Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупено стъкло и touch screen на Lenovo Vibr Z2 Pro
#1

След почти 2 години вярна служба най-сетне успях да унищожа (грубо казано) и този ми телефон - Lenovo Vibe Z2 Pro. След поредното му падане по 'очи' на теракота този път се напука стъклото и тъч-а отказа, дисплея за своя сметка си работи:
[Изображение: 9bagzc.jpg] 
Гледах в Али-то за скромната сумата м/д 11.99$ и 15.99$ има touch screen и стъкло, а като попитах в 'сервиза до нас' колко ще ми струва ремонта, комплекта: дисплей, тъч и стъкло ми казаха нещо от сорта на 250-270лв. Което е абсурдно защото Pro-то в момента може да се намери за 299лв. ново! Та идеята ми е да ми предложите сервиз в Бургас и региона където могат да ми сменят само стъклото с тъч скрийна!?
Предварително съм ви благодарен и Весели празници на всички!

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега,къде го намираш този телефон за тези пари нов?

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#3

(2016-12-23, 18:53:18)sebulba1 написа:  Колега,къде го намираш този телефон за тези пари нов?

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk

Образно казано, колега! Иначе оферти за апарати всякакви можеш да получиш, както е и в моя случай фирмата в която работя наброява няколкостотин души, а служебните ни карти са на *еленор от където всяка година получаваме телефони на 50% от търговската им стойност. Но за мен в случая е важно да отремонтирам моя телефон, защото му свикнах, харесва ми а и точно в момента не му е времето да сменям мобилното устройство.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#4

Разбирам.За мен това е страхотен телефон и ако наистина можеше да се намери нов,на такава цена,нямаше да се замисля Smile Още преди година търсих ,но никаде го нямаше

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#5

В ибей започват от $200, намират се все още тук таме...
Цитирай
#6

моят се продава за 400, ако някой има желание да ми пише, на мен лично вече ни омръзна тоя модел !
Цитирай
#7

Нови телефони се намират, въпроса е аз да намеря сервиз в който да ми сменят само тъча + стъклото. Някой някакви идеи за Бургас!?

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#8

Не мисля,че някой ще се навие да сменя стъкло.На теория е възможно,на практика има 99.9% шанс да се прецака дисплея.Дисплей,тъч и стъкло за красота,спестяване на място и пълна прозрачност,се слепят фабрично,във вакуумна среда,със много здрави и специални лепила.Отделянето на слоевете един от друг е почти невъзможно(обикновенно се пука дисплея).Дори да изкара късмет "майстора",никога екрана не е същия(различна чувствителност на зоните,прашинки,петна и т.н.)Препоръчвам ти закупуване на комплект(фрейм с вграден дисплей).Него вече можеш да си го смениш и сам.
Цитирай
#9

Да ти кажа изобщо не търся вариант в който телефона ми може да стане като нов, просто да изкара още няколко месеца докато пуснат S8 Edge, за това и не ме устройва да сменям дисплей, тъч и стъкло (близо 300лв. с ремонта). А и все пак не притежавам iPhone 6S или 7 че да ми 'удрят' такава цифра, а едно 3год. Lenovo било то и някогашен флагман!

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#10

Имаше в продавалника,продаваха цял дисплей за 89лв
Но не беше самостоятелна обява,имаше и за други модели
Смяната му не е нещо сложно
Виж в ютуб има подробни клипове лал се сменя

Над батерията има една черна хартия,играе ролята на изилатор,гледай да не я скъсаш

П.с. Извинявам се за грешките,но съм сънен Wink
Цитирай
#11

Проверих и там, за К920 цената на комплекта (дисплей + рамка) е малко по-друга - 250лв.
Иначе клипчета за подмяната на дисплея гледах, става въпрос за разкачане на няколко букси, махане на камерата и още 1-2 компонента докато отделиш счупения дисплея от алуминиевия панел. Днес ще посетя няколко сервиза и ако не не устройва казаното от тях ще се заема сам.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#12

Както споменах по-горе,смяна на дисплей(комплект) е операция за 10 мин.Малко по-внимателно пипане и си готов.Отделяне на стъкло и тъч от работещ дисплей е друга бира.Провери в Алито,има много изгодни оферти,дисплея си идва дори с инструментите и подлепващата лента(много важна,между другото!).1 мм. по-дебела или по-тънка лента изкривява дисплея при монтажа.Не използвай оригиналната след отделянето на екрана!(ако си купил само дисплей,без рамка).Отлепи ли се 1 път,никога не залепва добре пак,телефона става много уязвим за влага и прахоляк(препатено Smile ),задължително сложи нова!Успех!
Цитирай
#13

Телефончето отново е на линия. В сервиз препоръчан ми от колега от форума ми смениха дисплея за 1/2 от стойността на другите оферти които получих и мога да кажа че съм изключително доволен. От същия сервиз ми казаха че единствено се занимават с подмяна на спукано стъкло и неработещ тъч на телефони на чийто гръб има ябълга + тези на Samsung, като при Edge-a е малко по-кофти но и там има вариант да се смени само стъклото. Lenovo и апаратите от повечето други брандове са единствено и само комплект: дисплей, тъч и стъкло.
Сега Z2-ката я 'обувам' в силиконов кейс и лепвам един протектор отпред на екрана та да пада колкото си иска тогава.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#14

Пичове http://www.stantek.com/?q=lenovo+z2+pro аз на моя от тук си взех и съм много доволен.

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#15

Абе много надуват цените тук в БГ. И аз в петък си смених дисплея и го взех от един интернет магазин пак от тук за 245 лв. не за друго,просто не ми се чакаше месец за доставка от Али-то Иначе там са по 80-90 евро.Горе долу по един стотич си слагат тук като надценка.

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#16

И аз го обмислях варианта да си поръчам от китайците обаче вече съм пил студена вида така и за това реших да взема от Стантек пък и тези са оригинални дисплей,тъч и рамка а от китайците само тъч и дисплей а отлепянето и презалепването е доста сложна процедура и аз лично не мисля че е ок все пак дисплея и тъча са страшно тънки и лесно се пукат.

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#17

(2017-01-05, 13:50:35)off_line написа:  Телефончето отново е на линия. В сервиз препоръчан ми от колега от форума ми смениха дисплея за 1/2 от стойността на другите оферти които получих и мога да кажа че съм изключително доволен. От същия сервиз ми казаха че единствено се занимават с подмяна на спукано стъкло и неработещ тъч на телефони на чийто гръб има ябълга + тези на Samsung, като при Edge-a е малко по-кофти но и там има вариант да се смени само стъклото. Lenovo и апаратите от повечето други брандове са единствено и само комплект: дисплей, тъч и стъкло.
Сега Z2-ката я 'обувам' в силиконов кейс и лепвам един протектор отпред на екрана та да пада колкото си иска тогава.

Колега,
 дай малко допълнителна информация, че и аз съм в същото положение счупено стъкло и работещ в горната част тъч. Тук в София ми обявават цени от порядъка на 300лв. за смяната на всичко. Та ми е интересно при теб каква е била оферта?
Цитирай
#18

Колега,ако не ти е много спешен телефона си поръчай дисплея от али експрес.Оригинален с тъч и рамка излиза около 80-90€ и ще ти дойде за по-малко от месец.Смяната не е сложна,аз си го смених за има,няма 20мин.

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#19

Значи смениха ми го дисплея и вече телефона си е в пълна бойна готовност!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)