Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G6 представен на 26.02.2017

От G6 няма лед нотификация. Няма значение колко симов е телефона.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
Аксесоари

Мисля, че и G5 няма, а също и V10/V20. Логиката на LG е странна - щом има always on display, на потребителите ни им трябва диод. Ама не е така, аз на V10 бях спрял втория дисплей като е заключен екрана, че и без това батерията умираше бързо.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Да, ама те не са предвидили, че ти ще спреш една от най-готините им функции, затова и няма лед.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Ами както са предвидили да може да се спира, да бяха предвидили и, че все някой ще го спре.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

G5 има. Лично аз не страдам от липсата на лед нотификацията, очевидно и много хора по света. Никъде по ревюта и видеа относно G6 не се споменава за този малък (или голям) пропуск. Smile Иначе казано, не е deal breaker Wink

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Цената вече е доста приемлива.
Аз си мислих да взимам Galaxy S7, но след като G6, вече е по-евтин ...
Само се чудя дали ще продължи да пада още в близките седмици Smile
http://allgsm.eu/lg/94-lg-g6-32gb-4g-white.html

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Този магазин и с тази цена е малко съмнителна историята.
Цитирай

Ще падне още-вече дойдоха Q сериите-Q6 (мини версията на G6), Q6 Alpha (най-достъпната версия) и Q6+ (най-много доближаваща се до G6).
След излизането на флагмана V30 ще падне дори още.
Аз сериозно съм решил да си купя G6,но ще изчакам да видя и V30.
Това, което ме привлича в G6 е ,че няма масовите оплаквания ,както при G4.
Поне засега не съм прочел нито платки да гърмят, нито bootloop-и ,нито прегарящи екрани, внезапни умирания и тем подобни.
Телефончето е супер. Може би камерата леко ме притеснява,че няма да има качеството на V30,чета и че отстъпвала на G4, а аз много обичам да снимам, ама бих се прежалил.
Цитирай

В skifon не е зле, аз s8 си взех от там.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

От няколко дена съм с G6,който замени G4(black/yellow leather).И двата телефона се използват у дома активно и сравнението е безкрайно.G4 отиде в ръцете на сина(жална му майка с тея отлепващи се процесори Big Grin )
ЛЕД нотификация няма(за мен е липса,но не е болка за умиране).Като вариант,може да се ползва светкавицата на камерата като входящо известие/повикване.
Камерата е под нивото на G4(интересна е широкоъгълната,но тя е с бленда 2,4 което говори че не е способна на чудеса).
Предната камера също е под тази на G4
Липсва инфрачервеното дистанционно(ползвах си го).
Липсва ми извивката на G4,много удобно лягаше в ръка и грапавата кожа спомагаше за стабилният захват,не се плъзга от ръката или равнини дори при тръскане накланяне...
Екрана на G6 не е по-голям от този на G4(по-тесен е,отрязали са лента от широкия екран на G4,като половината са я залепили на височината а другата половина са я изхвърлили).Това прави екрана на G6 по-малък,с по-малка площ от на G4.
Батерията ме изненада приятно.Новите енергоспестяващи разработки на Куалком дават резултат.С умерена употреба може да кара стабилно 2 дена(неприятност е Тип-Ц порта,тоест,роден само и единствено за неговото си зарядно).Нито G4,нито S7-ицата на жената изпитват проблеми с чужди зарядни.
Бързината/мощността не е с голяма разлика от G4.Вярно-4Гб рам,но 2-3 пъти за няколко дена досега телефона се замисли за повече от секунда.Иначе не грее,леко се затопля и това е всичко.
Always-On дисплеят не ме впечатлява.Първо съм с часовника на ръката и второ-в маркета има доволен набор от аппс.Много орязано откъм фумкционалност и персонализация
Много ме радва водоустойчивостта,работата ми е свързана с цапотене,влага,мокрене и G4 си кротуваше в чантички,в джобове и далеч от мен(специално заради него трябва да мина 20 метра,че да го взема-айсиктир бе!).Този е "на ръка разтояние".
Красив е,по своему.Красив е и G4.Стъкло отпред/отзад,метална рамка.Бутоните за усилване/намаляване са разположени в стил Самсунг и не са ми удобни.Пауър-бутона е удобен,хубаво е да е по-голям.Хубаво е и да е с вид релеф/грапавина за да се напипва/усеща по-добре.Ако не е мижавото кръгче,не бих усетил бутона.Почти не го ползвам-не си заключвам апарата по никакъв начин(защита),свикнал съм да си карам на тап-тап.
Това е което мога да кажа на пръв прочит.
Стигнах до мнението,че ако някой си къта G4-ката,пази си го или по някакъв начин е уверен,че няма да го последва буутлууп,то ъпгрейда към G6 е...незначителен.
Ако някой сега навлиза в морето от флагмани,G6 е прекрасен телефон за всеки,който се сдобива с висок клас телефон или не е сменял телефона си скоро.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

По-специално за екрана ако може да споделиш как е?
FULL VISION ,HDR 10 и Dolby Vision.
По-добър ли е от екрана на G4 като цветове, контраст, яркост, точност и тн?
Цитирай

Реално HDR10 и Dolby няма как да ги пробвам.Не съм и фен на мобилният ютюб.
Трудно бих определил предимство при екрана.Г6 е с една идея по-висока яркост,но сякаш леко синее,Г4 май има по-точно цветопредаване.
Има прелоаднат клип,който наистина изглежда ефектно.
Попитаха ме за звука.По-тих е отколкото на Г4,може би заради водоустойчивостта.
Пръстовият отпечатък работи точно и бързо.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Пичове, понеже G3-та умря в ръцете на майка ми и сега се оглеждам за нещо друго, се спрях на последния от серията. Извинявам се ако не е по темата, но бихте ли дали отзиви за този магазин -> http://telesmartbg.com/смартфони-lg-g6-h...stro-black ? Има вариант да и дам моя S7 Edge, от който съм супер доволен и ползвам година, но нещо не ми се дава. :Smile

Благодаря предварително и хубав ден на всички!

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

(2017-08-25, 08:36:21)бабанка написа:  Пичове, понеже G3-та умря в ръцете на майка ми и сега се оглеждам за нещо друго, се спрях на последния от серията. Извинявам се ако не е по темата, но бихте ли дали отзиви за този магазин -> http://telesmartbg.com/смартфони-lg-g6-h...stro-black ? Има вариант да и дам моя S7 Edge, от който съм супер доволен и ползвам година, но нещо не ми се дава. :Smile

Благодаря предварително и хубав ден на всички!
Гледай магазина от който закупуваш да има отношения с оторизиран сервиз, а не да ти ровят телефона в техен гаражен. Аз звъннах на LG- съпорта и на Мост когато купувах моя g6 и от там потвърдиха, че сервизират  телефоните на магазина от който смятах да си го купя.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

@Babanka виж в OLX.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Колеги,можете ли да ме насочите към тема/форум за размяна на телефони?
Благодаря на отзовалите се.(Не смея да поствам тука предложения за размяна)

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

(2017-08-29, 17:06:51)chopakov написа:  Колеги,можете ли да ме насочите към тема/форум за размяна на телефони?
Благодаря на отзовалите се.(Не смея да поствам тука предложения за размяна)

Защо ще го заменяш?
Цитирай

Не искам да дразня модераторите.Извинявам им се.
Подариха ми за рожденият ден преди повече от месец Платинум,но черният много ми е присърце...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Тогава го пусни в раздела за продажба.

 
Цитирай

Не искам да го продавам,просто искам да го разменя за черен.
Търсих подобен раздел/тема,но не намерих.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

@chopakov, mobilebulgaria - при пускане на обява, там има такава опция за размяна.

 
Цитирай

(2017-08-29, 20:11:15)NoMaD написа:  @chopakov, mobilebulgaria - при пускане на обява, там има такава опция за размяна.

Благодаря!

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Почти всички екстри в камерата на LG V30 вече могат да се ползват и с G6 : https://www.xda-developers.com/lg-v30-ca...ted-lg-g6/

 
Цитирай

(2017-09-02, 21:00:24)NoMaD написа:  Почти всички екстри в камерата на LG V30 вече могат да се ползват и с G6 : https://www.xda-developers.com/lg-v30-ca...ted-lg-g6/

Ако напишеш как става ще е супер ...понеже не разбрах от линка как става
Цитирай

Точно @NoMaD няма как да ти го обясни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)