Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ! Микрофонът ми отказва да работи.
#1

Здравейте!
 Купих си нов смартфон с Android 4.4.3. Всичко работеше отлично включително и всички функции на микрофона, докато след няколко дена се оказа, че не иска да записва. Когато съм в месинджъра, като задържа да записва отброява секундите на запис, но като отпусна все едно нищо не съм направил. Не е да има празен звуков файл без да се чува звук, а ПРОСТО НИЩО. Когато реша да го използвам да му говоря, а то да пише вместо мен, също отказва да ме "слуша". Знам, че ако му върна фабричните настройки ще се оправи, но това за мен не е начин. Помагайте, моля, че направо се побърквам. Само да отбележа, че не съм си играл с настройките му.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами...всъщност,точно това е начина!Андроид е система с отворен код и причините да грешка в системата могат да бъдат 1000+.Виждам,че имаш веднага пусната отделна тема и за проблеми с видеото,явно трупаш бъг след бъг!Свали си бекъп на снимки и файлове,БЕЗ бекъп на системни приложения и му праскай ресета.Ако всичко си запали,изкарал си късмет-Коледа е,стават чудеса! Smile
Цитирай
#3

(2016-12-24, 22:49:34)vertexe написа:  Ами...всъщност,точно това е начина!Андроид е система с отворен код и причините да грешка в системата могат да бъдат 1000+.Виждам,че имаш веднага пусната отделна тема и за проблеми с видеото,явно трупаш бъг след бъг!Свали си бекъп на снимки и файлове,БЕЗ бекъп на системни приложения и му праскай ресета.Ако всичко си запали,изкарал си късмет-Коледа е,стават чудеса! Smile

То ми е ясно, че с ресета всичко ще се оправи, ама не е нормално да му правя ресет през няколко дена. Убеден съм, че след няколко дена пак ще имам абсолютно същия проблем.

Ами ей го на, стана, каквото се очакваше. Сега ми изписва на Месинджъра, че нямало връзка с Google.
Цитирай
#4

Така е,не е нормално да ресетваш "през няколко дена"!Трябва да се огледаш за някой друг ром.Това при условие,че нямаш някакъв сериозен хардуерен проблем.Не каза кой е апарата,от къде си го взел,пипал ли си нещо по него (опит за руут,отключване на буут-лоадер,смяна на рековъри),Тези операции често пъти водят до нестабилност на системата.
Цитирай
#5

(2016-12-25, 09:29:54)vertexe написа:  Така е,не е нормално да ресетваш "през няколко дена"!Трябва да се огледаш за някой друг ром.Това при условие,че нямаш някакъв сериозен хардуерен проблем.Не каза кой е апарата,от къде си го взел,пипал ли си нещо по него (опит за руут,отключване на буут-лоадер,смяна на рековъри),Тези операции често пъти водят до нестабилност на системата.

Би трябвало оригиналния ROM да си работи достатъчно добре. Нямам необходимите знания и умения и не желая да си правя експерименти. Апаратът мисля, че няма значение кой е, но за твое сведение е YOTAPHONE2, закупих го от китайски онлайн магазин.

Ето тук е описан моя проблем, но аз лично не можах да го реша.
http://forums.androidcentral.com/google-...yping.html

От момента, в който реша да правя гласови записи през Месинджъра и всички приложение, които ползват микрофона се прецакват - нито мога да правя клипчета, нито да търся гласово в Гугъл, нито да пиша гласово в Месинждъра.
Цитирай
#6

Приятелче,питам какъв е апарата,не че съм много любопитен,много добре ми е ясно,че е някоя "но нейм" китайска марка,а за да те насоча към място с портнати ромове,които могат и да захапят на устройството ти.Имаш лично.
Цитирай
#7

(2016-12-25, 17:28:54)vertexe написа:  Приятелче,питам какъв е апарата,не че съм много любопитен,много добре ми е ясно,че е някоя "но нейм" китайска марка,а за да те насоча към място с портнати ромове,които могат и да захапят на устройството ти.Имаш лично.

Апаратът ми е YOTAPHONE2, който нито е "но нейм", нито е китайска марка.
Само за сравнение ще ти споделя, че когато излезе на пазара в България, цената му беше над 1500 лв. Това не е някакъв обикновен iPhone за няма и 1000 лева. И в никакъв случай няма да прибягвам до инсталация на ROM-ове, би трябвало да си работи добре с оригиналния му.
Цитирай
#8

@atkinson, ако говориш за телефон с версия за Китай - YD206, толкова са възможностите за устройство на стойност $110-120.

 
Цитирай
#9

А при снимане на видео с камерата има ли звук или само картина ?А при разговор по телефона работи ли микрофона ? Ако работи, значи най- вероятно си деинсталирал програмата за звуково търсене в гугъл. Обикновено тя стои на екрана като хоризонтална лента с микрофонче... Ако си решил да я махнеш от екрана и си я деинсталирал или си я забранил, няма да ти работи функцията за запис на говор.

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай
#10

Ако тази функция е стокова, не знам как би могло да стане, ако устройството няма root.

 
Цитирай
#11

(2016-12-25, 18:40:34)NoMaD написа:  @atkinson, ако говориш за телефон с версия за Китай - YD206, толкова са възможностите за устройство на стойност $110-120.

Цената на устройството НЯМА НИЩО ОБЩО. Старият ми смартфон като струва 50 лева в момента и като е с версия 2.3.4 на Android, защо няма същия проблем?

robko А при снимане на видео с камерата има ли звук или само картина ?А при разговор по телефона работи ли микрофона ? Ако работи, значи най- вероятно си деинсталирал програмата за звуково търсене в гугъл. Обикновено тя стои на екрана като хоризонтална лента с микрофонче... Ако си решил да я махнеш от екрана и си я деинсталирал или си я забранил, няма да ти работи функцията за запис на говор.

При първия опит да изпратя гласово съобщение през Месинджъра, се прецакват всички приложение, които използват микрофона, включително и камерата. Просто отказва да снима клип, защото в клипа трябва да има някакъв звук, не мога да търся в Google чрез глас, не мога да пиша чрез глас и т.н. При телефонните разговори нямам проблем, защото те не използват никакво приложение.
Цитирай
#12

@arkinson, ако си беше взел телефон с версия YD201, мисля, че нямаше сега да водим този разговор. А що се касае цената на устройството, не аз първи повдигнах този въпрос, а ти. А и да му слагаш цена от 1500 лв., която няма нищо с това устройство, закупено от Китай, най-малко е некоректно и подвеждащо спрямо други потребители на този форум, които евентуално биха решили да си закупят въпросния модел.

 
Цитирай
#13

(2016-12-25, 21:17:16)NoMaD написа:  @arkinson, ако си беше взел телефон с версия YD201,  мисля, че нямаше сега да водим този разговор. А що се касае цената на устройството, не аз първи повдигнах този въпрос, а ти.

МНОООГО ми помагаш, няма що. Все едно да пиша, че Golf-ът ми не пали зимата и някой да ми каже, че ако си бях взел Мерцедес, нямаше да имам такъв проблем. Нищо, че понякога и Мерцедесите не палят зимата. YD206 на практика няма разлики от YD201, освен че официално не може да се ъпдейтва до Android 5, ама аз и не искам да го ъпдейтвам до 5-цата. И си в грешка, че съм повдигнал въпрос относно цената му, просто казах че струваше над 1500 лева, така че определено не е някакъв китайски ноу нейм евтинджос, за който да е валидно "за толкова пари, толкова".
Цитирай
#14

Добре, аз съм в грешка, телефон на цена 1500 лв. тук, си го закупил на цена $100 от Китай, но за тебе това няма разлика? Пожелавам ти успех с ползването му тогава.

 
Цитирай
#15

(2016-12-25, 21:40:54)NoMaD написа:  Добре, аз съм в грешка, телефон на цена 1500 лв. тук, си го закупил на цена $100 от Китай, но за тебе  това няма разлика? Пожелавам ти успех с ползването му тогава.

Телефонът е струвал 1500 лева преди 2 години, сега струва около 300 лева. И пак казвам, цената няма никакво отношение, след като на телефон с твърде стария вече Android 2.3.4, който трудно бих могъл да продам за повече от 50 лева, липсва този проблем.
Цитирай
#16

Пробвай да проведеш разговор по телефона и го пусни на високоговорител и кажи какво се случва
Цитирай
#17

Пробвай като деинсталираш месинджъра дали ще се оправи. Или си спомни след инсталирането на коя програма е започнал проблемът и я премахни.

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)