Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да свържа телефон А1000 със стрео уредба
#1

Здравейте!
От скоро имам смартфон, Леново А1000. Искам да го свържа към уредба да слушам музика по-силно, но когато вкарам жака в гнездото за слушалките нищо не става, музиката продължава да звучи от телефона и кабела не се разпознава (не се показва малката иконка слушалки). Телефона разпознава слушалки и с тях няма никакъв проблем, но не и друг жак към уредбата. Първо опитах да свържа телефона с кабела, с който си свързвам лаптопа към уредбата, а след като не стана купих нов кабел, показан на снимката, но и с него нищо не стана. От друга страна телефоните на жена ми и сина ми, съответно Леново А6000 и Леново 536 се свързват успешно към същата уредба с кабела, с който свързвам лаптопа, проблема е само при мен с Леново А1000.
Някой има ли представа какво да правя Smile

   
Снимката: http://prntscr.com/dnn0cw
Цитирай
Аксесоари
#2

На моя съм му слагал слушалки от дискмен и си работи. Освен да използуваш оригиналният жак за слушалките като срежеш кабела и запоиш кабела към уредбата,но така пък ще унищожиш слушалките. Пробвай с някой друг жак може да го излъжеш. Проблема идва от това,че в оригиналните има микрофон,тоест хендсфри и когато сложиш жак стерео телефона индицира,че няма хендсфри и не го разпознава. При мен се лъже с слушалки от дискмен,лови си радио без проблем.
Цитирай
#3

Мерси, ще го пробвам това, слушалки колкото искаш и всичките ги разпознава, не е проблем да съсипя оригиналните Smile
Цитирай
#4

Използвах оригиналните слушалки на тел Леново А1000. Отпоих слушалките от двата кабела. Запоих ширмовката на двата кабела към екранировката на гнездо за стерео жак 3.5мм с три пина. Съответно запоих ляв и десен канал към изводите на гнездото. Вкарах оргиналния жак на слушалките, който е с 4 пина в телефона, но той не ги отчете. Последва игра на разпояване и запояване на слушалките. Оказа се, че при една запоена сл-ка като дам накъсо спойките за кратко, телефона ги отчита. Оказа се също, че и без запоени сл-ки ,при окъсяване на + и - за кратко
тела ги отчита, при което спира своя говорител и пренасочва звука(сигнала) по кабела. Това ми бе нужно. Запоих отново гнездото за стерео жака, свързах кабела от слушалките с кабела за стерео уредбата. В нея влизат два чинча. Вадя единия чинч от уредбата и го давам накъсо за кратко (напр.ламаринка,отвертка и т.н),след това го връщам обратно и вече има сигнал до ст.уредбата.
Заб. Това става само на единия канал,на другия не действа -? .Звука от тела трябва да е почти на мах.,а уредбата м/у 50 и 100% при което се постига достатъчно силен звук, за радост на комшиите.
Отчитам че този "метод" е доста варварски и се надявам да бъде споделено по-интилигентно решение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)