Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Max - не мога да накарам Stopwatch&Timer да се показва в status-bar на lock-screen
#1

Здравейте,

Ползвам Stopwatch & Timer приложението, и искам да мога, след като го пусна да засича време, да угася екрана, и след време, след като събудя екрана с power-бутона, да видя на lock-screen-a докъде е стигнал с времето, без да отключвам телефона. Последното изискване е, за да не се налага да си свалям ръкавиците през зимата, с цел отключане на екрана с плъзване. На предишния ми дърт телефон с Андроид 2.3 същото приложение си показваше времето в минути в статус-бара на lock-screen-a. На Mi Max обаче не го показва, и трябва да отключа екрана, а както вече написах, това е неудобно през зимата, защото трябва да си свалям ръкавиците, и когато трябва да го правя по често, както ми се налага, определено е неудобно. Опитах от настройките на телефона следните неща:

Notifications & status bar > App notifications > Stopwatch & Timer:

Show notifications on
Priority on
App icon badge on
Lock screen notifications on

С горните настройки обаче продължавам да не виждам нищо от приложението на lock-screen-a.

По принцип съм ок, ако мога да виждам времето на таймера дори и в основната част на екрана, докато е заключен, а не точно в lock-screen-a.

Някакви идеи?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако го няма като опция, може би ще имаш нужда от външно приложение
Цитирай
#3

Външно приложение, което ще позволи на други приложения, да се показват на lock-screen-a? Препоръки за такова?

Иначе, нямам претенции да е точно с посоченото от мен приложение, но междувременно опитах и със стандартното Clock приложение, което се оказа, че има подобни функции, но и то не се вижда на lock-screen-а, та може би проблемът не е в приложението, а в Mi UI-а като цяло.
Цитирай
#4

Просто смятам, че миуи не поддържа pin-ване на локскрийна за хронометър и таймер.
Не знам с какво могат да се изкарат на заключения екран, но според мен при наличието на fingerprint отключването не е проблем, понеже се подскача светване и отключване на екрана
Цитирай
#5

Може да прозвучи еретично, но фингърпринта не го ползвам въобще, защото му нямам особено доверие Smile Може би пък трябва да опитам, ако има опция за отключване с код, ако фингърпринтът не сработи. Само че фингърпринт с ръкавица май пак не е опция? Между другото, за мен е опция също, ако мога временно да изключвам lock-screen-a, докато снимам и ползвам таймера, но не намерих и това дали и как става.

Разбрах как да махна lock-screen-a - става през developer секцията. Ако не намеря друг вариант, ще ползвам това. Междувременно пробвах и гугулското Clock приложение, но и с него не става. Пробвах с едно Notify!, което би трябвало да показва нотификации от други приложения, но не стана и с него. Интересното е, че PowerAmp-а си има уиджет на lock-screen-а (на стария ми телефон нямаше)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)