не се оправи. Поне 2-3 пъти връщах настроййките.

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#21

В такъв случай,караш си без карта,явно проблемът е в хардуера.Този проблем не се решава настройки и софтуер,смяна на платка или ремонт в сервиз(ако е възможен).
Цитирай
#22

Дали пък не прави точно този слот проблем? https://goo.gl/zId6qB Ако е той ще е евтин ремонта, но ако е платката ще отиде над 100 лв. Как мислиш?

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#23

Пробвай преди да сложиш картата да го изключиш или когато си я сложил го рестрартирай!
Цитирай
#24

Проблема е решен! Благодаря на всички за включването!

Samsung Galaxy S3 I9300 16GB
Цитирай
#25

Колега @cabell напиши решенето на проблема, защото все пак за това е форума.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)