Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[EMUI 4.X] Смяна на шрифта
#1
Lightbulb 

Някой хора ми писаха ЛС, да им кажа как съм сменил шрифта, та направо реших да създам нова тема за да могат и повече хора да узнаят, ако все още не са.

Този трик го видях от xda, за това ще постна и оригиналния линк от където можете да видите, изтеглите шрифтове и евентуално да почерпите developer-a за труда.

Как се слагат:
1. Сваляте си от линка по долу шрифт и го преименувате от .zip на .hwt
2. Копирате .hwt файла в папката HWThemes, която се намира в internal storage или в sd картата. 
3. Отваряте приложението Теми, намирате новия файл, цъкате Apply и сте готови!

Шрифта който ползвам поне за сега е Chococooky, обаче не този от xda. Замених го с версия на шрифта която включва и кирилица и си направих леки промени- точките ги направих навсякъде нормални, а не двойни кръгчета както са с са си в оригинал. Единствено запетаята е леееко по-голяма от точката, но не ми се играе сега да го оправя.. ако на някой му се занимава, може да си изтегли работното файлче от архивчето по-долу, да я оправи и да го сподели с нас Smile
 
Вие също можете лесно да си слагате ваши собствени шрифтове - важното е да са truetype(ttf) и в нашия случай да поддържат кирилица. Примерен сайт с хубави шрифтове е Google Fonts. Следвате стъпките за изтегляне на шрифт:

1. Този пример е от сайта Google Fonts, на осталите е по сходен начин:
[Изображение: 2fV4HSZ.png] 
 
2. След като свалите файла, разархивирате шрифта и го преименувате на DroidSansChinese.ttf
3. Свалете някакъв готов zip файл със шрифт от xda и го отворете с winrar/7z.
4. Влезте в папката fonts/ и заместете стария шрифт с новия, качете го на телефона, активирате го и сте готови!
Cool


Прикачени файлове
.zip CHOCOCOOKYmodified(hwt inside).zip Размер: 2.9 MB  Сваляния: 199
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря работи и при P8 Lite Smile

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай
#3

Благодаря!Точно това ми трябваше.  Smile

Google Pixel XL
Цитирай
#4

Благодарско!
Друго си е да можеш и шрифта да си барнеш, както искаш Smile

едит:
трябваше да си сваля и картинки на шрифтовете, че сега всички им дава еднакви превюта

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#5

Архивният файл ли да преименувам или трябва да го разархивирам и после да създам файл с окончание .hwt? Защото нещо не ми излизат шрифтовете,които си бях избрал.
Някакво видео,ако може.

The Truth is out there.
Цитирай
#6

Архивирания файл се преименува и после се мести в нужната папка. Човека го е написал ясно... Го преименуване ОТ .zip НА .hwt

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#7

Е,да,ама не ми излизат.Трябва ли да са в подпапка fonts?

The Truth is out there.
Цитирай
#8

Пробвах един шрифт и после исках да си върна стария но не знам как, като сложа старата тема шрифта си оставаше
Цитирай
#9

Под шрифтовете , където теглите (оригиналния линк) е писал колегата, си теглите шрифта където пише ”*EMUI DEFAULT FONT(FONT RESET)” , преименувате, местите и добавяте.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#10

(2017-01-08, 17:00:51)Krisign написа:  Е,да,ама не ми излизат.

Може би вече си си оправил проблема, но все пак накратко - сваляш си шрифта, който си е .zip файл, после го преименуваш на imenafonta.hwt и го слагаш в папката HWThemes. После си отваряш приложението Теми и в последното табче трябва да ти излезне новата тема. Пробвай да го свалиш директно през телефона, а не през windows та явно там не ти се показват файловите асоциации и като го преименуваш и се получава нещо от рода на "imenafonta.hwt.zip".. та - пробвай да го свалиш директно през телефона Smile
Цитирай
#11

(2017-01-12, 14:42:00)danail_dd написа:  Може би вече си си оправил проблема, но все пак накратко - сваляш си шрифта, който си е .zip файл, после го преименуваш на imenafonta.hwt и го слагаш в папката HWThemes. После си отваряш приложението Теми и в последното табче трябва да ти излезне новата тема. Пробвай да го свалиш директно през телефона, а не през windows та явно там не ти се показват файловите асоциации и като го преименуваш и се получава нещо от рода на "imenafonta.hwt.zip".. та - пробвай да го свалиш директно през телефона Smile

Да,може и това да е проблема.Ще пробвам.А може и да съм забранил някой процес и оттам да идва проблема. За всеки случай реших да направя фабрични,тъй като при ъпгрейда до В588 не го направих, а обикновено правя изчистване след надстройката. Поздрави!

The Truth is out there.
Цитирай
#12

(2017-01-12, 14:42:00)danail_dd написа:  Може би вече си си оправил проблема, но все пак накратко - сваляш си шрифта, който си е .zip файл, после го преименуваш на imenafonta.hwt и го слагаш в папката HWThemes. После си отваряш приложението Теми и в последното табче трябва да ти излезне новата тема. Пробвай да го свалиш директно през телефона, а не през windows та явно там не ти се показват файловите асоциации и като го преименуваш и се получава нещо от рода на "imenafonta.hwt.zip".. та - пробвай да го свалиш директно през телефона Smile

Най-накрая стана по този начин. Мерси.Направо се изнервих с тези шрифтове. Когато ги сваля на гелефона и там ги преименувам се получава. От компа - не. Нямам обяснение защо.

The Truth is out there.
Цитирай
#13

Според мен си пуснал да се виждат разширенията на компютъра и реално не сменяш типа на файла.
Цитирай
#14

Аз ползвам това и съм много доволен
https://www.youtube.com/watch?v=6_Ih6jfI9-4

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#15

Не ми излиза този font в темите.Теглих,преименувах ,но не излиза. Къде греша?
Цитирай
#16

(2017-01-12, 14:42:00)danail_dd написа:  Може би вече си си оправил проблема, но все пак накратко - сваляш си шрифта, който си е .zip файл, после го преименуваш на imenafonta.hwt и го слагаш в папката HWThemes. После си отваряш приложението Теми и в последното табче трябва да ти излезне новата тема. Пробвай да го свалиш директно през телефона, а не през windows та явно там не ти се показват файловите асоциации и като го преименуваш и се получава нещо от рода на "imenafonta.hwt.zip".. та - пробвай да го свалиш директно през телефона Smile

(2017-01-14, 19:15:46)Krisign написа:  Най-накрая стана по този начин. Мерси.Направо се изнервих с тези шрифтове. Когато ги сваля на гелефона и там ги преименувам се получава. От компа - не. Нямам обяснение защо.

(2017-02-10, 21:32:33)Renakoleva написа:  Не ми излиза този font в темите.Теглих,преименувах ,но не излиза.    Къде греша?

Прочети това.

The Truth is out there.
Цитирай
#17

Дайте скрийншот на последователността,не става и не става...
Цитирай
#18

Рестартирай телефона, след като сложиш шрифта в папката.
Цитирай
#19

Колежке, няма такъв вариант като "не става" ... Това е единственият, официално предоставен от производителя, начин който го ползва масовката потребители. Другите варианти са вече свързани с root-ване, xposed framework, fontster и т.н. Тъмна материя за обикновен потребител. Та в тая връзка, проблемът не е, че "то не става", а някъде, нещо не правите както се полага. Ето два скрийншота от моя телефон . Първият е, за да видите къде е файлът, на сд картата памет, в папка HWThemes. Вторият е, за да видите какво става в "теми", след като е сложен файлът във въпросната папка. От това по- ясно ...

Цък и Цък
Цитирай
#20

Да,благодаря колега,ще пробвам .Щом всички са успели да го направят ,значи аз изпускам нещо или не правя нещата кактп трябва
Цитирай
#21

(2017-01-12, 14:42:00)danail_dd написа:  Може би вече си си оправил проблема, но все пак накратко - сваляш си шрифта, който си е .zip файл, после го преименуваш на imenafonta.hwt и го слагаш в папката HWThemes. После си отваряш приложението Теми и в последното табче трябва да ти излезне новата тема. Пробвай да го свалиш директно през телефона, а не през windows та явно там не ти се показват файловите асоциации и като го преименуваш и се получава нещо от рода на "imenafonta.hwt.zip".. та - пробвай да го свалиш директно през телефона Smile

(2017-02-11, 13:39:00)Renakoleva написа:  Дайте скрийншот на последователността,не става и не става...

И аз така...Оказа се,че е най-добре като изтеглиш шрифтовете,сложиш в паметта/някъде/.Отиваш на файлове,маркираш си шрифта,от функционалното меню цъкаш на преименуване,променяш ZIP с HWT/накрая на наименованието на приложението/,ОК. После преместваш файла в папка ТЕМИ/където и да е/. След това ще го видиш в ТЕМИ/МОИ.

The Truth is out there.
Цитирай
#22

След хиляди мъки...се получи най- накрая! Благодаря за подробните разяснения!
Цитирай
#23

(2017-01-12, 14:42:00)danail_dd написа:  Може би вече си си оправил проблема, но все пак накратко - сваляш си шрифта, който си е .zip файл, после го преименуваш на imenafonta.hwt и го слагаш в папката HWThemes. После си отваряш приложението Теми и в последното табче трябва да ти излезне новата тема. Пробвай да го свалиш директно през телефона, а не през windows та явно там не ти се показват файловите асоциации и като го преименуваш и се получава нещо от рода на "imenafonta.hwt.zip".. та - пробвай да го свалиш директно през телефона Smile

(2017-02-12, 12:08:37)Renakoleva написа:  След хиляди мъки...се получи най- накрая! Благодаря за подробните разяснения!

Доста е изнервящо.Знам от личен опит.Добре,че колегата Данаил ДД ми каза да пробвам на телефона,та снана работата.

The Truth is out there.
Цитирай
#24

Здравейте, Реших да пробвам да сменя шрифта, който колега е сложил но без успех.

Потърсих в нета и намерих една тема в коята има най различно шрифтове, но те не работят на БГ?
Някаква идея какво да направя, че тези шрифтове да работят.

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай
#25

Те са само за английски интерфейс.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)