Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Car Maintenance V1
#1

Здравейте. Представям ви приложението Car Maintenance. Накратко казано, това е дигитална сервизна книжка за вашата кола, чрез която можете да следите състоянието на вашият автомобил. Това приложение ви позволява да водите записки за текущите километри на вашата кола, съответно с които се следи и обслужването, което трябва да ѝ бъде направено на определен интервал от километри. Също така, може да добавяте записи на отделни части от колата, които не са консумативи, но сте сменили поради износване (щети).  Smile

Пробна версия
Пълна версия
[-] 1 потребител изказва благодарност на tedo21 за това мнение:
  • ckunap
Цитирай
Аксесоари
#2

Дава ми, че не е съвместима с телефона ми ???

Xiaomi 12
Цитирай
#3

Ако телефонът ти е LG G3, както си писал - да, все още няма layout за xxxhdpi устройства. Може би в следващите версии... Все пак е още v1 Smile
Цитирай
#4

А трябваше да има... Все пак не малко устройства вече са с такава резолюция Wink
Успех занапред!!!

Xiaomi 12
Цитирай
#5

Благодаря! Ще има, просто нямам на какво да тествам в момента. Но в бъдеще ще бъде добавено. Smile
Цитирай
#6

Ще има ли напомняне за дадено обслужване и ако да, на базата на какво ще се следи пробега, за да известява ?

Xiaomi 12
Цитирай
#7

Напомняне вече има, просто трябва да си обновиш километрите на колата и в зависимост от това какъв интервал от километри си въвел след предишната смяна, текстовото поле със километрите за следващата смяна се оцветяват в червено и се появява надпис "Обслужване!" на даденият елемент (примерно на маслото) ако вече си ги минал. Планирам още подобрения за улеснението на потребителя, но не искам да разкривам какви са, за да няма големи очаквания и разочарования накрая, а да може той (потребителя) да се радва на всяко подобрение без да има високи очаквания. Smile
Цитирай
#8

На таблет Prestigio MultiPad 3G не може да се инсталира.. не отговаря на "изискванията".

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
#9

Гледам, съвместимо е със Z3 -ката

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

Да, съвместимо е с над 8000 устройства, но с някои още не е. Въпреки, че имам Prestigio PMT3277 и съм го тествал на него, върви безпроблемно, не знам защо не е съвместимо с него. За в бъдеще ще се постарая да е съвместимо с повече устройства. Благодаря за отзивите, така ще мога да знам на кои устройства показва, че не са съвместими. Smile

Какъв точно е multipad-а? Номер на модел?
Цитирай
#11

Несъвместимо с Note 4

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай
#12

(2016-12-22, 21:13:35)tedo21 написа:  
Какъв точно е multipad-а? Номер на модел?

Prestigio MultiPad Colod 8.0 3G


PM5887_3G

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
#13

Добавих Layout за xxxhdpi. Ако някой има желание, може да го пробва и ако има някаква нередност, моля да ми пратите по някой скрийншот. Smile
Цитирай
#14

Не е съвместима с Резолюция:1200 x 1920

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#15

За Galaxy A5 ли става дума или за някое друго устройство?
Цитирай
#16

Направих още една актуализация при която бяха добавени над 1500 устройства към списъка със съвместимите. Ако някой е имал проблеми, може да пробва сега дали неговото устройство приспада към съвместимите. Също така, добавих и известие, което да напомня, че не сте си обновили километража. Smile
Цитирай
#17

[Изображение: Car_Ma.png]хостинг изображений

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#18

Ясно, значи за таблета е ставало дума. Затова питам кое е устройството, което не е съвместимо. На този етап няма Layout за таблети с по-голяма гъстота на пикселите. Има само за Large-mdpi/hdpi. Нямам устройсва на които да тествам, но в бъдеще ще се постарая да добавя layout за повече устройства.
Цитирай
#19

@tedo21 това че няма леаут за даден размер (примерно xxdpi) не значи, че веднага приложението спира да работи за него и/или не е съвместимо, друг ти е проблема, че не му показва в гугъл плей "не съвместимо". Ако е така както казваш то едно обикновенно приложение Hello world само със layout директория без други дефинирани леаути няма да работи на 238139819312 устройства.
А за тест можеш да ползваш емулатор който е конфигуриран с параметрите на търсения таблет. Няма фирма или лице които даимат всички видове устройства и да тестват на всички.
Цитирай
#20

Колега, поддържаните устройства се определят в manifest-a, от който гугъл сам разбира кои устройства са съвместими или не. Добавят се тагове <supported-screens> и <compatible-screens>, където определяш кое се поддържа и кое не. Нищо не пречи да пиша, че се поддържа от всички, но лично аз предпочитам да напиша, че не се поддържа, отколкото да ме наводнят от отзиви, че оформлението е развалено. Другото което е. Тествам приложенията си върху реални устройства, поради простата причина, че щайгата ми не може да подкара емулаторите на Android Studio. В момента приложението поддържа 10000 от 14000 устройства в гугъл плей, мисля че и другите могат да почакат малко. Все пак казах че ще добавя layout за xxxhdpi и добавих. В бъдеще ще добавя и за други. Smile
Цитирай
#21

На мен ми е ясно как се определя, но на мен мисълта ми беше друга. Ти като леаут имаш само listview и форми и нямаш нищо критично да показваш на телефон 3 инчов и на 10 едно и също леаутче. Колкото до отзивите ти вече си ги получил. Клиента (потребителя) като отвори гугъл плей и види не съвместимо у-во, ще отиде на друго приложение, което може да инсталира. Ти колкото и да му казваш устройството ти няма xxxhdpi или нещо друго, той това не го знае какво е и не го и вълнува да знае, той иска апа да му работи.

Отделно можеш да си подобриш функционалността на апа - примерно ако добавиш гориво (на колко километра колко гориво си затворил) ще си решиш проблема със "Напомняне вече има, просто трябва да си обновиш километрите на колата". Отделно в демо версията ти имаш доста малко опции за сервиз (дано поне в пълната версия да са повече опции). За пример мога да ти дам aCar там имаш 3 основни "категории" - fuel, service, expense. всяка от тях имаш избор какво сменяш, ако го няма можеш да си го добавиш. Отделно имаш отделна секция Напомняния - всяка година колата иска да има ГО, ГТП, винетка - тези напомняния ти решават проблема със забравянето.
Цитирай
#22

Аз имам питане.
След като свършат кредитите какво се случва?? Спира ли приложението?? Въобще да си въвеждам ли данните.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай
#23

bavarec6 


Като свършат кредитите, приложението вече става неизползвамо и ако ти е харесало има линк към пълната версия.

ndsbg

Не е точно така, колега. Първо, за таблети и телефони имам 2 различни layout-a. Другото, което е, има зависимости, които трябва да се спазят за всяка резолюция (DPI).  Например като се направи layout с елемент, който съдържа изображение за mdpi, на друг dpi той се е разместил и примерно, изображението изглежда прекалено разстегнато или сплескано. За второто е въпрос на предпочитание, както вече обясних. Аз предпочитам да види, че апа му не работи, отколкото да му излезе някой шит лейаут, който не съм тествал и работил върху него и да получа лоша оценка или отзив за това. 

По-нататък. Не знам дали си пробвал приложението, колега или просто търсиш какъв акъл да ми дадеш, но с това напомняне, мисля че човекът ме питаше дали има начин да разбере кога трябва да си направи обслужването. Затова му казах, че това зависи от километрите на колата му и от данните, които е въвел за следващата си смяна. Дори в новата версия е добавено напомняне, чрез известие, че не трябва да забравяш да си обновиш километрите. Да, има още какво да се иска и още какво да се добави, но не мисля, че трябва да се бърза толкова. Тези неща съм ги мислил, все пак това е 1-ва версия, ще има подобрения в бъдеще, а и сега са празници, нека не се качвама по на хората главите. Не случайно по-нагоре съм писал, че не искам да коментирам за бъдещите си планове, за да няма големи очаквания и така ще си остане. Пробвайте това, което е сега. Ако ви хареса, купете си го, ако не, здраве му кажете и толкоз.
Цитирай
#24

Вече има напомняне в приложението и автоматично обновяване на километража. Вече може да прегледате на Google Карти сервизът по въведеният от вас адрес, както и да получите упътвания до там. Също така добавих и няколко различни темички, които могат да се избират.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#25

А можеш ли да направиш автоматично да се въвеждат километрите следени от GPS приемника?
И евентуално да сортита километрите пак по GPS градски и извън градски?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)