Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за Xiaomi Redmi 4 / 4A / PRIME
#1

Здравейте колеги,

Тъй като общата тема много се разводни, реших да направя тази, в която можем да обсъждаме аксесоарите за нашите телефончета. 

Темата обхваща и трите варианта на Redmi 4, за това ще помоля, когато се публикуват снимки и линкове, да се уточнява за кой модел става въпрос. 

МОЛЯ ДА СЕ ПУБЛИКУВА СНИМКА + ЛИНК, ИЛИ САМО ЛИНК КЪМ ВЪПРОСНИЯ АКСЕСОАР. 

В този пост ще кача линкове и снимки на аксесоари, с които имам личен опит. Надявам се да съм полезен и да не се налага колегите да действат на принципа проба-грешка, както бях аз. 

Поради извитото в краищата предно стъкло на телефона, изхвърлих много протектори. На база на свой и чужд опит, ви препоръчвам следните протектори, които прилепват добре към дисплея:

1. Темперирано стъкло с мека рамка:

[Изображение: 362c9a8f472f.jpg]

Този тип стъкло има мека рамка, която позволява добро прилепване по извитите краища. Има разновидности и за трите модела в трите цветови комбинации. Това стъкло е най-хвалено и описвано, като най-удачния вариант.
Аз съм поръчал от ТУК

 
2. Оригинален протектор на Шаоми

[Изображение: ec8ddb7f6996.jpg]

Щом е оригинален, би трябвало да няма проблеми.
Чакам моя от ТУК


 3. Обикновен найлонов протектор от типа 5 за лев:

[Изображение: 53ee1ae730c0.jpg]

Все още не е потвърдено на 100% дали прилепва добре, но ниската цена и  избора прозрачен/матов си заслужават риска.

Аз поръчах от ТУК

При калъфите, нещата стоят по съвсем различен начин. Тук е въпрос на лично предпочитание как ще защитите телефона си. Аз съм избрал следния вариант:

1. Ултра тънък твърд калъф с гладко или грапаво покритие:

[Изображение: 6e206d95d4c7.jpg]

Изключително удобен калъф. Не прави телефона излишно голям и тежък. За себе си поръчах с грапаво покритие и син цвят. Стои много удобно и стабилно в ръката, а и хваща окото Wink
Поръчах от ТУК

2. Обикновен силиконов прозрачен калъф, като подаръка, който дават с телефона:

[Изображение: 7e0e5d7d80be.jpg]
 
Не смятам, че има смисъл да го описвам. 
Можете да го закупите от ТУК и от още много места на цена под долар.


Ще обърна внимание и на нещо също много важно. Това са кабелите и зарядните устройства. 

За себе си поръчах само кабел, но в последствие ще поръчам и зарядното, което ще ви покажа по-долу. 

1. Кабел MaGeek Micro USB Cable Fast Charge 1m, 1.8m, 3m :

[Изображение: aa8232fd3562.jpg]

Препоръчвам ви този кабел, защото е тестван и 100% отговаря на описанието. Двама мои приятели си зареждат телефоните с него, като времето остава същото, при дължина на кабела от 1,8м. Единия телефон е Redmi NOTE 3, а другия е Ulefone Paris. 
Поръчах и за себе си, но все още не е пристигнал. 
Можете да поръчате от официалния магазин ТУК

2. Зарядно Ugreen 5V, 3.4A:

[Изображение: cde10d9e4878.jpg]
[Изображение: 5288a68c9c6a.jpg]

Смятам, че клиентските отзиви, както и снимката по-горе са достатъчни за да добиете представа за зарядното.
Можете да си го поръчате от ТУК

Колеги, не се лъжете да давате луди пари за зарядни поддържащи QC 3.0. Дори нашия процесор да има тази поддръжка, самия телефон е ограничен. Дали ще зареждате телефона си с напрежение 9V и ток 1.1А, защото това е максимума, който се постига, или с напрежение 5V, 2A, мощността си е все 10W. 


Надявам се темата да е полезна и да сте активни. Smile

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
Аксесоари
#2

Страхотна тема, колега! Поздравления за труда, много добре се е получило!!

Лично аз си избрах темперираното стъкло, което си препоръчал: https://www.aliexpress.com/item/PZOZ-Tem...05806.html

Дано да пасва добре, защото заради извития екран се оказа голям проблем намирането на подходящи стъкла и протектори!

Редакция: Сега разгледах и фиидбека в алиекспрес, оставен за това стъкло. Поне двама споменават, че на пипане е като филм, а не като стъкло. Освен това остават по 1.5 mm отгоре и отдолу, които не са покрити. Снимките предоставени от продавача не отговарят на реалното положение, имайте го предвид. Но това вече важи за почти всичко. Направо да се чуди човек какво да прави!


Цитирай
#3

Моето стъкло още го чакам. Вече стана повече от месец, дори преди малко писах на продавача, защото ми писна вече да чакам. 
Това го дадох само като пример за вида на стъклото. Това по края е мека рамка, даже някои продавачи пишат, че е карбонова. 
Руснаците хвалят ТОВА, но и цената става двойна.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#4

Преди два дни ми пристигна кабела, който съм посочил в първи пост. Тествах го, действотелно зарежда с 2А, точно както оригиналния.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#5

Здравейте отново,

Тъй като никой не пише в темата за аксесоарите, все едно е някакво табу, реших пак да си отговоря и да ви се похваля. Поръчах си ТОВА зарядно за телефона. 

Съдейки по отзивите и рейтинга на продукта, очаква да е качествено:

[Изображение: 8857869d8abd.jpg]

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#6

Здравейте! 
Аз нямам успешен опит със стъкло за Redmi 4 prime, за това няма и какво да споделя в групата. Вече изчаквам тук някой да потвърди, че е намерил нещо подходящо.
Цитирай
#7

Уви и аз нямам с това черното в началото.
Цитирай
#8

Аз засега се отказах да поръчвам предпазно стъкло, тъй като всички отзиви в али експрес са негативни. Засега не съм срещнал стъкло, за което да казват че прилепва плътно по краищата. Явно този дизайн- 2.5 D извито стъкло си казва думата. Ще си го ползвам засега така, пък ако стане нещо- живота продължава...>
Цитирай
#9

Някои собственици се оплакват че много лесно се драскало стъклото. Някои да има лични наблюдения? И не било въобще от Горила/Драгон гласс

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай
#10

Стъклото изобщо не се драска. На PRIME версията се води scratch resistant. От края на ноември до днес няма една драскотина, дори и минимална. 

Днес ми пристигна стъклото с черна рамка PZOZ, за което съм писал в първи пост на темата. Чаках го 2 месеца и ми върнаха парите, а то взе, че дойде. Нещо като подарък се получи. Т както и да е. Стъклото залепна много добре. Трите бутона отдолу паснаха перфектно. Единствения минус за сега е "нефтеното петно" от което се оплакваха и руснаците. Според тях обаче, петното за няколко дни само изчезва. Паживьом увидим, както са казали. Smile  Сега определено се чувствам по-спокоен за телефона си. Smile Минуса на стъклото, е че няма олеофобно покритие. Но за цена на половина на тази на Мофи, смятам че е добре.
Ето малко снимки:

[Изображение: 8ad5b641f28f.jpg]

[Изображение: 85211eb4441a.jpg]

[Изображение: dbb9149c02ca.jpg]

[Изображение: bae9c73f431d.jpg]

[Изображение: 93571fe001ee.jpg]

[Изображение: b7a4c3c397cb.jpg]





ПП: Един ден по-късно, петното изчезна Smile

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#11

И да си продължа монолога. Днес пристигна този протектор от Германия: ЦЪК

Тъй като вече имам залепено стъкло, от което съм много доволен, не съм пробвал протектора. Не би трябвало обаче да има проблем със залепването. Краищата на самия найлончето са леко извити, като покрива идеално стъклото.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#12
Photo 

Браво, driver_sl за темата.
От скоро се сдобих с Note 4 Pro 5,5" и съм много затруднен с "аксесоарите" за него. Дойде протектор, които нямат нищо с моя модел, силиконов калъф - той пасна на телефона,  но не е със същите отвори отгоре, но те поне не ми пречат.
И така, ако някой има Xiaomi Note 4 Pro 5,5" и е успял да се сдобие с калъф /мек, твърд няма значение/ и протектор за екрана, нека сподели от къде ги е купил и ако може снимки...
А това е моя модела на телефона, в момента е с калъфа, който не пасва баш, баш...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Ericsson A1018s -> Nokia 3110 -> Maxon -> Benefon Dragon -> Nokia 6210 -> Nokia 1110 -> Nokia 6233 -> Nokia 5800 XM -> Lenovo P780 -> Xiaomi Redmi Pro -> Xiaomi Redmi Note 7 Pro
Цитирай
#13

Здравейте отново, вчера ми пристигна кейс за Redmi 4 prime , поръчан от тук: https://www.aliexpress.com/item/Case-For...0.0.IGH9iY

Общото впечатление е добро, пристигна за няма и месец, матов е, не се пързаля, стегнато стои на телефона, отворите пастнаха, само този за пръстовия отпечатък е малко по-широк и леко не пасва. Ето и снимки.
[img][Изображение: 412909ee3d84.jpg][/img]
[img][Изображение: f0b0fab8849c.jpg][/img]
[img][Изображение: b7666bf4326d.jpg][/img]
Цитирай
#14

Мисля, че спокойно може да спечелиш конкурс за най-добре загрозен телефон  Tummenupp

Но по важно е ти да си го харесваш, то същото е и със жените, важно е теб да те кефи, а не какво мислят другите. 

Инак с тая шкурка така добре си го замаскирал, дизайнерите на телефона ако го видят, ще се хванат за главата.  Big Grin
Цитирай
#15

На мен много ми харесва, дори и тази широката дупка не дразни .В плюс е, когато го използваш.
Цитирай
#16

Здравейте,

Пристигна ми зарядното, за което писах в ТОЗИ ПОСТ.

Ето малко снимки и  измервания:

[Изображение: 07b8c00fa76d.jpg]

[Изображение: b213e4ead12a.jpg]

[Изображение: dbf7a20593a8.jpg]

[Изображение: ac3a1f748cee.jpg]

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#17

Аксесоарите на REDMI 4 и REDMI 4 PRO/PRIME имат разлика.Като поръчвате нещо гръб или протектор внимавайте. Разликата е отзад до камерата светкавиците и отпред лампичката за известията.
Цитирай
#18

И така, след чакане от почти 3 месеца и пълен рифънд, вчера дойдоха оригиналните протектори от втора точка в първи пост. В комплекта имаше 3 протектора, анти статична лепенка, малки лентички за премахване на прашинки, както и кърпа. Като цяло, това е най-добрия протектор, който е виждал телефона ми. Силно препоръчвам!

[Изображение: f0748ec963e5.jpg]

[Изображение: e699ba089c7c.jpg]

[Изображение: 87f695d795e2.jpg]

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#19

Дойде и моето стъкло от 1ви пост в групата, 1ва точка. Темперирано стъкло с мека рамка PZOZ - пасна перфектно, по-добре и не очаквах май. Единствен минус, че много остават отпечатъци от пръсти, както е коментирано вече. Имаше т.нар. нефтено петно, но изчезна след едно денонощие. Стъклото дойде за няма и 1 месец и в страхотна опаковка тип тефтер с прилежащите кърпи за почистване и лепенки за прах.
[img][Изображение: e5ca490c448b.jpg][/img]
[img][Изображение: b032d8f97c91.jpg][/img]
[img][Изображение: 8f057240c144.jpg][/img]
[img][Изображение: af12951f7fd4.jpg][/img]
Цитирай
#20

Моят опит с кейсове:

1. http://s.aliexpress.com/qe632I3I - силиконов кейс.Пасва добре,но не е толкова тънък колкото ми се иска и телефона става много голям.

2.http://s.aliexpress.com/EJFniAnY - този е много по-тънък.Също пасва перфектно и е доста приятен като материял.Минус е че лесно влиза боклук под него и телефона се драска...


Ако някой е попаднал на хубав тънък силиконов кейс да даде инфо от къде да се поръча.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)