Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на bootloader на RN3 МТК и инсталиране RN3 MTK MIUI 8 Global Beta 6.12.8
#1

Здравейте и честита Нова година на всички.

Почти от година имам Redmi Note 3, MediaТek версия [Redmi Note 3 Prime MTK Helio X10 Octa Core]. Когато го купувах, нямаше други.

Телефона е с модифициран ROM, от продавача, това беше обявено в представянето на телефона при покупката му. Най-вероятно са добавени езици и са махнати китайските добавки в софтуера.

Версията е MIUI 7.0 Stable 7.0.19.0.0 (LHNCNCJ)

Имам разрешение да отключа bootloader-а, което доколкото знам ще е валидно 30 дни.

Имам Mi акаунт, който освен с e-mail и ID е асоцииран и с телефонният ми номер.

Свалил съм, но все още не съм инсталирал на компютъра си MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.
Ще правя всичко на 32 битова Windows 7 Ultimate.

На компютъра имам инсталиран MiPCSuite 3.2.1.3111, който намира и се свързва с телефона ми посредством USB кабел.

Въпросите ми са следните:
  1. С конкретния моднат Stable ROM ще мога ли да отключа bootloader-а, чрез MiFlashUnlock?
  2. Ако за да отключа bootloader-a трябва да слагам стоковия Developer 6.12.29 [China] ROM, мога ли да го кача при заключен bootloader и как точно?
  3. След като отключа bootloader-а, мога ли да използвам Redmi Note 3 MTK MIUI 8 Global Beta 6.12.8?
Въпросите ми не са свързани с някакво неистово желание да ROOT-на телефона, телефонът изпълнява всичко от което имам нужда, а с това че в момента не е възможен OTA ъпдейт и доколкото забелязах, поне една функция на телефона не работи. Използването на сензора за пръстов отпечатък на гърба на телефона.

Не искам никакви китайски добавки в софтуера, искам да имам инсталирани, или да мога да инсталирам, всички google services.

Нямам нужда от български език, никога не съм използвал български поради комичните в някои случаи преводи, искам възможност за OTA ъпдейт и софтуерна локализация "Bulgaria", която в момента липсва. В момента "съм" в Турция, предвид часовия пояс, така си избрах.

Благодаря предварително за отговорите, успешна седмица на всички.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
Аксесоари
#2

Свали си последния девелопър ром и spflash tool,виж във важните теми имаше упътване и за МТК варианта.А защо ти е да го отключваш.а за китайските неща не знам кои няма да се махнат
Цитирай
#3

Написах по-горе, не работи функцията за отключване и заключване с пръстов отпечатък, като прочетох, че това е често срещан проблем с модифицирани ROM-ове, без да се задълбочавам в точната причина.
Нямам OTA ъпдейт, а със сигурност има такъв, все пак имам телефона от почти 12 месеца. Stable, Stable, но за толкова време поне един месечен щеше да има.
Ползвах преди това RN2 с developer ROM, който си инсталирах аз, със свален файл и ръчно през update-ра, bootloader-а не беше заключен, и... всяка седмица имаше по нещо.
Отделно от това, локализацията. Искам да е България, като езика не ме интересува, но всичко друго свързано с локализацията, да.

Последно, мога ли да сложа последният официален DEV, китайски, global няма, свалил съм го, без да отключвам bootloader-a?
Със SP Flash Tool ли да го инсталирам или може да стане ръчно през update-ра?

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#4

@Malone можеш да сложиш желаният ром и без да отключваш, пак с флаштул.
В темата, която си постнал има подробна инструкция на аглийски.
Не е нужно отключване на буутлоудъра
Цитирай
#5

Благодаря ти, да, прочетох, но така или иначе ми се иска да отключа bootloader-a, да използвам възможността която ми дава Mi.
По тази причина избрах тази поредност на въпросите си в първия пост от темата.

И грешно съм разбрал, на новогодишна глава.
Нямам срок от 30 дни в който мога да отключа конкретният телефон, а имам право да искам разрешение за отключване на друг bootloader, на друг телефон, асоцииран към моя акаунт едва след 30 дни.

Та, връщам се на въпроси 1 и 2 плюс нов 3:

  1. С конкретния моднат Stable ROM ще мога ли да отключа bootloader-а, чрез MiFlashUnlock?
  2. Ако за да отключа bootloader-a трябва да слагам стоковия Developer 6.12.29 [China] ROM, мога ли да го кача при заключен bootloader и как точно? Със SP Flash Tool ли?
  3. Ако след стоковия DEV китайски и отключен bootloader, сложа официален STABLE, това ще заключи ли отново bootloader-a?
Накратко, искам да го докарам до стоково състояние, да изчистя всичко от продавача, а после ще видим с какво ще продължа.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#6

1. Конкретния ром не е стейбъл, а бета и не мога да гарантирам отключването, по принцип би трябвало да стане .
2. Всеки стоков ром, независимо дали е бета или стейбъл се флашва с флаштул когато буутлоудъра е заключен. Може дори да е със същата инструкция от темата за глобалния ром в en.miui.com
3. Мисля, ме след всеки флаш с флаштул се заключва наново, помня че имаше отметка на lk дял, може той да заключва. Трябва да се прочете по въпроса. Все пак го имах по-малко от месец тоя телефон
Цитирай
#7

Благодаря ти, ще очаквам отговора ти, когато, и ако имаш време. Моля те, провери за това, как флаг на lk дяла влияе върху заключването на bootloader-a.
Чекнат, празен, какво би трябвало да се случи в двата варианта.
Защото във en.miui.com, потребители с достатъчен опит пишат, че:
"Flashing stable ROM via any way should re lock the bootloader."
Имат предвид, че и чрез OTA и чрез SPFLASH TOOL, ако използваш STABLE ROM, това заключва bootloader-а отново.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#8

Не си ме разбрал. няма аз да проверявам. Казах че това е моята теория само.
Така и не разбрах защо ти е отключване, ако няма да руутваш.
Според мен сложи глобалния и виж дали се отключва' ако не се и държиш на тази опция - тогава опитай с china dev
Цитирай
#9

Глобален има ли,но да не се обаждам аз ....Smile
Цитирай
#10

Има някакъв портнат, споменат по-горе
Официално знаем, че няма
Цитирай
#11

(2017-01-03, 15:53:54)suffer написа:  Не си ме разбрал. няма аз да проверявам. Казах че това е моята теория само.
Така и не разбрах защо ти е отключване, ако няма да руутваш.
Според мен сложи глобалния и виж дали се отключва' ако не се и държиш на тази опция - тогава опитай с china dev

ОК, аз ще потърся информация,  благодаря все пак. Smile
Експириънс, любопитство ако щеш, а ако се наложи и ROOT, за да махна всичко излишно от официалния китайски STABLE или DEVELOPER.
А то сигурно ще се наложи по изброените две причини.

За MTK няма официален GLOBAL, няма и да има. Теоретично MTK версията не се е продавала извън Китай, та... затова. Това е посочено от производителя.

Съжалявам, ако съм досадил на някой, имам известен опит с телефони, но... Android ми е в голяма степен terra incognita и предпочитам да питам, преди да преливам от пусто в празно.

Портнати:
[ROM] [MIUI Device Team][Ported] Redmi Note 3 MTK MIUI 7.3 Global 7.3.3.0 | Stable
Redmi Note 3 MTK MIUI 8 Global Beta 6.12.8

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#12

Smile Аз преди близо година,когато получих своя МТК му сложих с флаш туул последния china dev,отключих буутлоудъра,сложих TWRP и руут,после през рекавърито инсталирах и ъпдейтвах седмични версии от xiaomi.eu

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#13

е добре де хем искаш ъпдейти хем се оглеждаш за портове..
Цитирай
#14

Синът ми го ползва от декември 2015г. Спрях да ъпдейтвам на xiaomi.eu 6.1.29 (януари 2016) и всичко работи перфектно. Изобщо не ми липсват ъпдейтите, освен това българският за сина ми е задължителен.
Основни правила:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1234877
П.П.
Много от ранните версии на xiaomi.eu ги има за FlashTool. За по-новите не знам, отдавна спрях да следя.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)