Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на DSLR апарат
#1

Здравейте, знам, че има и други такива теми, но исках да направя моя. Около Коледа, ако успея да събера парите, мисля да се зарадвам с един апарат. От много време ме влече фотографията и често са ми казвали, че ми се отдава, да си взема апарат и да се занимавам с това. Сега от около 2-3 седмици ползвам Nikon D3100 на една приятелка с китов и 55-200, има си друг, не съм я оставил без апарат Big Grin Още първите дни започнах да бутам ръчни настройки и ми се получава, не съм чак толкова бос в тази област, но съм си новак. Знам някой неща и правила на теория и сега ги прилагам, но тепърва ще навлизам в света на фотографията. Та, въпроса ми е какъв апарат да си взема за около 500лв втора ръка. Насочил съм се най вече към Canon 600d и Sony A57, като сонито ми е голям мерак, но ми идват отгоре. Ще снимам хора и природа. Комбинацията 18-55 и 55-200 мисля, че е добре за мен ? За хора от далечно разстояние с дългия резултата е задоволителен, няма голяма разлика от твърдия, а по-нататък, като почна да се занимавам професионално, ще взема и твърд, но сигурно и техниката ще сменям. Или направо 18-200/250 ? Първо тялото да видим какво ще е. Плюс е въртящия се екран. От канонците не искам четирицифрен модел. Тези дни имаше много изгодна обява за Nikon D5200, но вече я няма. Бих взел и Пентакс, като ми харесва k-r, но и той ми идва скъп. Нямам наблюдения над моделите на Олимпус. Склонен съм и такъв да взема, ако ми хареса, но сонито ми е най присърце.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
Аксесоари
#2

Като почнеш да обработваш снимките и да навлизаш ще видиш, че всъщност разликата между 55-200 и един хубав твърд обектив е огромна.
Ако ще снимаш хора задължително нещо над 85мм с голяма бленда.
Тялото е консуматив, мисли за обективи.
Иначе бих ти препоръчал D5100 - аз имам такъв, страхотен сензор на Сони има. D3300, D5300 са супер. D5200 е със сензор на Тошиба и при агресивно изкарване на сенките се появява бандинг. Аз върнах един такъв. Не че е лош де. D7100 е със същия сензор.
За портрети на първо време можеш да вземеш един 50мм 1.8g. За 350-400 лева е перфектен.
За Канон нямам наблюдения.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#3

Аз вече си обработвам, доста преди да се хвана с този Никон, но така е, нов съм и както казах не виждам голяма разлика, но естествено, че има, иначе нямаше да има отделен обектив за това. А тези тела ми идват над бюджета, преди имах мерак на Д3300, но имаше по-нормални цеми.  Има 2 изгодни обяви за D5000, обаче е на нивото на D3100, че в някой отношения и по-зле, а целта ми е да вървя нагоре Big Grin

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#4

Всъщност цената при DSLR се определя от доста фактори и качеството на снимката е само едно от тях. Тоест, както ти казах D7100 и D5200 имат един и същ сензор, мисля и еднакъв процесор. Но единият е по-скъп и в друг клас. Играят и други фактори. С това искам да кажа, че и с D90 ще правиш прекрасни снимки, ако можеш да снимаш.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#5

А на сонито сензора виждам, че е същия като на 5100 и 7000. И при телефони от една и съща марка съм забелязал, че имат едни и същи сензори, с разликата че този от по-високия клас има повече функции и настройки, но това е друга тема. Тук въпроса е какво тяло да взема при този скромен бюджет Big Grin

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)