Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 3S BroadcastReceiver
#1

Здравейте, скоро си взех Redmi 3S, телефона е страхотен, особено за цената си а и не само. 
MIUI Global 8.1 Android 6.0.1

MIUI-то е страхотно, НО не знам защо от Xiaomi са решили, че несистемните приложения не могат да стартират при boot.

Код:
public class BootCompleteReceiver extends BroadcastReceiver {
   @Override  
   public void onReceive(Context context, Intent intent) {
       String action = intent.getAction();
       if (action.equals(Intent.ACTION_BOOT_COMPLETED)) {
       ...
       }
   }
}

Това нещо не стартира при ребут.  В манифеста всичко е настроено. Какво ли не опитах, в настройките на телефона има раздел в който изрично трябва да се даде разрешение за всяко приложение да се стартира при ребут, настроено е но въпреки това не става. Прави ми впечатление, че и приложения като фейсбук, фб месинджър и др. мълчат като риби. На стария ми телефон постоянно получавах нотификации. Явно проблема идва от системата. Този код работи на няколко други устройства с Андроид <= 5.1
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм програмист, но на първо четене излиза това в Стак-а:
http://stackoverflow.com/questions/63919...on-startup
Също така тоя Broadcart receiver за упражнение ли го правиш или ти е част от приложението, защото може да изгледаш това по темата.
Може да даде някоя идея:
https://thenewboston.com/videos.php?cat=278&video=27372

В случая мисля че информацията би се намирала в този клип или от 35 до 38 + 41, който обяснява как да си направиш INtent service.
Надявам се да съм помогнал и дано и някой андроид developer се включи с нещо полезно, но MIUI си е агресивен към тези неща и дори да го подкараш на твоя телефон, не можеш да гарантираш дали ще върви на останалите, освен ако не опишеш в маркета как да избягват ограниченията.

Като настройки можеш да видиш в Battery and power частта в която на всчко приложение можеш да зададеш дали да бъде или не ограничавано от MIUI - това може да отпуши функционалността при рестарт
Цитирай
#3

Това от stack-a съм го пробвал, не става.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)